Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fogalmam sincs mihez kezdek...

Fogalmam sincs mihez kezdek érettségi után, mit csináljak?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, jövőhéten érettségizek. Pszichológushoz járok öngyilkossági gondolatok, szorongás és a motiválatlanság/céltalanság miatt (amiről ez a kérdés is szól).


A problémám az, hogy fogalmam sincs mi legyen középsuli után. Nyáron diákmelózni tudok, azzal nincs gond, de utána? Nem jelentkeztem egyetemre/fősulira, szimplán azért, mert nincs semmi ami annyira érdekelne, hogy megerőltessem magam tanulás szempontjából. Tanulás nélkül pedig így is simán tudok írni legalább egy hármas érettségit mindenből. OKJ-s képzéseket is nézegettem, de egyszerűen SEMMI nem vonzó. Nyilván, van olyan szakma, amit kipróbálnék, de tudom, hogy hosszútávon nem bírnám elviselni.


A pszichológusom igazából nem sok mindent mondott ebben a témában még, mert gondolom elsősorban a motiválatlanságom forrását próbálja megkeresni.


Szóval mit csináljak? Jelentkezzek valami teljesen közömbös, unalmas, felesleges OKJ szakra? Őszintén megmondom, hogy nem érdekel a pénz és a jólétem/magánéletem sem, ha nem halok éhen és van hol laknom, az nekem bőven elég. Tehát én teljes nyugalommal elmennék például szalag mellé vagy hasonló helyre. Dolgoztam már több ilyen "lenézett" helyen (közmunkásoknál, kőművesek mellett segédmunkásként stb.), tehát nem halnék bele. De belegondolok, hogy ennyiből áll a hátralévő életem, akkor elszomorodom, viszont motivációm nincs tenni a jobb életért, mit tegyek?


2018. máj. 6. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most ugyanígy vagyok 15 évesen, semmi sem érdekel és attól félek, hogy nem is fog.

Azt találtam ki, addig gyűjtögetek, aztán elmegyek mondjuk egy fél évre "világgá", hátha megjön valamihez a kedvem addig.

Vagyis ezt csak most gondolom így, mert nekem is nagyon elegem van most. Eddig nem volt semmi problémám, ezért is viselem nehezebben.(De ez csak egy mentőötlet)

Nem hiszem, hogy olyan sokat érne egy OKJ amiben biztosan nem akarsz majd dolgozni, semmit.

Ettől függetlenül ahogy írtad van amit kipróbálnál, hát ki tudja, lehet megtetszik, ha belülről látod a dolgokat.

2018. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ágh vigyázz a pszichológusokkal, én is annak készülök, 3 év múlva az is leszek, de én úgy vagyok vele hogy az ilyeneket fel kell pofozni hogy észhez térjenek ><
2018. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztos van valami hobbid, érdeklődési köröd amit akár munka szintjére is tudnál fejleszteni.

Csak, hogy egy példát mondjak:

Ha szereted a gyerekeket menj el bébiszitternek/óvodapedagógusnak. Ha imádsz sütni és ügyes is vaagy benne menj cukrásznak.

Viszont fontos csak úgy válassz, hogy később, ha munka lenne a hobbidból ne útáld meg miatta.

2018. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!