Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomhiány miatt láthatja...

Önbizalomhiány miatt láthatja valaki magát csúnyának? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tudom, sok az ilyen kérdés. Higgyétek el, átnéztem őket és ez különbözik azoktól. Van, amikor tükörbe nézek és áh de jó(xD) és van, amikor belenézek és atyaég.. Hogy nézek ki. Ez hangulattól is függ? Önbizalomtól esetleg? Nekem nagyon rossz az önértékelésem. Nemtudom hogy állna jól a hajam, pocséknak látom, pedig dús barna hajam van. Az orromat is utálom, egy picit vastag(picit) és hosszúkás. A barátnőimmel is beszéltem ilyenről, persze hogy azt mondták szép vagyok. Nem őszinték pedig mindig kérem hogy őszintén mondják meg, nincs harag. Rokonoktól is kérdeztem(nem úgy hogy szia szép vagyok, hanem céloztam rá pl hogy szerinte hogy szépíthetnék magamon) persze mindenki ugyanazt mondja. De akkor én miért látom így? Nem egy szeretethiányos lány vagyok és nem, nem gondolom azt valójában hogy szép vagyok, mielőtt valaki erre célozna. Köszönöm hogy elolvastad/elolvastátok! :)

2018. ápr. 9. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyfajta pszichés betegség ez is. Hasonló, mint az anorexia, de ebbe legalább nem lehet belehalni.
2018. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem keszitsmagadról egy videót a mobilod segitségével és rájössz.

En sokkotkaptam , egész másként láttammagam a tukörben es lelki szemeim elött mint a videón

Sok sikert !

2018. ápr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pszichés beteg vagyok? :( Hát ezt rossz hallani, de legalább tudom miért van ez. Kipróbálom, köszi! :)
2018. ápr. 9. 19:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindegy te milyennek látod önmagad, ha mások szépnek látnak, akkor az vagy. Vagy ha a nagy többség átlagosnak lát, akkor az.

Én töltöttem ide fel képet magamról, a Szépség kategóriába még évekkel ezelőtt, és megkaptam az őszinte véleményeket. Mert élőszóban a barátnőidtől, ismerősöktől SOHA nem fogod az igazat hallani, ha esetleg átlagos vagy csúnyácska vagy. Ha szép vagy, akkor természetesen valóban őszinte az, ha ezt hallod magadról.

Szóval lényeg a lényeg, hogy idegenektől kérdezd meg, és ne személyesen, hanem például tölts fel ide egy fotót magadról, és majd megírjuk a véleményünket, ne aggódj. :)

2018. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kislány, nem nézhetünk ki MINDIG tökéletesen. :D Gondolod, hogy az normális, ha valaki naponta 10x megáll a tükör előtt megnézni magát, és mindig baromi elégedett, hogy milyen szép meg szuper meg tökéletes? :D

Azért utálod az orrodat, mert tele van a kis fejed az instagramos meg egyéb médiák által közvetített szépségideálokkal.

A nők nem egyformák, csak 10 tonna sminkkel, plasztikával meg photoshoppal.

Tanuld meg magad úgy szeretni, ahogy vagy, ne másokhoz hasonlítgasd a külsődet.

2018. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nos, vannak olyan dolgok, amiken tudsz változtatni könnyedén, míg más dolgokon csak plasztikai műtétek árán. A hajad például egy könnyen alakítható részed. Menj el egy jó fodrászszalonba és kérd ki a fodrászod véleményét, hogy szeretnél valami igazán szép frizurát, és milyen stílust javasol neked. Közben ellesheted a technikát, hogyan csinálja meg neked. Esetleg be is festetheted a hajad, ha szeretnéd kipróbálni, hogy más színek hogy állnak neked. Hasonló a helyzet, ha a testeddel nem vagy elégedett. Azon is lehet alakítani edzéssel.
2018. ápr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2018. ápr. 14. 21:33
 8/8 anonim válasza:
Nem lényeg ki mit gondol rólad, ha megkérdezel másokat hogy szép vagy e és azt felelik igen de te nem hiszed el akkor mit érsz vele? Semmit. 15 éves vagyok és lány, nap mint nap hasonló gondolatokkal nézek tükörbe. Ez nem betegség hanem normális dolog ebben korban (bár nem írtad hány éves vagy gondolom 14-18 év között vagy). Nem az orrod mérete fog megakadályozni abban hogy kialakíts egy pozitív önképet ezt elhiheted. Én se vagyok túl tapasztalt ebben a témában ezért sok mindent nem tudok javasolni, de 2 dolgot biztosan. Az egyik az hogy sportolj, a sportolás mindenképp növeli az önbizalmat. A másik pedig tudom hogy nehéz de próbáld meg. Vannak fontosabb dolgok is annál hogy ki milyen szépnek talál, fogadd el azt ahogy kinézel és koncentrálj inkább a belső tulajdonságaidra.
2018. máj. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!