Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el a pizzafutárok...

Miért várják el a pizzafutárok a borravalót?

Figyelt kérdés
Rendeltem ma pizzát. 30 perc alatt megjött, hidegen. Szóvá tettem a futárnak, hogy hideg a pizza. Erre lazán közölte velem, hogy ő meg a borravalót hiányolja amit múltkor se kapott tőlem. És ő annak viszi ki előbb a pizzát akitől szokott borravalót is kapni. Ez egy kisváros szal nem csoda ha tudja címre pontosan hol kap borravalót. Köpni-nyelni nem tudtam a flegma válaszán. Ezután felhívtam a pizzériát. Elmondtam nekik a dolgot, erre közölték, hogy nekik nincs joguk megszabni a futárnak, hogy milyen sorrendbe vigye ki a pizzát. A borravaló pedig szintén nem rájuk tartozik, hisz azt a futár kapja és nekik nem joguk eldönteni, a futár milyen sorrendben szállít ha borravalót remél. Nekik az a lényeg, hogy a futár időbe kivigye minden címzettnek, őket nem érdekli a szállítási sorrend, 30 perc alatt meg simán kíhűl a pizza amúgy is. Miért várják el a futárok a borravalót??
2018. máj. 10. 13:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
23%
Sok proli... így működik a szolgáltató szektor. Aki többet fizet, az jobb szolgáltatást kap. Mindenhol ez van, nem tudom, ebben mi a csoda.
2018. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%

Már ne is haragudjanak, de kifizetek majdnem 200 forintot egy pizzáért, és akkor még a borravalót is elvárják? Én tehetek róla, hogy kevés a fizu? Nem az én feladatom fizetni az ő számláikat. Mi jogon várja el, hogy én pénzt adjak neki, mert ő elvégzi a munkáját? Arra ott a főnöke. Ha nem tetszik a fizu, akkor menjen és keressen rendes munkát. Ha nem vennék észre, az országban senki nincs rendesen megfizetve, most akkor az ápolók is várják el a "borravalót" az ágytálcseréért, vagy a tanárok ne magyarázzák el a leckét, aki nem ad pénzt? Szóval szégyellhetik magukat.

Én soha többet onnét nem rendelnék, de még a pizzát is visszanyomtam volna a kezébe és az illetékesnél panaszt tettem volna. Aztán majd ha kirakják , talán megtanulja megbecsülni azt amije van.

2018. máj. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
31%
#12 ne azért adj borravalót, hogy elvégezze a munkáját, hanem azért, mert extra szolgáltatást vársz. A futár akkor is teljesíti a feladatát, ha neked viszi ki utolsónak a kaját. Ha ennél jobbat akarsz, akkor ne sajnáld azt a 100-200 Ft-ot. Ha meg csóri vagy, ne várd, hogy ugyanazt a szolgáltatást fogod kapni, mint aki többet fizet.
2018. máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
26%
Fuu Apám ennyi prolit egy rakáson :D
2018. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
8%
Ugye? :D Nálunk is megmondják a futárok az ilyen károgó kriminális proliknak a véleményüket, azok meg ugyanígy vérig vannak sértve. A vicc hogy utána ugyanúgy rendelnek, pedig kisvároshoz képest sok pizzéria van de a "mienkben" a legfinomabb. Aki majom az egyen szart, ha annyi esze van. Senkinek nem kötelező nálunk venni, csak annak aki jót akar.
2018. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
19%

Én nagyon utálom a borravaló rendszerét, undorító és roppant unfair dolognak tartom.


Ennek ellenére beláttam, hogy ilyen a világ, és alkalmazkodtam hozzá. Egyszerűen minden ételrendelés árához hozzáadok 10%ot és annyit fizetek MINDIG. Ha hamar jön, ha későn jön, ha hideg, ha meleg.

Magamban nem is borravalónak nevezem, hanem szállítási költségnek, ahogy például ha könyvet rendelek, ott is van szállítási költség.

2018. máj. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
39%
Senki nem várhatja el a plusz pénzt, sztem f**zsag. De 200ftba nem halok be, és ha ez kell ehhez, hogy finom pizzát egyek,akkor miért ne?:)
2018. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg elég paraszt módon reagált, ha igaz. Amúgy én mindig szoktam adni borravalót, nem vág földhöz. Sosem láttam olyat még, aki kb. a markát tartotta volna érte.
2018. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én se adok borravalót!
2018. máj. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem a borravalózás logikáját, valaki elmagyarázhatná. A szolgáltatás-szektorban elvégzett munka alapból többet ér, mint az érte kapott fizetés? Illetve így az összes többi szektorban elvégzett munka kevesebbet ér, mint az övék? Mire fel?

Egy programozó miért nem kapja meg a kódjának az értékének a 10%-át ügyfelenként pluszba, fizetésen felül? Az nem érv, hogy "mert ő amúgy is jól keres", mivel arányosan többet is tett a munkájáért, legalább annyival, mint amennyivel több fizetést kap a futárnál - így nem keres jobban a futárnál. Erőfeszítés/bér arányában a futár keres jobban, és még ő kapja a béren felüli borravalót is az ügyféltől.

Azért ha egy átlag fizetésű ember élete végén összeszámolná, mennyibe fájt összesen a futárok, pincérek, fodrászok stb. puszira adott borravalója, nem egy és nem két havi kereset-kiesés jönne ki belőle. Illem miatt.

Nem az a rossz, hogy meg "kell" becsülnöm a munkájukat. Tisztelem őket, tudom, hogy nem könnyű az élet, én szívesen adok borravalót a fáradozásukért - de én miért nem kapom ezt meg? Az én munkám miért nincs megbecsülve azzal a plusz társadalmi juttatással, amivel az övék igen?

2018. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!