Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon gáz, ha a fájdalom...

Nagyon gáz, ha a fájdalom miatt nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és már gondolkodtunk sokat a párommal ezen a gyerek témán, a terhességen, de az az igazság, hogy kicsi korom óta elkapott a félelem, egy terhes, vagy babakocsis nő láttán. Jó lenne, ha lenne egy gyerekünk, aki felnevelhetnék, meg minden, de egyszerűen pánikrohamom lesz, ha belegondolok abba, hogy basszus, ahoz, hogy gyerekem legyen meg is kéne szülni... ez számomra teljesen elképzelhetetlen, anyukám is mesélte, hogy neki mennyire görcsölt a hasa, meg ilyenek. Nekem a menstruációs görcseim is iszonyat erősek voltak, annyira, hogy tényleg sírva fetrengtem a földön (pedig nem vagyok hisztis típus). Nem bírom a fájdalmat, de már fogamzásgátlót szedek, így szerencsére meg sem érzem, ha megjön. Van rá esély, hogy kinövöm ezt a félelmet a szüléstől? Kérlek nyugtassatok meg, hogy túl lehet élni valahogy... azt sem tartom kizártnak, hogy belehalok. Ha tényleg ennyire fáj, mint ahogy írják, akkor én inkább lemondok a gyerekről, akár önzőség, akár nem, nekem fontosabb, hogy ne visítsak a fájdalomtól, gyerek nélkül túlélem (durván fogalmazva)

2018. ápr. 30. 21:34
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
25%

Figyelj, csak minden 2. nő hal bele a szülési fájdalomba, így 50%, hogy te túléled 😉


Hidd el, az egész gyerek dologban a szülés a legkisebb rossz

2018. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is erős menzesz gorcseim voltak, annál nem volt erősebb a vajúdás, a kitolasi szakasz nekem nehezebb volt, nagy volt a fiam. De lehet, hogy császár lesz a vége. A szülés élmény pár nap után elkopik. Még várj pár évet, de ne vesd el a gyermekáldást.
2018. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem még nagyon fiatal vagy ehhez a dologhoz, ezért is látod ezt így. Ráérsz még, ha igazán vágyni fogsz majd rá, akkor le fogod küzdeni ezt a félelmed.
2018. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
83%
Ne aggódj, idővel a gyermek utáni vágy erősebb lesz, mint a fájdalomtól való félelem :)
2018. ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
52%
Fogadj örökbe. Egyébként tényleg a szülés a legkisebb rossz, az csak kb. 1 nap, az utána következő szívás viszont több évtizedig fog tartani.
2018. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
91%

Hat ha a szules fajdalma a legnagyobb felelmed, akkor varjal meg, mert csak 22 vagy amugy is...

egyebkent legrosszabb esetben keresel egy dokit, aki csaszaroz, es akkor „ csak“ a mutet fajdalmat kell elviselned.

2018. ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem miért készül mindenki meghalni szülésnél ... sokkalta rosszabb mikor már kint van és keservesen sír te pedig nem tudsz neki segíteni ..
2018. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem birod a fájdalmat, akkor lehet kérni érzéstelenítést. Keress egy jó kórházat, majd fogadj orvost, szempont legyen, hogy 0-24 órában legyen aneszteziológus, úgy tudom van ilyen kórház. És kéred az EDA-t nagy eséllyel nem is fog fájni. Nem muszáj szenvedni.

De amúgy simán túlélhető, én kettőt szültem érzéstelenítés nélkül. Csak én egész jól bírom a fájdalmat. Meg nálunk éjjel amúgy sincs rá lehetőség.

2018. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
82%

7-re: Vagy amikor alig alszol miatta több egymást követő éjjel.

Vagy amikor (már óvodás korban, mikor munkába jársz) éjjel közepén hányni kezd és állhatsz neki (jó esetben férjed segítségével) eltakarítani a nyomokat, beáztatni a rengeteg ágyneműt. Mire újra aludhatnál épp ki is megy az álom a szemedből, aztán két óra múlva kelni kell és egész nap helyt állni a munkahelyen.

2018. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
84%

Igen, a 7 es azt akarja mondani hogy az a pár órás fizikai fájdalom eltörpül, amennyi aggódás és fáradság kialvatlanság jön azután. De erre mind ott a mosolyuk és az ölelésük.

Még éretlen vagy ehhez, jó pár év múlva mosolyogni fogsz ezen a kérdésen

2018. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!