Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is éreztétek már úgy, hogy...

Ti is éreztétek már úgy, hogy nem találtátok a helyeteket a világban?

Figyelt kérdés

Egész életemben mint mindenki próbál rá jönni mit akar kezdeni magával és én is próbáltam. Éreztem már kisebb korom óta hogy valami nem oké, próbáltam előrelátni mi legyek ha nagy leszek pl, és azt hittem mivel fiatal vagyok ezért nem tudok még dönteni. 8.ban pályaválasztás volt, érettségire mentem úgy voltam vele az a mai életbe alap dolog és kell. Itt még nem tudtam eldönteni mit akarok magammal de gondoltam 14-15 évesen nem tudják sokan hisz osztálytársaim is céltalanul mentek. Majd 4 év után gondoltam egy szakmát is kéne tennem nem akarok robotmunkás lenni meg raktári kisegitő. Ekkor már az évfolyamom 70%-a elment dolgozni multikba. Rendőrség fele mentem, fel is vettek de egyéb okok miatt ott kellett hagynom azt és átmentem 2 éves okj-s logisztikai képzésre.

És itt vagyok 21, vizsgázok de valahogy nem érzem hogy mit kéne kezdenem. Olyan munkát akarok amit szivesen egy életen át akarok csinálni, és nem undorral akarok felkelni de ahogy körbenéztem mindenhol csak lepusztult emberekkel találkozom. 5 éve folyamatosan dolgoztam az iskolás éveimet. 1 nyarat nem voltam otthon és minden hétvégén is bent voltam, magamnak csináltam 300ezer ft os szemműtétet, jogsit, ruháimat én vettem, ellenben tesómnak állták a jogsit és szemműtétet is felhozták hogy megcsinálják neki (végül nem) de ez nem ide tartozik nem tudom miért irtam ide.

Szóval itt vagyok 21 már dolgozni akarok nem tagadtam meg eddig sem a munkát mig más vakációzott, egyszerűen nem tudom mit kezdjek magammal nem találom meg az összhangot, próbálok nem céltalanul bolyongani, tervezgetek nyelvvizsgát akarok tenni, de belegondolok ha megvan már minden végzettség akkor sem tudom a választ. Most lehet hülyének nézni elfogadom, de valahogy ezt érzem belülről és ahogy másokra nézek egyre jobban elszomorodok. Mikor meglátom a kiégett embereket az utcán, csak a szex érdekel mindenkit és a pénz, rohang mindenki, 2 mondatot nem tudok elejteni volt barátaimmal, csak a pénzhiány a munka a téma.

Bocsi hogy hosszú lett, csak kiváncsi vagyok veletek volt-e már hasonló érzés.



2018. jan. 16. 08:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem igazán való neked a rendőrség, Kérdező...utolsó jól írta. Valószínűleg nem rendőr akarsz Te lenni legbelül, hanem az igazságot szeretnéd látni már végre, mint a mesében: "és a jó elnyeri méltó jutalmát, a rossz meg a méltó büntetését".


De ehhez nem a rendőrségen keresztül vezet az út, az már nagyon el van korcsosulva, sok más szakmával egyetemben (elnézést, ha valaki itt rendőr, nem személyes a dolog részemről, csak amit saját szememmel látok, azt írom le), ezek az erények nem szakmafüggőek, hanem emberfüggőek.


Mint ahogy vannak korrupt rendőrök és igazabb lelkű bűnözők is (pl. ha valakinek megerőszakolják a lányát, és az apa visszaadja az illetőnek más formában, akkor ugye bűnözővé válik, mégis, sokszor az erőszakkövetőt mentik fel, vagy mehet az apa a sittre a helyett, akit valóban el kellene ítélni. Vagy pl. ahol emberölésért pár évet vagy évtizedet kap valaki börtönben, míg akit megölt, azt már nem lehet visszahozni és szabadulása után újra ölhet. Ezek csak példák, de a rendszerben van a hiba, ha ilyen esetek előfordulhatnak).


Szerintem Te a rendőrségtől pár éven belül elhidegülnél, megutálnád. Nem jár az olyan nagy szabadsággal, szabad levegőn levéssel. A járőrözés sem, ez becsapós!


Akkor már jobb szakma a kertészkedés, írta itt valaki, na ott valóban levegőn vagy a saját gondolataiddal, és igazi alkotások kerülhetnek ki a kezeid közül.


Becsapós az ia nagyon, ha valaki sok pénzre, nagy fizetésre vágyik, mert ezért általában sokat is kell dolgozni, egy dobozba zárva, ahogy fogalmaztál, Kérdező. És itt felmerül akkor, hogy ami időt rááldozol, az visszajön-e pénzben? Az esetek többségében nem. Minél többet dolgozol, annál több (vagy nem elég) pénzhez jutsz, amiből vásárolhatsz sokszor tök felesleges dolgokat, amiket termékorientált világunk kínál neked, sokszor elhitetve, hogy tényleg szükséged van azokra a dolgokra, amikre valójában nem is.


Közben szépen elvész a szabadidőd, semmi időd nem marad magadra. És az idő az, amit nem tudsz pénzen megvásárolni,hiába dolgozol annyit és keresel annyit, ezért szerencsés, ha jó levegőn (vagy a nap x részében legalább levegőn), többé-kevésbé saját időbeosztással, vagy legalább egy adott időn belül saját magad által behatárolt rendszer szerint dolgozhatsz. Vannak ilyen munkák, nemcsak a kertészet ilyen.

2018. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, valóban igazad lehet. Engem a rendőr szakma azért is vonz mert szeretem a fegyvereket, meg aránylag "egy nagy család", nem monoton munka mert sok átfedés van benne más osztagokkal. Igazad van, az igazságot várom, néha olyan gondolatok jutnak eszembe amiről nem is merek beszélni másoknak mert lehet elhidegülnének tőlem. Egy kertésznek nem tudnám magam elképzelni, ellenben vállalkozónak igen, viszont ha körülnézek minden vállalkozás haldoklik. Egyik hónapról a másikra zárnak be üzletek, boltok és nyit egy újat valaki majd az is becsődül. Szüleim vállalkoztak 20 évig, mindig tönkrement. Manapság a nagy üzletekben megtalálsz mindent bármivel akarsz foglalkozni. Valójában ha úgy nézzük bárhova mész dolgozni feletteseid lesznek, kivéve ha nem vagy festő vagy más szakmabeli aki maszekba tolja egyedül vagy olyan brigádba aminek te vagy a feje.
2018. jan. 17. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!