Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi vezethet ahhoz, hogy egy...

Mi vezethet ahhoz, hogy egy ember alkoholista vagy drogfüggő legyen?

Figyelt kérdés
Úgy értem milyen körülmény vezethet ahhoz.

2018. jan. 6. 15:56
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent ide kéne visszavezetni és akkor a problémák amik olyan nagyoknak tűnnek, már nem azok, ill. a hatalmas felelősség amit a magunk vagy mások vállára helyezünk, elillan.
2019. márc. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Én szerető családban nőttem fel, 14 éves korom óta iszok, herbállal kezdtem, mostanra szerencsére csak fü, néha lasztis bulikba is voltam, és szeretem a technot. Nálam szerintem a céltalanság okozza ezt, le se érettségiztem, mostmeg már csak sajnáltatom magam hogy mennyire szar, meg mindent elbasztam, és azért iszok hogy elviseljem a mindennapokat, meg azt a tényt hogy nem lesz nőm bla bla bla, verseket is szoktam irni
2019. júl. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Függöségekre valo hajlam ami màr gyerekkorban is latszik pl maci

Környezet- baratok beleviszik mindenbe

2020. ápr. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Aki 14évesen herbálozik, az nem nőtt föl szerető családban. Vannak a bántalmazásnak/elhanyagolásnak olyan módjai, amit csak felnőttként, nagy munkával, gyakran pszichológus/pszichiáter segítségével tud tudatosítani az ember.
2020. ápr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

"Függöségekre valo hajlam ami màr gyerekkorban is latszik pl maci"


Sajnos már csecsemőkorban lelki traumát lehet okozni és sajnos ez egy tök hétköznapi, sőt "normális"-nak tekintett dolog.


Pl. hogy nem szoptatnak egy gyereket hanem mű cuccokkal tömik "mert nincs elég teje az anyukának" (persze...francokat, millióból egynek nincsen csak valójában), vagy igény szerinti helyett fix időpontonként fix mennyiségeket tömnek bele.


Vagy hogy csecsemőkortól külön ágyban, sőt külön szobában alszanak a kicsik. Agyrém! Természeti népek soha nem csináltak ilyesmit.


Ezek totál természetellenes dolgok amiktől a gyerekek lelkileg sérülnek és sokszor pont ez a függőségek eredete, mert az anyatej ill. az anya melle iránti vágy berögzül, örökké kielégítetlen marad és felnőttkorban az arra hasonló dolgokkal való örök pótlási kényszerként jelentkeznek: Az anyatej folyékony, édes, zsíros és bódító/nyugtató hatása van, szájat ingerel, teltségérzetet okoz. Leggyakrabban mire szoktak az emberek rászokni?


Alkoholra - bódító, folyékony, szájon át.

Cigire - szájon át, nyugtató

Zabálásra, főleg édességek - szájon át, zsíros, édes, teltség érzetet okoz

Gyógyszerekre (fájdalomcsillapító, altató, nyugtató) - szájon át, bódító, nyugtató, altató hatású

drogokra - nyugtató, bódító. fájdalomcsillapító hatású



Nem rakétatudomány. A függőségről SOHA nem a függő ember tehet. Aki ilyet mond az az áldozatot hibáztatja.

2020. ápr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
69%
Az nem igaz, hogy soha. Mindenki csomaggal érkezik, tényleg jó gyerekkor alig-alig van. Viszont felnőttként már a saját feladatunk és felelőssêgünk rendbe tenni magunkat. Ez nehéz. Van akinek sikerül, van akinek nem. De ha csak a rossz gyerekkoron múlna, az emberek 99%a függő lenne.
2020. ápr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Túl sokat képzelsz az emberről. Bizonyítottan a cselekedeteink és a döntéseink több mint 99%-a nem tudatos.
2020. máj. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
69%
Hát akkor gondoskodj róla, hogy tudatos legyen. Én is ezen vagyok, és rengeteget javult az életem. Persze kemény munka van mögötte.
2020. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Gondolom depresszió, és addig legalább pár percig boldog.

Mondjuk pl szeretethiány, vagy valami körülménnyel is lehet elégedetlen, önmagával is, de lehet, hogy valaki folyamatosan "rombolja őt", oda menekül, vagy pl "világfájdalmas"; vagy csak szimplán rájött hol lehet ilyet szerezni, egyszer kipróbálta, és bejött neki, megtetszett neki. Ha valaki folyamatosan bántja, ekézi őt, viszont mondjuk legalább van pénze, akkor lehet, hogy ilyenre költi, mert a lelkibetegségét akarja, ha csak ideig-óráig képes is -orvosolni. Mert más örömöt kábé talán nem talál jelen időben maga körül. Úgyhogy ez maradt neki, úgy látja -gondolom. Én nem ismerek ilyet

2020. máj. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

*Ja és nincsenek esetleg sikerélményei az életben

Lehetséges, hogy még ő sem szereti saját magát, de lehet, hogy ő igen, de pont valaki olyan bántja pl valami rokon, aki nagyon közeli, esetleg egy kollégája is lehet olyan őrjítő;

nagyon sokféle oka lehet ennek énszerintem.

2020. máj. 16. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!