Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is ennyire megváltozott...

Másnak is ennyire megváltozott a vásárlási szokása a húszas évei elejére?

Figyelt kérdés

Most 22 éves egyetemista fiú vagyok, de dolgozom is és azért marad vmennyi pénzem. Míg két-három évvel ezelőtt amikor Pestre költöztem csomót költöttem ruhákra, mostmár sajnálom rájuk a pénzt, hébe-hóba veszek 1-1 tartósabb dolgot, de igazából az is szerepet játszik ebben, hogy idegesít, hogy a 10 ezer forintos zara márkájú pulóver egy szezon erejéig bírja. Szóval míg régebben simán elköltöttem a pénzem ruhára, most inkább sajnálom rá a pénzem.


Ezzel szemben olyanra szívesen költök pénzt ami valamennyire hozzájárul a személyiségem fejlődéséhez, például 10-15 ezer forintot költöttem ebben a hónapban könyvre, de amikor be kellett írni a bankkártya adatait az interneten, nem gondoltam meg 5-ször, hogy ez most kell-e nekem vagy sem, mint egy ruhánál tenném. Illetve most vettem koncertjegyet a zeneakadémiára, és bár drága volt a jegy de mégis úgy voltam vele, hogy a lelkemnek jól esik és inkább nem sajnálom rá a pénzt.


Ti hogy vagytok ezzel?



2017. nov. 11. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is. Bár nálam inkább az hozott változást, hogy dolgoztam ruhaüzletben és beleláttam az ottani dolgokba, rossz élmény volt a gonosz, megalázó kollégák miatt, felesleges szenvedés az ócska fizetés miatt (hiába 8000 ft egy szar nulla ócska felső, a fizetésem talán még a minimálbért sem érte el - szakképesítéssel dolgoztam ott, de fizetésemelést sem helyeztek kilátásba).

Azóta abba a ruhaüzletláncba be se tettem a lábam, de a többibe se nagyon, ugyanolyanok más névvel. Meg is utáltam magamra költeni. De ha arra gondolok hogy egy jó kis kirándulás, termálfürdő, koncert, esetleg étterem, ezekre azért jóval szívesebben áldozom pénzt, mint valami kacat ruhára vagy porfogóra.

23L

2017. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, míg az ember a szülei pénzét költi, nem mindig gondol bele ilyenekbe. Mikor már a sajátját, jobb esetben átgondolja a vásárlásokat, és fontossági sorrendet állít fel.
2017. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ez azt jelenti, hogy kezdesz felnőni, kamasz kort elhagyod, és okosabb, bölcsebb, tapasztaltabb leszel. Egyszóval megismétlem, kezd kiteljesedni a felelősségteljes felnőtté válásod, és nem kamasz gyerek leszel, vagy ifjúsági gyerek.
2017. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:

Nekem azelőtt sem volt nagyon eltérő, inkább csak nem volt pénzem :D

Egyébként nőstény létemre egy ruhát én is 66x megnézek, visszateszem, átgondolom, de ma gondolkodás nélkül rendeltem könyvet 8 ezerért.

2017. nov. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez a '20-as éveim közepére jött el, mondjuk fiatalabb koromban nem kaptam zsebpénzt, így a költekezési tinikorom is később kezdődött el. De amúgy majdhogynem így vagyok vele. Azért még költök ruhára, mert nekem fontos a divat (vagyis nem is a divat követése, de szeretek olyan ruhát hordani, ami a stílusom és tetszik), de 10x meggondolom, hogy kell-e nekem az adott darab, ki tudom-e használni, jól áll-e. Ugyanígy a kozmetikumokkal.


De amúgy én is szívesebben költök már élményekre vagy olyan dolgokra, amivel kulturálódom, magamat fejlesztem... konyhai eszközök, színház, mozi, utazás, koncert, kézműves dolgok.

2017. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!