Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt mire véljem? Ez nem...

Ezt mire véljem? Ez nem cigány utálat az biztos isten. Bövebben lent..

Figyelt kérdés
21 éves cigány gyerek vagyok, egy volt sulimba be mentem "vissza látogatóba,, megnézni hogy mi változott, gondolom ti is szoktatok ilyent tenni. 4-5 éve nem voltam már ott, hát bementem. Amikor bementem az aulába stb, tág szemekkel rám néznek, és mit az isten a diákok+tanárok szabályosan be voltak sz..rva, azt gondolták szerintem balhézni akarok stb. Hiába mondtam hogy csak a környéken jártam és gondoltam beugrok na erre nem válaszoltak. Kb olyan hidegen hagy hogy mivan veled stb.. Az egyik tanár például szó szerint beszélgettem vele, majd kb 5 métert elment tőlem, majd vissza nézett rám. És elkezdi hogy jól tettem hogy bejöttem stb. Ezzel magyarázkodott az egyik tanár. Nyílván nem akart hergelni, nyugtatni akart stb. Nyugodtan mentem be, stb. Tényleg ennyire f..snak a tanárok a cigányoktól/ tőlem?? Hát tudják kivagyok, ismernek. Hát rohadtul megváltozott az iskola és tanárok stb. Be voltak sz..rva tőlem. Ez nem vicc kajakra igazat beszélek. Szabályosan nézegetek rám (nem lenézőek voltak) hanem tág pupillával megakadt a szemük rajtam. Hihetetlen de tényleg dettó. Na aztán el is húztam a csikott. Vélemény? Mi történhetett? Köszi! :) Mondjuk nem vagyok az a kötekedős g**ci cigány stb. De azért jó ha félnek tőlem. Jöhetnek a negatív és pozitív válaszok. Mielőtt azt írja valaki kamu a kérdés stb. Hát nem kamu! Amugy a sulit nem fejeztem be (szakmunkást)- elkezdtem egy esti gimit stb. Érettségit. Amugy furcsák voltak.....

2018. febr. 2. 19:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
6%

egy volt sulimba be mentem "vissza látogatóba,, megnézni hogy mi változott, gondolom ti is szoktatok ilyent tenni.

Hat nem, eleg volt par evet ott tolteni, minek mennek vissza?

Felnott ferfikent beallitasz csak ugy egy iskolaba, megis mire szamitottal? Tapsra meg viragszirmos szonyeg?

De azért jó ha félnek tőlem.

Ennek is csak a fajtad tud orulni, latszik a ver nem valik vizze.

2018. febr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

A válaszíró Időpont ma 20:52


Te akkora ostoba vagy.... Mint írtam, arra volt dolgom és gondoltam megnézem a volt iskolámat. Megnéztem mi változott stb. Most ezzel mi a probléma? A másik nem ballagtam el, hanem sulit váltottam. Meglátogattam a volt iskolámat ENNYI!!! Ez miért akkora bűn?

2018. febr. 2. 21:00
 23/31 A kérdező kommentje:
Már utólag rájöttem hülyeség volt.
2018. febr. 2. 21:07
 24/31 anonim ***** válasza:
7%

Az is hülyeség volt, hogy ezt ide kiírtad. Meg ezzel, hogy jó ha félnek tőled, hát papuskám, találkoznál velem, egy acélbetkós orra felhelyeződne a valagadba, az biztos.

Igen, nem bírom a fajtád.

2018. febr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ha mégegyszer leírod, hogy stb, mikor semmiféle felsorolást nem írtál előtte, felketeslek és kivágom a nyelved.
2018. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Tőlük kellett volna megkérdezni. Ha makd arra jársz, megteheted.

Lehet, úgy hallották lebetegedtél, akár meg is haltál. Sok baromság elterjedhet évek alatt.

2018. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Előre leszegezem: Az alábbi szöveget ne vedd sértésnek.


Igen, az emberek nem kedvelik a cigányokat.

Miért?

Mert a nagy része bajkeverő, alaktomos, stb... bérbe kiadott lakások nagy részét leamortizálták s a nem kevés elmaradás mellett vittek, amit tudtak.

Persze ezt fehér ember is megteszi, ha olyan.


Exem rendes csendes, kedves cigány volt...de a családja nem éppen...


Kb 1-2évente költöztek (5évet voltam vele), 200-300ezres elmaradásokat + anyagi károkat csinált a családja... s ami tetszett az ex anyósnak azt dobozolta is el...

Egyik helyen a főbérlő is marha volt, úgy adta ki a lakást:minden érték benne volt!

Exemmel (vele mentem) adatta le a zaciba az arany ékszereket apránként.

Annyit adott le, hogy az anyjának fel se tűnt, hogy 120ezret lenyúlt magának (a szülei mindig csak magukra gondoltak, éntőlem kapta az első tortáját is...megértettem, hogy rak el magának pl 30ezerből 3ezret)


A kapcsolatnak úgy lett vége, hogy meguntam a családját... Meguntam a várakozást, hogy mikor akar kilépni anyja picsuja alól...arról nem is beszélve, hogy a téli szezonos munkát németbe én intéztem/fizettem az ő útját is! A hazatéréskor az anyós ellenem próbálta mosni az agyát, amit sikeresen össze is hozott.

Főleg amikor anyja mellé magyarban elment dolgozni...nagyon egybe nőttek s bizalmatlan lettem felé.

Céges bulival kapcsolatban meg mindegyik mást mondott...

Exem egy kollégájára hivatkozott, hogy elintézte a belépőt neki, s ha nem megy el, ohhh szegény fizujából levonják...


Fura volt az egész...hiába kaptam tőle évfordulóra előlegbe ajándékot, egyre érthetetlenebb lett minden s kiakadtam, ő pedig úgy képzeld el a torkomat fújtogatta s védte a kollégát, az anyját (aki világ életébe csak magával törődött!)

Az helyett hogy megnyugtatott volna, nincs ok az aggodalomra "szeretlek"...


Én pedig rendes embernek ismertem, egy okos olykor kocka srác (együtt is kockultunk), szerette nézni hogy alkotok/rajzolok...stb.


De neki fontosabb volt az anyja szava... aki SOHA nem volt igazán mellette, a havi 300ezerből csak egy 600ft os papuccsal szúrta ki a gyermeke szemét...

A család 4 fő, ex, az anyja, exnek nővére s annak a gyereke.


Nővér kint él a felcsípett párjával itthon hagyva a gyerekét az exem és annak anyja társaságában.

Kapja a 300ezret kézbe, de egyik gyerekre se jut, fontosabb a gyárba az újabb és újabb aranyékszer hordása, még ha a gyerekek számára üres is a hűtő.

A nő azért dédelgette magához az exem s szakítattot szét minket, hogy ha az exem nővére ad munkát az itthon hagyott fiának úgy nem fog a gyerek után kapni pénzt...

Ezért kell neki egy papucs fia, aki csendbe eltűri s adja oda a pénzt.

S mivel a sráctól el lesz véve a pénz ott fog rekedni az anyja mellett.


De ha ez kell neki legyen boldog élete anyuci láncaira verve, mert senki nem fog neki adni plusz 60-80ezret utazásra s mondani azt "gyere dolgozni mellém".

A nővére egyszer se segített szint úgy, mint az anyja.


Tőled 2évvel idősebb a srác.


Ha tényleg kivételes vagy azok közül, akiket az átlag ember elítél sajnos nem könnyű kiharcolni azt, hogy ne vegyenek egy kalap alá.


Ne hagyd, hogy mások befolyásolják az érzéseid s maradj önmagad, még ha szembesülsz kellemetlen helyzetekkel is, mint az iskola látogatás...

Ha önmagad egy kedves jó szándékú ember vagy azt neked tudnod kell s ezzel a tudattal, érzéssel kell szembe nézni másokkal.

S megmutatni ezt másoknak, akár tettekben, akár szavakban s egy kedvesebb mosoly is sokat tud érni.


Minden ember más, épp ezért nem fogunk tudni mindenkinek megfelelni, ahogy nem minden ember fog számunkra se.


Olaszban voltam egy helyen, ahol utálták a magyarokat, kellemetlen volt, de kivívtam azt, hogy ne származást nézzék, hanem azt Milyen vagyok, mint embertársuk.

"rasszista" közegben 3-5x nehezebb elismerést szerezni, de nem lehetetlen.


Azzal pedig jobban tudsz érvényesülni, ha még fel is mutatsz valamit. Részemről az alkotások több művészeti ágon - egy gyors tanfolyamon pedig az üzletvezetőit teszem le. Ezzel jobb pénzért rendesebb helyeken is el lehet helyezkedni - tapasztalat szerzés s majd saját üzlet nyitás.


Apránként haladva, de el akarom érni, hogy bemutathassak azoknak, akik lenéztek, megaláztak, leszóltak.

Nah meg persze azzal foglalkozzak, amit szeretek -alkotás s annak értékesítése.


Sajnos nekem is sok rossz tapasztalatom volt cigányokkal, de tisztában vagyok vele, hogy vannak kivételek, hiszen mindig is lesznek.


Ahogy a "pasik csak a farkukra gondolnak/hímringyók" - de vannak olyanok, akik keresik a szerelmet, de a nők zöme miatt csalódnak:


"ribncok" - igen... Sajnos a legtöbb az, de itt is vannak kivételek.


A kivételes emberekből kevés van s a számunkra megfelelőt így nehezebb megtalálni.


Az álltalánosítások a nép zömét ítéli el, de mint mondtam, ott a maradék a Kivételek.


Csak seggbebszás tud lenni, hogy bizonyítsuk: Mások vagyunk.


Engem már ribizlizett le egy paraszt xD

Nőként inkább pasi társaságom van.

Egy megszokott kis kávézóban be szoktam ülni ismikkel. Van köztük meleg s úgy szoktam ölelgetni, mint egy barátnőt (tudva azt, hogy az ő farka nem fog felállni rám).

De pár randit is ott töltöttem.

Alapból ölelgetős ember vagyok, de csókot csak az kap, akivel nem egyszer talizok és már járok vele.

Exemmel láttak ott.


Az egyik ott dolgozó csajszi fintorral leribizlizett, amikor meleg ismim ölébe vett, mert törpe vagyok és rendesen meg tudtam ölelni. (nem terpesztve, mint a ribizlik).


Felkeltem s a csajszihoz mentem. Mosolyogtam, pedig pofon tudtam volna vágni. Megkérdeztem:

Mennyire ismersz minket?

Nem tudott választ adni.

Majd vállon fogtam, oda ültettem hozzánk, megmutatta ismim a hátterét, ahol pasi párjával voltak, majd elmondtam:

A legjobb barátnő, annak ellenére, hogy nem lány.


Csaj zavarba volt, kapott ő is egy ölelést tőlünk, de oda mondtam:

Legszívesebben pofont adtam volna...gondolom neked se esett volna jól fordított esetben.



Az emberek zöme furcsa, betokosodott, cső látású.


De mindenkire furcsán néznek, ha valahova vissza tér.

Pl én a humánszakos tanárok körében s a portás szemében egy senki voltam, de ez kölcsönös xD utálom mindegyiket, de mosollyal nagy hangon oda köszöntem nekik s tovább haladtam a szakmai tanáraimhoz, akik értékeltek.


Akik nem voltak normálisak velem vagy lekezeltek azoknak anno szívtam a vérét s kimondtam véleményem:

Pofára osztályzást stb


Kedves illedelmes, csendes vagyok, de ha ki kell állnom magamért túl őszintén megered a szám.

Sok tanár piszkos kis dolgával voltam tisztában s ezt fel is használtam, ha elfajultak a dolgok.


Volt olyan tanár, aki megbuktatott egy full 2es csajt, de a másik osztályban a full 1-es srácot átengedte egyetlen 2es megszerzése után, majd kinyitottam a számat, amikor feleletkor a csajt meghúzta s sírni kezdett:

Maga aztán gyönyörű...hány huszast kapott a sráctól a másik osztályban, hogy tovább engedje?


Az a csaj lehet nem matek zseni, de 4nyelvet beszélt már akkor (15évesen)...


Sok a romlott ember... Ezzel nem lehet mit kezdeni.

Mit tehet a kivétel?

Leszrja, akikkel szemben semmi esélye; bizonyít annak, akinek tud s/vagy akar és magára összpontosít s azokra, akiket szeret s őt is szeretik.


Ha mindenkinek meg akarnánk felelni beleroskadnánk, depressziósak lennénk.


S ha olyan van, hogy ki kell állni önmagad vagy kedves ismerősödért:

Tedd, de úgy, hogy nem kvra anyázunk >< még ha meg is érdemelné az illető.


((a lefizetett matektanárról kiderült, hogy ahol anyám vásárolt meg egy panel lakást ott az a nő volt a Volt Főbérlő...aki nem kevés pénzt nyúlt be és hagyta eladósodni a helyet...-pénzt nagyon szerette xD )

2018. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"hát ez van. Leszrom."

Ha leszrnád, nem lennél itt s kérdeznél;agyalnál ezen...


Gondolom neked is átsiklott a gondolataid közt: "bárcsak levakarhatnám a származásom jeleit pl bőrszín"

Exem amíg önmaga volt...sokszor mondta ezt. Pedig nem is volt sötét bőrű. Az én fehér bőrömhöz képest alig volt sötétebb... (nekem olyan fehér a bőröm, hogy a leghalványabb púder is sötét nekem - hintőporral keverttel sminkelek xD )


Szerintem ebben a témában inkább azoln agyalj: Milyen életet akarsz, hogyan kezdjed el a jobb utat, ahonnan visszatekintve büszkén nézhetsz vissza mások szemébe mosolyogva s legbelül le is nézheted őket.


Akár milyen parasztság is... aki amilyen volt velem is...megérdemli, még ha ki se mutatod az érzést.

Aki tudja milyen érzésről beszélek, az tudja, aki nem az pedig maradjon csendben :)


Azok, kik mellettem voltak/vannak tisztelem s becsülöm őket; nekik köszönöm.


Összpontosíts a jóra. :)

Még ha vannak is rizikós időszakok.

Mindenkinek vannak, azoknak pedig mégtöbb, akik feljebb akarnak törni bármilyen értelemben is.

2018. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Nekem eszembe nem jutna visszamenni egyik suliba se.

Általános iskolákba se, mert több verekedésem volt, meg utáltak a tanárok. A középiskolában is megkevertem a bajt, meg amúgy nem voltam top diák se meg közösségi ember se, se sporteredmény, semmi...Max. az osztályfőnök emlékszik még rám, de szerintem pár év múlva ő se fog már. Én ahonnan kilépek oda nem megyek vissza. Sose nézek vissza. Ami volt elmúlt, most a jelennel kell törődni.

2018. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem fél senki a cigányoktól!

Szimplán utálják őket, mert alacsonyabb létforma, aki ráadásul még nemhogy egyenrangúnak, de felsőbbrendűnek is képzeli magát.

Még az arabok is fejlettebb lények...

2018. febr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!