Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A ti környezetetek is vannak...

A ti környezetetek is vannak olyan idősebb emberek, akik azt gondolják, hogy a fiatalabbnak meg kell alázkodnia?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom,60hoz közelít és azt mondja,hogy a mai fiatalok olyan nagyképűek.

Mikor ő volt fiatal azt sem tudta hogy alázkodjon meg az öregeknek,legyen a társadalmi életben,munkahelyen,stb.


Szerintem pedig alapvetően ez nem korfüggő.

Vannak ilyen és olyan emberek is.

Aki fiatalon ilyen,az idősebb korában is ilyen lesz.


Na,meg kortól függetlenül kellene mindenkiben legyen tartás,hogy senki nem rúghat a másikba.


2018. máj. 14. 20:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
Üzenet: tedd fel a szemüveget, vagy ne akarj pontozni, mert még véletlenül sem sikerül a zöld kézre nyomnod. Állandóan mellé nyúlsz.
2018. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megalázkodni kell hanem max a tiszteletet megadni, amit egyébként minden ember megerdémel amig az ellenkezőjére nem szolgál rá.


Alázatosnak lenni, vagyis mások érdemeit feltétel nélkül magunk fölé helyezni ma már nem így megy. Régen még volt becsület, az idős ember tanított, és bölcs volt.

Gondolom ilyesmire gondol az öreg. Csak vagy nem tudja jól megfogalmazni vagy te nem érted pontosan mire gondolt.

2018. máj. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért nem tisztelek valakit jobban, mert öreg. A kor nem érdem, hanem állapot. Ráadásul manapság nagyon sok a bunkó, megkeseredett öreg is, akik iszonyat tapló módon viszonyulnak a fiatalabbakhoz, miközben elvárják, hogy a fiatalok meg tiszteljék őket csak azért, mert ők sikeresen megöregedtek. Le lehet pontozni, de én is rengeteg ilyen bunkó idős embert ismerek, nem csak a lépcsőházban, hanem a vevők között is a munkahelyemen.

Imádom, mikor iszonyat stressz van a kasszánál, nem győzzük kasszázni az embereket, hogy rövidebb legyen a sor, erre a mami meg nekiáll elmesélni az életét, feltartva mindenkit. Amikor meg udvariasan közlöm vele, hogy legyen szíves fáradjon tovább mert nem érek rá beszélgetni, meg a többi ember már türelmetlen, akkor meg már nem egy olyan öreg volt, aki kijelentette, hogy egy bunkó taknyos vagyok, és több tiszteletet érdemelnének.

A lépcsőházban is sokszor belém kötöttek, míg ki nem osztottam őket a francba, azóta nem mernek szólni, mert látják, hogy én nem esek hasra előttük csak azért, mert ők már öregek.


Tudom, sok a bunkó fiatal is. De az öregeket sem kell ilyen téren félteni.

2018. máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Aki követeli a tiszteletet annak nem jár.

Sokszor találkozok kedves idős emberekkel, velük mindig tiszteletteljesen beszélek (fontos, nem ugyanaz mint a megalázkodás, előbbinél felnézel rá, utóbbinál leborulsz előtte) meg igazából mindenkivel aki szintén emberként kezel.

De aki elhord mindennek, majd elvárja hogy nyaljam fényesre a cipőjét... Pontosan mit kéne tisztelnem rajta? Az ilyen undorító magatartását amit senki mástól nem nézne el?

2018. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!