Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Uralkodok masokon, segitseg?

Uralkodok masokon, segitseg?

Figyelt kérdés
Az a problemam, hogy mar uralkodok masokon. Mar az ovodaban is az volt a tendencia apam elmeselese alapjan, hogy mindig en akartam a kozeppontban lenni, akinek az akarata ervenyesul, az elso. Arra nem emlekszem, h akkor is hisztiztem-e mindenen, de most igen. Altalanosba levo ertekelomon csak az volt, h vezeregyeniseg, tarsaival nem tud egyutt jatszani, bantja oket, rengeteget verekedtem. Mindenki utalt mar a kezdetektol, alig voltak barataim, nem is csodalom. A mostani egyetlen emberei kapcsolatom tobbentett ra, h milyen is vagyok. Mindenen kiborultam es hisztiztem, ha olyan hangulatom volt, o pedig mar minden mondatat meggondolta, hogy mit mond nekem. Mindent rafogtam, h az o hibaja ami a kapcsolatunkkal tortenik, folyamatosan kritozaltam, nem voltam kepes elfpgadni a hibaival egyutt. Nagyon sokaig turt mellettem es en eszre se vettem, h mit teszek vele, csak azt lattam, h nem nyilik meg es nincs sok kedve hozzam... En pedig erre megrosszabbul reagaltam. Minden emberei kapcsolatommal ez van, a legjobb haveromat, ha valami idegesitett benne fogtam es egyszeruen letiltottam mindenhonnan, a belso fusztracioim miatt. Onbizalmam alig van, anya szerint uldpzesi maniam van, mindenkire azt hiszem, h bant. A csaladom ugy nez ki, h apa akire a hirtelen kiborulasok es a feltekenykedes jellemzo szerintem, anya pedig aki mindenkit iranyitani akar (mindig hangsulyozza, h o rendezveny szervezo akar lenni, a legegyszerubb feladatokban is kijelenti, h most rakell hallgatni, o fog iranyitani). Az iranyitast ram is jellemzo, apa elbeszelese alapjan azert nem akart velem dolgozni, mert kosfonokot jatszottam. A beszelgetesek alatt is mindig ugy erzem, h en vagyok aki felsobbrendu es iranyit, a masik meg a megszant akinek a segitsegemre van szuksege. Na most a barataimban is a rossz tulajdonsagokat sose tudtam elfogadni utolag nezve, mindenkinek, ha elokerult a rossz oldala en csak azt emeltem ki magamba es gondolhatjatok. Kerlek segitsetek, szeretnek megvaltozni, mert szornyu ember vagyok. Mindenkin eloskodtem, es olyan embereket bantottam, akiket soha se szerettem volna. Honnan induljak? Hogy valtozzak?

2017. dec. 14. 09:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Kerlek, segitsetek. Anyukam viselkedeset utanzom, mindenkinek az apro hibait is ki akarom javitani. Csaladterapiara jarunk, ott kaptam duhkezelesi otletet, hogy irjam fel, ha valamin veszekedni akarok es ez hasznalt. De itt az is hatalmas problema, h mashogy tekintek az emberekre. 2 fele ember van, akitol felek, o vele kedves vagyok es nem tudok oldodni, es a masik akin szinte uralkodok. Kerlek segitsetek, 17 eves vagyok, meg valtozhatok, mert en is akarom.
2017. dec. 14. 10:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichológus, de szerintem nem árt, ha olyan szituációkat keresel, amelyekben nem lehetsz irányító, hanem együttműködésen, mellérendelt szerepek által működik. Tréningeken szoktak ilyen feladatokat kitalálni.


Az uralkodási vágy - szerintem, általánosságban - abból fakad, hogy az illető nem meri kiengedni a kezéből a gyeplőt: attól tart, hogy abban az esetben más kihasználná, más uralkodna rajta. "Uralkodj másokon, hogy ne mások uralkodjanak rajtad!" a mottója.


Ez így szélsőséges látásmód, hiszen létezik középút is, persze ehhez mindkét oldalról kellenek a szereplők (olyanok, akik nem akarnak uralkodni másokon, ugyanakkor azt sem tűrik el, hogy felettük uralkodjanak). Gyakorlati megvalósítást hirtelen nem tudok javasolni, remélem jön még valaki tippekkel, hogy mihez kezdj.


A legjobbat szerintem egy olyan ismerős tenné neked, aki nem hagyja, hogy uralkodjanak felette, de ő sem akar vezérkos lenni. Aki szépen, finoman nyesegetné a "vadhajtásaidat". Egy ilyen kapcsolatban az is nyilvánvalóvá válna, hogy a mellérendelt szereptől nincs oka félni senkinek.

2017. dec. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A közbevetett hozzászólásodra is reagálnék: anyósom ilyen, és furcsa módon tőlem tart, pedig semmi oka sincs rá. Csak felettem nem tud uralkodni, illetve most már a lánya felett sem, sajnos apósom a konstans áldozata. Pedig nem rossz ember az anyósom, tehát nem szeretném a "klasszikus szembenállásra" kivetíteni a dolgot, személyes konfliktusom nincs is vele, a feleségemnek annál több (volt, amíg nem adta fel vele szemben anyósom az akarat-ráerőltetést). Szóval ismerek ilyen embereket, többet is, megértem a helyzetedet, mert szerintem hasonló cipőben jártok.


Ha viszont már ilyen mélyre eljutottál önismeretben (bravó! de tényleg), hogy mindezeket megfogalmaztad, talán némi túlzással is, akkor a kezedben van a lehetőség arra is, hogy változtass rajta. Ezentúl ne másokon, hanem magadon uralkodj, hidd el, ez sokkal nehezebb feladat! Vedd észre, mikor léped át az általad már határvonalnak tekintett sávot, és ilyenkor állj meg, és mondd magadnak: egy lépést sem tovább! Szerintem sok sikerélményed lesz, talán egyesek megjegyzik majd azt is, hogy megváltoztál, és újjáépülnek régi, vagy felépülnek új emberi kapcsolatok.

2017. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a biztato hozzaszolast. Kerhetek egy kis segitseget masban is? A hatavonalakat is nehez felallitani magamnak, mert nem erzem, h lenne jo pelda korulottem eloben. Apukamtol tudnek az iranyitasmaniam ellen ellesni szemelyisegjegyeket, de o vele keveset vagyok egyutt, sosincs itthon. Anyukamtol viszont rengeteg dolgot vettem el, mert nagyon anyas vagyok/voltam. Hogyan ne lessem el anyukamtol a dolgokat tudat alatt?
2017. dec. 14. 10:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el egy pszichológushoz.
2017. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csaladterapiara jarunk, kerek egy kulon idopontot, amikor csak egyedul megyek. Koszonom a segitsegeteket.:)
2017. dec. 14. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!