Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Falun miért alakult ki az,...

Falun miért alakult ki az, hogy a nőket semmibe veszik?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 24. 07:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ez változó és nem csak faluhoz köthető.Bár az igaz falun kicsit igénytelnebbek az emberek az öltözködést illetően is mint városban.Ezt tapasztalatból írom.Fiatalok körében is elterjedt mások leszólása,de ez jobban olyanok esetében akik otthon is ezt hallják a szüleiktől és beléjük ivódik pl.ha jelenleg nincs munkája akkor semmirekellő,büdös neki a munka;hahosszabb ideje nincs párkapcsolata akkor biztosan valami gond van vele,stb.Mindemellett falun is élnek kultúra iránt igényes,tanult és művelt emberek is.
2018. ápr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én is falun nőttem fel. A szüleim mérnökök, én is az lettem nőként. Ma már nem ott élek a kevés lehetőség miatt.

Nyilván mi más életstílust képviseltünk, mint az igazi falusi felfogású, akár tanulatlan emberek. Mi csak aludni jártunk haza, míg mások jellemzően az életüket is többnyire a falu határain belül töltötték. Mások az igények és szerintem elképzelhető, hogy ők rendelkeznek jó értékrenddel, de mivel ez érzékeny téma, inkább hagyjuk is.


Én már főztem tini koromtól, a tesómat pedig igenis befogták füvet, vagy sövényt nyírni, kocsit mosni. Ez az élet rendje, szerintem abszolút normális.

Alkoholista gyöpös p*csfej, aki veri az asszonyt, meg városban is van, csak nem olyan koncentráltan.

Faluban még ismerik egymást az emberek. Összejönnek a szomszédok. Az ember a kocsmában beszéli ki a nap eseményeit, az asszonyok meg a ház előtt a padon ülve. Aztán némely ember hazamegy és jól megagyalja az asszonyt mert miért ne!? Városban ez a szokás már jelentősen kikopott szerintem, az ilyen öregek kihaltak. Hamarosan a falvakból is ki fognak azt gondolom.

2018. ápr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

"Életre nevelés az, hogy az anyám kvázi "árulja" magát, mert a szülei nem hagynak neki otthon békét? És miután férjhez ment az unoka-kérdéssel bszogatják, mondván az nekik jár?"


Most vagy az igeidőket nem ismered, vagy hazudsz.

Másrészt miért baj, hogy azt akarták a nagyszüleid, hogy a lányuknak családja legyen és saját lábára álljon?

Szerinted jobb az ami városban van, hogy 30-35 évesen is a szülőkön élősködnek a "gyerekek"?

2018. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
10-esnek igaza lehet, nekem falusi nagyszüleimnél, rokonságomban nem volt ilyen (kifejezetten nagymamám parancsolt :D) de ők gazdák voltak, nem cselédek.
2018. ápr. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!