Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj az ha nem akarok gyereket?

Baj az ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok és egyszerűen nincs bennem az hogy szüljek nem akarok gyereket. Szerintem ez már nem fog változni soha. Ezt a gyerek témát 5-6 évvel ezelőtt is így gondoltam akkor sem akartam és igazából most sem. A legnagyobb gond viszont az hogy a párom meg szeretne. Sőt az előtte lévő párom is akart gyereket de én nem. Miért van az hogy manapság majdnem mindenki akar gyereket? Szerintem sokan bele sem gondolnak hogy milyen nagy felelősséggel jár. Meg én nem is szeretem igazán a gyerekeket nem lenne hozzájuk türelmem. Szerintetek én gondolom ezt rosszul?
2018. máj. 11. 10:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40%

Yesss, megvan a heti "nemakarokgyereket" kérdés a Gyerekvállalás topikban. ..MIÉRT nem Emberek topikba írod? Én sem írok a diétásba hogy képzeljétek én nem diétázom, sem a kutyásba hogy nem lesz kutyám soha.

Nem kell akkora ész ehhez, hogymegtaláld a megfelelő kategóriát..

2018. máj. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ezen egyelőre kár aggódnod. Egyrészt friss a kapcsolatod, ki tudja mit hoz a jövő, az összecsiszolódás, másrészt lehet, hogy majd mégis akarsz, vagy ő mégsem.


Gyereket mindig is akart a többség, nem mostanában. Legfeljebb te kerültél be abba a korosztályba, mikor ezt észreveszed. Az igaz, hogy sokan válallnak úgy, hogy nem is sejtik mekkora felelősség, de azért a nagy többség felnő hozzá, illetve remélem egyszer mindenki.


Nem gondolod rosszul, aki nem akar, az ne vállaljon. Ilyen is volt mindig, csak nem a többség.

2018. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Nem baj,de a következő pàroddal tisztàzd előre,így egyikőtöket sem ér csalódàs.
2018. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A mostani párom is nagyon jól tudta már az ismerkedésünk elején hogy én elzárkózom a gyerek témától de ő be akarta nekem beszélni hogy majd igenis akarok gyereket.
2018. máj. 11. 18:54
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is voltak ilyen melléfogásaim a párválasztást illetően (mindegyiknél szakítottam, feleslegesen raboljuk egymás idejét), a végén nagyon következetesen (szinte kiírtam a hátamra) elejétől hangoztattam, nem akarok gyereket. Nagyon érdekes volt a hatás, mert pár hónapon belül olyan férfiak is érdeklődni kezdtek, akikre álmomban sem gondoltam - mindenkinél kiderült, hogy éppen azért nem mertek addig közeledni, mert azt hitték, hogy én is majd gyereket fogok szülni, ne adj isten, "véletlenül" terhes leszek a partner akarata ellenére. Az a tapasztalatom, hogy csak látszólagos ez a "mindenki gyereket akar", inkább az a jellemző, hogy szép csendben lapítanak azok, akik nem. Hajrá, fel a fejjel, KERESGÉLJ! :D
2018. máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%

Nem baj. Ha nem akarsz, ne szülj. Jobban jársz. Amúgy nem akar mindenki gyereket, csak a többség, meg nagy a társadalmi nyomás is, de nem szabad engedni neki, ha te nem vágysz rá nagyon.

Én se akartam igazán, sose vágytam rá. Már kb 16-17 évesen is hasonló érzéseim voltak, mikor az osztálytársaim a jövőjüket tervezgették, hogy férjhez mennek és szülnek 2-3 gyereket. 32, vagyok azóta sem nagyon változott a helyzet.

A férjem alapvetően akart, de azért nem volt soha nagyon durván gyerekmániás, sosem választotta volna a nem is létező gyereket helyettem, de még házasság előtt, a kapcsolatunk elején beszéltünk ezekről. Nem volt zsákbamacska.

Simán elfogadta a dolgot, hogy nem lesz gyerekünk. Neki én mindig is fontosabb voltam/vagyok, engem szeret, együtt akarjuk leélni az életünket. A gyerek csak egy lehetőség volt egy másfajta életmódra, amivel szinte biztos, hogy nem élünk. Még kb 4 évem van meggondolni magam, aztán a korom miatt már semmiképp nem akarok.

A pasik többsége is azért akar gyereket, mert a legtöbb sokkal kevesebbet van a gyerekkel, mint az anyuka. Ők a felét sem tudják, fingjuk nincs mivel jár egy kisbaba, milyen kialvatlan az ember hónapokon keresztül, ők fix munkaidőben dolgoznak, de egy anya 0-24 órás. Arról nem is beszélve, hogy az összes biológiai terhet ők viselik a férfiakkal szemben, mint pl terhesség, szülés, fájdalmak, esetleges szövődmények, hormonváltozások, nyomok, bőrszakadás, császármetszés hege stb. Ha meg szétmennek, szakítanak, sok pasi le se szarja a gyerekét, megy új muff után. Az én környezetemben a korombeliek között legtöbb kapcsolat gyerekvállalás után 1-2 évvel szakadt szét. A 90% nincs már együtt, akik igen, azoknál még kisbaba van, illetve iskolás már a gyerek. Szomorú.

2018. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Ancsam24 válasza:

Én sem akarok bár én még fiatal (22) is vagyok kissé hozzá. De a párom már idősebb (36) és mindig is akart gyereket. Nagyon megviselte amikor lemondtam neki őszintén mit akarok. Én akkor mondtam neki, hogy nem érzem igazságosnak hogy megvonom ezt a dolgot tőle, szóval ha úgy dönt hogy emiatt elhagy, elfogadom. De kitart mellettem. Tudja mit gondolok erről és mindig hangoztatja hogy mellettem áll bármiben.

Egyebkent amióta tisztáztuk a kérdést sokkal jobb a kapcsolatunk mert nem érzem magam frusztráltnak a dolog miatt. :)

2018. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szakíts a pároddal és jöjjünk össze☺

38 vagyok,jó egzisztenciával,egyáltalán nem szeretnék gyereket.

2018. júl. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!