Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek ilyen lusták?

Az emberek ilyen lusták?

Figyelt kérdés

Rengeteg ember arra sem képes, hogy ékezetet használjon akár itt akár fórumokon, közösségi oldalakon stb.

De miért jó ez?

Sokszor érthetetlen az irásuk.

Lustasá, butaság vagy mi a szent sz-ar?

Ha már van egy szép nyelvünk miért nem használjuk?



2018. jan. 6. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Egyre többen használják a telefonjukat netezésre, és ott az ékezetes betűket elérése sokkal hosszabb és kényelmetlenebb ahhoz képest, hogy az ékezet nélküli szöveget is ugyanúgy megérted. Egyszerűen nem éri meg minden egyes ékezet esetén az a plusz idő míg lenyomva tartod az alap betűt hogy kiválaszd egy újabb listából az ékezetes verzióját, plusz ne nyomd félre a 6-8 különböző nyelvkiosztás variációi közül.


Ékezet nélkül továbbra is érthető marad a szöveg, és még mindig kevésbé igénytelen mint helytelenül írni. Az okostelefon-korszak előtt ugyanúgy létezett az sms-fogalmazási mód ahol a karakterlimit miatt nem volt célszerű ékezetet használni, mégsem volt probléma belőle.


Én egyáltalán nem szoktam telefonon szöveget írni, így nincs meg a rutin az ujjaimban, de a kedvedért kipróbáltam:

tukorfurogep: 6 másodperc, két ujjal 4

tükörfúrógép: 16 másodperc, két ujjal 13 - egyértelmű hogy 3-szor lassabb ha minden ékezetet kikeresel, ami nagyobb terjedelmű szöveg esetén már kényelmetlen.

2018. jan. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Kulfoldon elek. Nekem igy egyszerubb es gyorsabb is. Aki megakarja erteni az megerti ekezet nelkul is, aki meg beszologat miatta az felhiv.

Amúgy "de"-vel nem kezdünk mondatot. ;)

Puszi

2018. jan. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Vagy mondjuk nem magyar billentyűzetet használ, nekem a laptop is angol kiosztású, és nem igazán fogom a kedvedért betanulni, milyen kombinációkkal lehet ékezetet írni. Jobb dolgom is van annál...
2018. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

"Lustasá, butaság vagy mi a szent sz-ar? "


Te lustaságból nem tettél g-t az első szó végére? És lustaságból nem törölted a kötőjelet az utolsó szóból? Valószínűleg nem. És valószínűleg ez máris két ok arra, amiért másoknak (is) érthetetlen(?) az írásuk. :) Továbbá egyre több a diszes, egyre igénytelenebbek sokan, stb.


Amúgy engem is zavar.

2018. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Engem is zavar, ha valaki nem használ ékezeteket, ettől függetlenül viszont ugyan úgy megértem az ékezet nélküli szöveget is. Valószínűleg tényleg a lustaság az oka, nem akarnak időt szánni az ékezet keresgélésére mobilon. Nekem épp emiatt van olyan billentyűzetem, amin külön sorban van az összes ékezetes karakter.
2018. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem "általános igénytelenség". Úgy értem, hogy elvileg igénytelenségnek tartom, de belátom, hogy már ez az általános. Engem zavar annyira, hogy én sosem írok így, nem is szeretek telefonról írni. (Amúgy írtam külföldön magyarul szakdolgozatot, mit mondjak, egy élmény volt:D - nem, sajnos nem vihettem be saját billentyűzetet, sem laptopot oda, ahol dolgoztam:S, otthon meg kevés lett volna rá az idő)
2018. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Bubuka508 ***** válasza:
26%
Válóban igénytelenség és lustaság is. Az ékezet nélküli szövegérthetőségről annyit, hogy pl. az öröm és az orom egyáltalán nem ugyanaz. Ez nem jut eszébe a sok nagyokosnak?
2018. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerencsére a mondatokat a szövegkörnyezetből értelmezzük, úgyhogy kellően értelmes embert ez nem akaszt meg. Nem?

"A postás meghozta a levelet" - te a falevélre asszociálsz ebből? Hiszen a "levél" és a "levél" ugyanaz a szó, mégis két különböző dolgot is jelenthet. Vagy akár hármat, ha e-mailről van szó, az is egyfajta levél.

2018. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Valahol vicces a kérdésed annak fényében, hogy te magad is lusta voltál átnézni a saját szöveged mielőtt elküldted.


Amúgy pro és kontra:


Pro:

- Ha már valaki kérdést ír ki, akkor veheti a fáradtságot, hogy ékezettel tegye. Rövidebb szövegnél mindenképpen, regényt meg valószínűleg nem telefonról fog írni.

- A billentyűzetek 90%-a támogatja a helyesírás ellenőrzést, szójavítást, felkínál lehetőségeket. Amivel még gyorsabb is lesz az írás.

- Vannak teljes karakteres billentyűzetek is.


Kontra:

- Tényleg nem minden billentyűzet támogatja, vagy nem mindenki kezdi el testre szabni.

- Lehetnek bug-ok is. Nekem például megesett, hogy egyszerűen "kikapcsolt" az opció, hiába beállításoknál azt látom, hogy be van pipálva, nem kínál fel szavakat, javítási lehetőségeket. Így tényleg végig kell pötyögni minden szót.

- Tény, hogy érthető marad a szöveg ékezetek nélkül is.

2018. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%

Legtöbb esetben lustaság, plusz megszokás. Főleg az okostelefonos generáció hajlamos erre, akik szeretnek gyorsan írni, és nem hajlandóak 10-20 másodperccel több időt rászánni egy üzenetre néhány ékezetes betű miatt.

Én már közel járok az ötvenhez, és engem is nagyon zavar, ha nincs ékezet. Én képtelen vagyok ékezet nélkül írni, pedig gyakran írok telefonról is.

Sokan azzal takaróznak, hogy "bocs, telefonrol irok".

Ha én 50 évesen megtalálom az ékezetes betűket, akkor a 17 évesek is biztos megtalálnák.

2018. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!