Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el a pizzafutárok...

Miért várják el a pizzafutárok a borravalót?

Figyelt kérdés
Rendeltem ma pizzát. 30 perc alatt megjött, hidegen. Szóvá tettem a futárnak, hogy hideg a pizza. Erre lazán közölte velem, hogy ő meg a borravalót hiányolja amit múltkor se kapott tőlem. És ő annak viszi ki előbb a pizzát akitől szokott borravalót is kapni. Ez egy kisváros szal nem csoda ha tudja címre pontosan hol kap borravalót. Köpni-nyelni nem tudtam a flegma válaszán. Ezután felhívtam a pizzériát. Elmondtam nekik a dolgot, erre közölték, hogy nekik nincs joguk megszabni a futárnak, hogy milyen sorrendbe vigye ki a pizzát. A borravaló pedig szintén nem rájuk tartozik, hisz azt a futár kapja és nekik nem joguk eldönteni, a futár milyen sorrendben szállít ha borravalót remél. Nekik az a lényeg, hogy a futár időbe kivigye minden címzettnek, őket nem érdekli a szállítási sorrend, 30 perc alatt meg simán kíhűl a pizza amúgy is. Miért várják el a futárok a borravalót??
2018. máj. 10. 13:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
18%

Ennyi fiilérrágó szarjankót egy rakáson, eszem megáll.


1) Joga van olyan sorrendben kivinni, ahogy akarja, ahogyan neked is jogod van nem adni borravalót. Valaki pizzája biztosan ki fog hűlni és ha neked fáj 200 forintot adni, akkor ez a valaki te leszel. Mindig az kapja a rosszabb szolgáltatást, aki keveset fizet. Üdv a Föld nevű bolygón.


2) A futárok fizetését a borravalókkal való kiegészítésnek megflelően alakítják, tehát rá van szorulva a társadalmi szolidaritásra. Persze nem kötelező segíteni neki - innentől lásd 1-es pont.


3) Magyarországon szokás borralavót adni. Reméljük nem fogsz belehalni.

2018. máj. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Aki többet fizet, az jobb szolgáltatást kap. Mindenhol ez van, nem tudom, ebben mi a csoda."


Jobb helyeken agy van. Magyarországon viszont a pénz sem jelent minőségibb szolgáltatást.


Arról nem is beszélve, hogy a borravalót te előre adod, a szolgáltatástól függetlenül. Adhatsz 20 ezres borravalót is attól még lehet odaégetett, félig fagyott, rossz minőségű pizzád.

2018. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
24%

tehát azt mondod, hogy te megrendelted fél órával előtte azt a pizzát, aminek kell 10-15 perc, mire rádobálják a feltétet, majd megsütik, és azt állítod, hogy azt a sütőből kivéve 15 perc alatt kivitték neked, és már hideg volt?


a legtöbb pizzéria 40-50 percet vállal a megrendeléstől...szóval érdekes hely lehet, ahonnan te rendeltél...nálam idáig 1x hozták ki 25 perc alatt...ebéd után jópár órával, amikor épp senki más nem rendel, és forró volt...ahogy az logikusnak is tűnik.


csak nekem van olyan érzésem, hogy ez az egész kérdés egy nagy kamu, és csak hisztizni akartál?

2018. máj. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

23


Ez egy nagyon kicsi város, ne Budapest méretben gondolkodj. Habár elhiszem hogy valakinek Pest a világ közepe és az agya nem tudja felfogni, hogy másutt nem biztos, hogy annyi idő valami, mint Pesten. Itt 30 perc alatt simán kihűl a pizza.

2018. máj. 11. 01:48
 25/26 Puca007 válasza:
100%
Sziasztok. Pizzafutár vagyok másodállásban,szóval van rálátásom a dolgokra.Ha a randelésedtől számított 30 perc múlva nálad volt a futár,akkor tedd össze a két kezed,mert gyorsan megkaptad. Ami azt jelenti,hogy kb 1-2 megrendelés lehetett veled egy időben,szóval képtelenség hogy te hideg pizzát kaptál. Mert elöttem is írtak,kb 10-15 perc mire kinyújtják a pizzatésztát,rádobják a feltétet és kisütik. 15 perc alatt meg nem hül hidegre a pizza. Még akkor sem,ha nem rakja bele a futár a melegen tartó táskába.
2018. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

Ok, hogy apadat veded, de elképesztően ótvar stílusban beszélsz azokról, akiknél harácsol a fatoerod egy kis apróért...

Nem a vásárló dolga, hogy normális végzettség hiányában csicska munkát kell csinálnia, bagóért. Majd ha adózik a jatt után, akkor elvárhatja, mindaddig az csak illegális jövedelem. Ráadásul szánalmas, hogy gyereket vállal valaki, akit egy 200 ft-os jatt hiánya földhözvág...

2020. júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!