Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt mire véljem? Ez nem...

Ezt mire véljem? Ez nem cigány utálat az biztos isten. Bövebben lent..

Figyelt kérdés
21 éves cigány gyerek vagyok, egy volt sulimba be mentem "vissza látogatóba,, megnézni hogy mi változott, gondolom ti is szoktatok ilyent tenni. 4-5 éve nem voltam már ott, hát bementem. Amikor bementem az aulába stb, tág szemekkel rám néznek, és mit az isten a diákok+tanárok szabályosan be voltak sz..rva, azt gondolták szerintem balhézni akarok stb. Hiába mondtam hogy csak a környéken jártam és gondoltam beugrok na erre nem válaszoltak. Kb olyan hidegen hagy hogy mivan veled stb.. Az egyik tanár például szó szerint beszélgettem vele, majd kb 5 métert elment tőlem, majd vissza nézett rám. És elkezdi hogy jól tettem hogy bejöttem stb. Ezzel magyarázkodott az egyik tanár. Nyílván nem akart hergelni, nyugtatni akart stb. Nyugodtan mentem be, stb. Tényleg ennyire f..snak a tanárok a cigányoktól/ tőlem?? Hát tudják kivagyok, ismernek. Hát rohadtul megváltozott az iskola és tanárok stb. Be voltak sz..rva tőlem. Ez nem vicc kajakra igazat beszélek. Szabályosan nézegetek rám (nem lenézőek voltak) hanem tág pupillával megakadt a szemük rajtam. Hihetetlen de tényleg dettó. Na aztán el is húztam a csikott. Vélemény? Mi történhetett? Köszi! :) Mondjuk nem vagyok az a kötekedős g**ci cigány stb. De azért jó ha félnek tőlem. Jöhetnek a negatív és pozitív válaszok. Mielőtt azt írja valaki kamu a kérdés stb. Hát nem kamu! Amugy a sulit nem fejeztem be (szakmunkást)- elkezdtem egy esti gimit stb. Érettségit. Amugy furcsák voltak.....

2018. febr. 2. 19:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%
Ki tudja, hogy a 4- 5 év alatt, amióta nem jártál a suli környékén, milyen rossz "élményeik" voltak más ciganyokkal kapcsolatban?
2018. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még akinek van pár perce! 170 cm vagyok 50 kg
2018. febr. 2. 19:47
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Rám is furcsán néztek a régi tanárom amikor meglátott a suliban, pedig én hivatalos ügyet intézni mentem. 30+ nő vagyok. Rosszul éreztem ott magam, mintha zaklatni mentem volna vagy nem is tudom, hülye érzés volt. Valahogy azt éreztem, h semmi keresnivalóm ott és jó lenne ha minél előbb elmennék.

Szerintem nem tudtak mit kezdeni veled, nem értették mit akarsz, zavarban voltak.

2018. febr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
14%
Mer a legtöbb senkiházi paraszt nagyra tartja magát.de a valóságban meg be vannak sz@rva mindentől.tiszta kétszínűek.
2018. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

válaszíró Időpont ma 19:51


Köszi velem is ez történt pont szíven ütött. Ez nem lenézés volt, ez valami más de nagyon.

2018. febr. 2. 19:57
 16/31 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még... :/
2018. febr. 2. 20:07
 17/31 anonim ***** válasza:
90%

Ránk is hülyén néznek a régi iskolánkban, ha csak úgy megjelenünk, pedig egyikünk se cigány az osztályból.

Szimplán csak letojtak és nem tudták eldönteni, hogy most akarsz e tőlük valamit vagy csak nézelődni mentél be. Arról nem is beszélve, hogy évente végez mindenhol 50-60 diák, nem fognak ám mindenkit megjegyezni.

Annyira nem örülnek az iskolákban, ha kívülállók mászkálnak be. És nem, nem azért, mert cigány vagy.

Hanem azért, mert ők felelősséggel tartoznak a diákokért, a diákok holmijáért, ésatöbbi. És nem, nem azért lopnád el, mert cigány vagy, mielőtt ezt is magadra veszed. De minden suliban volt már balhé abból, hogy eltűnt pénz, telefon, drága holmik, vagy még rosszabb történt, pl. lövöldözés.

Ha egy felnőtt ember egyszer csak megjelenik az iskolában és ott téblábol a folyosókon meg benézeget a termekbe, tök mindegy, hogy milyen színű a bőre meg oda járt e iskolába, akkor is furcsa. Attól, hogy oda jártál, még ugyanúgy lehetnek rossz szándékaid. És nem állhat meg minden tanár kikérdezni, hogy mit csinálsz meg mit szeretnél.

Egyszerűen az iskola egy zárt intézmény, ami azért van nyitva napközben, hogy a diákok és tanárok ki-be járhassanak, és nem azért, hogy huszonéves srácok nézelődjenek ott.

Örülök, hogy próbálkozol tanulni, de ezt a "jó ha félnek tőlem" meg "azért mert cigány vagyok" hozzáállást ejthetnéd, ez pont a "g*ci cigányokra" jellemző, ahogy te fogalmaztál.

Inkább arra törekedj, hogy örüljenek neked az emberek és ne arra, hogy féljenek tőled. Az állampolgárságod pedig magyar, ne rekeszd ki magad, mert akkor mások is ki fognak.

Ha meg ilyen sulilátogatást szeretnél, akkor inkább vedd fel a kapcsolatot valamelyik volt tanároddal, akivel jóban voltál, esetleg szervezd be pár volt osztálytársadat is, akkor simán megengedik azt is, hogy pl. beüljetek egy órára. De ha csak szó nélkül megjelensz és bóklászol, akkor ne csodálkozz, ha hülyén néznek rád.

2018. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Elballagtál az iskolából és onnantól kezdve Neked az suli csak az alma matered. Bementél hívatlanul egy olyan intézménybe ahová kiskorúak járnak akik nem ismernek Téged. Szülőként nem örülnék, hogy egy vadidegen felnőtt férfi bemenne az iskolába és a folyosón álldogálna. Mivel Te rögtön rasszizmust emlegettél én meg azt mondom, hogy pedofilként a lányomat akartad elrabolni és megerőszakolni és rendőrt hívok rád.

Látod egyik sem igaz de remélem érted a párhuzamot. Hívatlanul sosem megyünk be egy oktatási intézménybe. Ha legközelebb kedved támad bemenni akkor előtte azért eressz meg egy telefont a suliba. Biztos van olyan tanár aki szívesen beszélget veled.


Gondolj be ha csak úgy betoppansz a volt ovidba. Szerinted a sok ovis gyerek szülei mennyire örülnének neked? Fordított helyzetben ha a Te gyereked az oviba jár és 2 méteres emberként bemennék és szétnéznék. Örülnél neki. Ha igen akkor képzeld el hogy ha naponta egyszerre 10 hozzád hasonló ember váratlanul betoppanna. Mit szólnál hozzá.


Nem megbántani akarlak csak gondold végig a dolgokat és felejtsd el a cigány vagyok és bántanak dumát.

2018. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még! :)
2018. febr. 2. 20:30
 20/31 A kérdező kommentje:
Ez nem utálat volt, és nem is meglepődés. Ez valami egészen más volt, amit nem lehet szavakba foglalni stb. Nekem ez olyan furcsa volt, nem értem tényleg. Kár volt bemennem, mivel a környéken volt dolgom és közel volt a suli a környéken, hát gondoltam beugrok ha már egyszer arra jártam. Valahogy azt éreztem hogy nem kivánatos személy vagyok, mit keresek itt stb. Hát ez van. Le.zarom
2018. febr. 2. 20:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!