Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Falun miért alakult ki az,...

Falun miért alakult ki az, hogy a nőket semmibe veszik?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 24. 07:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Honnan veszel ilyen hülyeséget?????
2018. ápr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Hol élsz, ha ilyet tapasztalsz?

Ha nem tapasztalatból, hanem hallomásból tudod(?), akkor ez csak pletyka.

2018. ápr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

pl. Nagybátyám 30 év felett is a gyerekkori szobájában lakhatott, és odaköltöztethette a családját, amíg el nem készült a házuk. Anyámat 19 évesen "elüldözték" otthonról, hogy már felnőtt nő, keressen egy férjet és költözzön el.

Fiúknak otthon semmit nem kell csinálni, engem 14 évesen beállítottak a konyhába.

2018. ápr. 24. 08:22
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Én is falun nőttem fel,én is tapaaztalom.Falura később,megcsonkítva érnek el a modernebb eszmék,kevesebben alkalmazzák őket. Emiatt egyszerűen kényelmesebb nekik lekezelni a nőket.Egy műveltebb,felvilágosult közegben pl.arra okítják a lányokat,hogy tanuljanak,építsenek karriert,és általában fedezik is a taníttatás költségeit,vagyis egy mai,intelligensebb ember eleve úgy számítja és alakítja a dolgokat,hogy felnevelni,taníttani kell a gyerekeket,tehát eleve 4-5 helyett 1-2-őt vállal,és felkészül rá,hogy 13-14 év múlva még el kell majd mosogatnia,főznie kell,mivel a lánya kollégiumban lesz,tanul,vagy barátkozik.Az így nevelt gyerekek szintén így fognak gondolkozni,előre tervezni fognak stb. Illetve egy felvilágosult környezetben pl.elítélik ha valaki minden hétvégén seggre issza magát aztán részegen randalírozik. Egy ilyen környezetben felnőtt lány ezt tanulja meg.


De falun és az elmaradott,begyöpösödött emberek,ahányszor jön,annyi gyereket vállalnak,nincs saját szobájuk srb. Egy 14-15 éves lányt már kész nőnek tekintenek,meg amúgy is amúgyis az anya ekkora tönkre megy a sok gyerek és egy erőszakos férj ellátásában,így a terheket átrakja a lánya vállára.Mivel őt sem tanították meg előrelátóan gondolkodni,ő sem tudja milyen előnyökkel jár a tanulás,így a lányával kapcaolatban sem az lesz a célja hogy taníttassa,segítsen neki elindulni az életben,hanem hogy minél előbb megszabaduljanak tőle ( náluk apám erőlette jobban a férjhez menést), adják f÷rjhez,költözzen el,ne kelljen etetni,ruháztatni. Ha ez sikerült nekik ez a tökéletes állapot. És mivel pl. az apuka is minden hétvégén seggrészegre itta magát és megverte az anyát meg a gyerekeket(mint pl.nálunk),így egyikük sem lát benne semmi rosszat ha a lányukat is egy ilyen férfihoz adják,aki semmi másra nem tartja érdemesnek a nöt csak a gyerekszülésre/nevelésre. Általában mivel a lányok ebben nőnek fel,ők sem látnak benne semmi rosszat,szerintük is ez egy nő sorsa,hiszen egész életükben csak ezt látták.Akik meg mégis kiszakadnak innen,azt qrvának tartják,pl.engem. A férjemet meg b-zinak,mert egyszer elhagytam 10ezer ft-ot és nem "ütötte szét a számat". És ezt apám meg a bátyám mondta. Ez van, nem lehet ellene mit tenni,de nem is kell.Örülj hogy kiszabadultál onnan,és nyílván te majd legyél jó anyja a gyerekeidnek,gondosan neveld a lányod.

2018. ápr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

"Nagybátyám 30 év felett is a gyerekkori szobájában lakhatott, és odaköltöztethette a családját, amíg el nem készült a házuk. Anyámat 19 évesen "elüldözték" otthonról, hogy már felnőtt nő, keressen egy férjet és költözzön el.

Fiúknak otthon semmit nem kell csinálni, engem 14 évesen beállítottak a konyhába"


Szóval a nagybátyád elkényeztették anyukád pedig életre nevelték?

Örülj neki, hogy veled foglalkoznak a szüleid és minőségi felnőtt leszel aki nem hal meg egy rántottától

2018. ápr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Életre nevelés az, hogy az anyám kvázi "árulja" magát, mert a szülei nem hagynak neki otthon békét? És miután férjhez ment az unoka-kérdéssel bszogatják, mondván az nekik jár?
2018. ápr. 24. 08:53
 7/14 anonim ***** válasza:
Régen nem csak falun, az egész világon alacsonyabb rendűként kezelték a nőket. A felvilágosult gondolkodásmód pedig nem mindenki számára elérhető, vagy nem mindenki nyitott rá, nyilván a lemaradottam régiókban ez fokozottabban van jelen.
2018. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*lemaradottabb
2018. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Falun élek de semmi ilyet nem tapasztalok nőként mint amiket írtok. Szerintem normális emberek mindenhol vannak falun és városban. Sőt még tanyán is. És idióták is vannak mindenhol. Városiaktól is ezerszer hallom ezen az oldalon hogy a tesóm így úgy, neki ezt nem kell, nekem miért.
2018. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Sokrétű ám a falusi kultúra is. Jellemzően azok az elmaradottabbak, akiknek őseinek többsége a Horthy rendszerben cseléd volt. A módosabb parasztgazdák leszármazói teljesen más minőségű emberek. Már évszázadokkal előbb is a kor mércéjéhez mérten náluk eléggé sok joga volt a nőnek, ugyanúgy mint a nemeseknél, főleg ha módosabb családból származott, mint a férj, vagy a férjét vitte aza apai házba, a gazdaságot átvenni.
2018. ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!