Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éltél már nagy szegénységben...

Éltél már nagy szegénységben vagy komoly gazdagságban?

Figyelt kérdés

Mindkèt véglet érdekel, részletes történetekkel.


Nekem az elöbbiben volt csak részem sajnos, de nyilván csak a modern Európában,fejlett térségekben minösül szegénységnek.

Gyerekkoromban nem nagyon volt semmink, arra konkrétan nem emlékszem, hogy szó szerint éheztünk volna, de kevés ennivalónk volt.

Nyilván azóta van be nem a szokás, hogy nagyon lassan eszek, és nagyon kis adaggal beérem.

Felnöttként már volt részem éhezésben is, egyetemi kollégiumban anno kb almán, kiflin meg vizes zabkásán éltem.

Késöbb elmentem dolgozni, mivel az állapotok miatt nem tudtam befejezni a tanulmányaim. Pékségben dolgoztam kisegítöként az elsö hetekben fizetetlenül, napi egyszeri étkezésért cserébe.


2017. dec. 25. 16:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
6=os , amikor lecsövesedsz akkor ezt a bölcsességed mondogasd miközben éhezel meg fázol ... Szerinted milyen hálót adnál annak a tagnak akinek nincs tartaléka de a használt autó bedöglött és a javítása 2 havi fizu ? Hmmm ? Fűtési szezon közepén elküldik és alig van lé a csekkek fizetésére ? Akkor az a hálód sem segít ha 2 tonna motivációs zagyvaságot tartalmazó könyvet küldenél mert fűtésre sem elég . A helyzeteket kezelni kell , tanácsért jött akkor azt adj , eszközért akkor azt , pénzért de alkesz vagy trükkös csaló akkor küld el a rákba ...
2017. dec. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom miért támadsz le ilyen stílusban, csak mert túl buta vagy, hogy megértsd az idézetet...Persze ha van valami gebasz akkor hirtelen segít egy kisebb nagyobb összeg, de hosszú távon az segít, ha megtanítasz egy embert arra, hogyan boldogulhat egy életen keresztül. Nem kell kötekedni, csak válaszolni szerettem volna a kérdezőnek, de a magad fajtákat igazából nagy ívben leszarom, már bocs.
2017. dec. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen, mind a két véglet ismerős. Míg megvoltak az anyagiak sokmindent megtehettem volna, de sosem szórtam a pénzt, a kicsit is nagyon becsültem, nem kérkedtem, jól gazdálkodtam, de sajnos a testvéremet kihasználva és felhasználva betalált pár profi szélhámos és minden forgótőkémből kisemmizett engem és a testvéremet is. Egy életre szóló leckét kaptunk, hogy bizonyos emberek sokkal rosszabbak, mint az állatok, aljasságuk nem ismer határt. Eljutottunk odáig, hogy míg nekünk tartoznak rengeteg pénzzel, addig mi is adósságcsapdába kerültünk, szinte mindenünkön jelzálog van és már lassan a végrehajtó fenyeget. Volt olyan, hogy hetente 3-4 nap masszív éhezésben volt részem, szó szerint víz és sós kenyér volt a napi menü, de amikor már az is elfogyott rávetemedtem a 2 éve lejárt húsvéti csokikra, amiket olyan jóízűen ettem meg, mint egy Sacher tortát. Az igazság az, hogy azt nem tudom, hogy milyen gazdagon élni, mert mindig félretettemm spóroltam, hogy okosan felhasználjam. Na ezt a pénzt csalták ki ezek a tetves bűnözők, audit, bmv-t, egyéb autókat, lakást vettek rajta maguknak, hogy közben más nevére írattak mindet, nincstelennek álcázva magukat.
2017. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szegénységben éltem... rakodómunkás voltam, amit kerestem, az nagyjából elment a lakásra, meg arra hogy 3 hétig volt ennivalóm, a 4-ik héten már necces volt a dolog, max kenyér magába... volt egy kicsi öreg tacskóm, aki velem élt, sokszor csak ő evett utolsó héten, volt hogy az utolsó 500 forintomból neki vettem ennivalót, hogy tudjon enni. Szörnyű évek voltak.
2017. dec. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én éheztem már. Exférjemmel mikor még együtt éltünk 2 évig nagyon szűkösek voltak az anyagiak. Én még tanultam, nem dolgoztam, ő meg keveset keresett. Szomorú leszek ha erre gondolok. Volt olyan hogy suliba - mert büfére persze nem volt penzem - egy szelet kenyeret vittem felbevagva es osszehajtba mintha szenvdics lenne, benne semmi nem volt es a kenyer is olyan regi volt hogy morzsalodott szet a kezemben. Ezt par ember eszrevette csodalkozott megkerdezte miert nem eszek rendes szendvicset. Mondtam hogy nincs otthon kaja. Miert nem veszek? Mondtam hogy nincs ra penzem. Akkor volt olyan hogy a huto ures volt (amugy mindig az volt kb) es csak egy ot napos rizs volt bent, annyira ehes voltam de nem birtam megenni mert mar romlott meg.. folyton fajt a fejem es beteg voltam allandoan. Vitaminhiany miatt. Hetente egyszer mostunk hogy sporoljunk a mososzerrel. wc papirt nem vettem hanem vizzel mostam meg magam. Emlekszem vettunk fel kilo daralt pulykahust es azt ot fele osztva betettuk a fagyasztoba. Egy ebedre egs adagot vettunk ki amibol fasirtot csinaltunk sok hagymaval es az kettonknek az adagja volt paradicsomszoszos tesztaval. Meg olyanokat ettunk hogy rizs, es paradicsomszoszban egy konzerv borsot osszefoztunk, ez szinten kettonknek volt ebedre. Nagyon keves volt persze. Allandoan remegtem az ehsegtol. Most hala Istennek jobb helyzetben vagyok, mar massal elek, sokkal jobban keres, van megtakaritasunk, sajat lakas hamarosan osszejon. Nem elunk olyan nagy gazdagsagban most se mert amennyit tudunk felretesszuk a lakasra a gyerekek miatt de mar az a tudat megnyugtato hogy amire kell mindig van penz. Nekem ez mar eleg.
2018. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!