Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért félek a vezetéstől?

Miért félek a vezetéstől?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, a szüleim érettségi ajándékként szeretnék kifizetni a jogosítványomat. Nagyon hálás vagyok nekik ezért, hiszen tudom, hogy mások hónapokat dolgoznak azért, hogy jogosítványuk lehessen.

De az a baj, hogy ha a vezetésre csak rágondolok elfog a pánik, alig kapok levegőt, szinte rosszul vagyok, a fejemben csak az jár, hogy ha én a volán mögé ülök egy perc alatt tönkreteszem a kocsit, vagy nekimegyek egy fának, vagy elütök valakit. Borzasztóan félek ettől, és hiába próbál mindenki megnyugtatni, hogy jól fog menni, nem lesz semmi baj, stb. csak erre tudok gondolni.

Mi lehet ennek az oka? Ha majd elindulok vezetni "kinövöm" ezt?



2016. nov. 9. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első egy-két alkalommal, ha majd vezetni fogsz, az izgulás természetes, utána szépen fokozatosan (ahogy az önbizalmad megnő) eltűnik ez az érzés. Én is így voltam, kis korom óta rajongok az autókért, és az, hogy vezethetek, számomra nagyon felemelő érzés, de az első pár órán azért bennem volt a para. Nyugi, nem lesz baj! 17/F
2016. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam régebben, féltem az egésztől, akkor még nem volt itt az ideje, ennyit jelentett hogy nem állok rá készen agyban, akkor csináltam (22évesen) meg amikor akartam is már és így jó élmény volt az egész, motivált voltam, elsőre sikerült is minden! :)

Tedd félre azt a pénzt és amikor csak izgulsz és akarod, nem pánikolsz be, akkor kezd el! :)

2016. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. nov. 9. 20:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha csajszi vagy, akkor már most úgy gondolj az egészre, mintha már minden ok lenne.


Sajnos Magyarország nagyon-nagyon-nagyon-nagyon le van maradva minden tekintetben.


Itt a nő a buta, aki nem tud vezetni, meg mindenféle Krisztus előtti 1-2. századi eszement extra baromságok által él.

De ezzel ne foglalkozz!!!


Miért félsz?

Nem érzed azt, hogy végre mehetsz majd valamikor egyedül stb?

Nem akarok semmit rád eröltetni, legyél csajszi vagy fiú, csak érdekel.


Mindenki a semmiből kezdte, tök mindegy, hogy mit is mond.

Bele fogsz jönni, csak gyakorlás kérdése.


Sok sikert és kitartást kívánok!

2016. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, lány vagyok.:) Ezt direkt hagytam le, mert féltem az olyan válaszoktól, hogy "a nők úgy sem tudnak vezetni" :D

Nem tudom igazából, nagyon szeretnék vezetni, ha a jövőm elképzelem akkor azt abszolút úgy, hogy tudok menni én is bármikor, bárhová. Csak nem is tudom :D Egyszerűen félek, hogy ha kocsiba ülök megsebesíthetek valakit

2016. nov. 9. 22:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm, aranyos vagy:)
2016. nov. 9. 22:35
 7/9 kriszti78dk ***** válasza:
38 vagyok és én is ìgy vagyok ezzel.Csak vonat és a bringa marad.Nekem nem is lesz soha.
2016. nov. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30 vagyok és az oktatóm amikor rögtön az első alkalommal a házunk előtt a volán mögé ültetett, erősen felhúztam a szemöldököm, hiszen kis forgalmú úton is felelőtlenségnek tartottam ezt, úgy, hogy egy csepp rutin sem volt bennem. Vagyis 3-4x két percet ültem autóban előtte, de akkor is kis híján a ház falának mentem..... Szóval.... Az oktató felháborodva kérdezte, hogy "miért, hol akarsz megtanulni vezetni??" Gondoltam hogy egy kietlen helyen az alapokat, utána a forgalom. De csak egy jó kis lecseszést kaptam, elvégre ő az oktató, majd ő tudja. Végül is nem tévedett, nem volt semmi gond, csak veszélyesen közel mentem az út széléhez- ez még ma is nagy hibám, de csak városon kívül.... (Na nem ezért,de nem sikerült még megszereznem a jogsit). Jó volt és élveztem az első két órát, alig vártam a többit :-)
2016. nov. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 DanielV_ válasza:
Mindenki fél egy kicsit az elején szerintem. Én kb az első 10 vezetés órámban izgultam (izzadtam stb) De utána már semmi különös. Nem tudsz olyan nagy butaságot csinálni amivel kárt okoznál bárkinek, az oktatók általában figyelnek, és átveszik az irányítást ha olyan a szitu. Ne izgulj menni fog az :D
2016. nov. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!