Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a embereket miért zavarja?...

Ez a embereket miért zavarja? Vagy csak ennyire buták? Esetleg velem van a baj?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy nekem van egy (mások szerint) elég "furcsa" tulajdonságom. Röviden tömören hangosan kimondom a gondolataimat. Nem annyira hangosan, hogy mindenki hallja de elég hangosan ahhoz, hogy aki egy két méteres körzetembe van és csend van akkor hallja, hogy magamban beszélek. Ehhez hozzátartozik az is, hogy ha egyszerre sok minden kavarog a fejemben akkor szükségem van arra, hogy a lényeget halljam mert különben teljesen összezavarodok. Ez a szokásom elég régóta megvan kb. olyan 6-7.-es korom óta. Eleinte nem vettem észre de egy idő után nyilvánvalóvá vált, hogy valamiért a volt osztálytársaim (meg a mostaniak) egy-pár kivételt leszámítva, kerülnek. Egy darabig zavart aztán beletörődtem, hogy ez van biztos azért mert nem vagyok egy hű de aktív személyiség. Viszont múlt héten barátnőm (akivel ovodás korunk óta ismerjük egymást) mesélte nekem, hogy nyolcadikos korunk óta egyre többen kérdezték meg tőle, hogy én skizofrén vagyok-e? Mint kiderült azért, mert néha hangosan kimondom a gondolataimat és válaszolok is rá. Mint egy gondolatmenet. Mert az is. Persze én jót röhögtem rajta meg barátnőm is mert na szerintünk a hangosan gondolkodásnak és a skizofréniának semmi köze egymáshoz.


De most őszintén, az embereket ennyire zavarja, hogy valaki szereti hallani a saját gondolatait ha teljes káosz van a fejében? Miért dobálóznak azonnal egy elég komoly betegséggel, ha nem tudják, hogy mi is az pontosan?


17/L



2018. máj. 16. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem probléma. Én is csinálok ilyet magamban. De úgy csinálom hogy ne vegyék észre se. Ennyi. 19F voltam.
2018. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem borzalmasan idegesít ha valaki magában motyog. Zavar mert nem értem mit mond de mivel hallom arra figyelek.
2018. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ezt otthon, egymagadban csinálod, addig oké, de nyilvánosan csinálni... Fura...

Az ilyen "galambetető hajléktalan néni/bácsi" figuráktól látni, hogy maguknak magyaráznak úgy, hogy sz@rnak a körülöttük lévő világra.

2018. máj. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ilyen munkatársam, mindenki bolondnak nézte és azon viccelődött, hogy biztos a képzeletbeli barátaival beszél. Én is szoktam magamban beszélni, ha egyedül vagyok, bár nem minden egyes gondolatomat mondom ki hangosan. Emberek között is előfordul, hogy félmondatok, 1-1szó kicsúszik, de nem magyarázok folyamatosan
2018. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Szerintem nem gáz. Mindenki beszél magában csak nem vallja be. :)

Ez legyen a legnagyobb gondod.

2018. máj. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Hat szerintem nem egészséges, és eléggé fura.

Valahogy mindenki megoldja, hogy a gondolatai a gondolatai maradjanak ne pedig a vakvilágba kimotyogott gondolat foszlanyok...


Esetleg megtanulhatnal normálisan viselkedni, mert ez alapvetően csak zavaró de ártatlan dolog, de szerinted ha minden ember csinálná, ami éppen rájön, mennyire lenne kellemetlen társadalomban, társas lényként élni? Megsúgom, krvára ...


Konszolidald magad és legyél tekintettel másokra, ne motyogj és viselkedj a társadalmi normáknak megfelelően. Otthon meg azt csinálsz, amit akarsz..

2018. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez egy nem normális magatartás.
2018. máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem addig tök normálisnak tűnhet, ameddig mondjuk matekon mindenki pofázik, ezért nem tudsz koncentrálni, szóval halk hangerőn számolsz, hogy jobban oda tudj figyelni. Szóval ilyen sulis esetekben.

De ha pl az utcán random elkezdesz motyogni, az elég negatívan hathat mások szemében. Mondjuk buszmegállóban, boltban, elég fura.

2018. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak itthon, emberektől elzárva szoktam eszmecserét, dialógust folytatni saját magammal. :D Persze társaságban is gyakran érzem úgy, hogy bizonyos gondolatok hangosan kikívánkoznának belőlem, de inkább elfolytom őket. Így is kissé furának tartanak az osztálytársaim, amiért szinte egész nap csak némán ülök a helyemen, szóval ha még motyognék is valamit, attól tuti kiégnének. :D 17/L
2018. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
politikusnak alkalmatlan vagy, ne indulj a választáson
2018. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!