Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a embereket miért zavarja?...

Ez a embereket miért zavarja? Vagy csak ennyire buták? Esetleg velem van a baj?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy nekem van egy (mások szerint) elég "furcsa" tulajdonságom. Röviden tömören hangosan kimondom a gondolataimat. Nem annyira hangosan, hogy mindenki hallja de elég hangosan ahhoz, hogy aki egy két méteres körzetembe van és csend van akkor hallja, hogy magamban beszélek. Ehhez hozzátartozik az is, hogy ha egyszerre sok minden kavarog a fejemben akkor szükségem van arra, hogy a lényeget halljam mert különben teljesen összezavarodok. Ez a szokásom elég régóta megvan kb. olyan 6-7.-es korom óta. Eleinte nem vettem észre de egy idő után nyilvánvalóvá vált, hogy valamiért a volt osztálytársaim (meg a mostaniak) egy-pár kivételt leszámítva, kerülnek. Egy darabig zavart aztán beletörődtem, hogy ez van biztos azért mert nem vagyok egy hű de aktív személyiség. Viszont múlt héten barátnőm (akivel ovodás korunk óta ismerjük egymást) mesélte nekem, hogy nyolcadikos korunk óta egyre többen kérdezték meg tőle, hogy én skizofrén vagyok-e? Mint kiderült azért, mert néha hangosan kimondom a gondolataimat és válaszolok is rá. Mint egy gondolatmenet. Mert az is. Persze én jót röhögtem rajta meg barátnőm is mert na szerintünk a hangosan gondolkodásnak és a skizofréniának semmi köze egymáshoz.


De most őszintén, az embereket ennyire zavarja, hogy valaki szereti hallani a saját gondolatait ha teljes káosz van a fejében? Miért dobálóznak azonnal egy elég komoly betegséggel, ha nem tudják, hogy mi is az pontosan?


17/L



2018. máj. 16. 20:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

Többnyire azok szoktak magukban hangosan beszélni, akiknek a fejében valami gond van.

hallottam róla, hogy van, akinek a fejében káosz van, de még nem találkoztam ilyennel. nem is tudom elképzelni. Én csak akkor hallok valami a fejemben, ha éppen tudatosan gondolkozom.

2018. máj. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

Elképzelted már, hogy milyen lenne, ha mindenki ezt csinálná?

Ha körülötted mindenki magában beszélne, ráadásul másnak értelmetlen félszavakkal, hogy tudnál koncentrálni bármire is?

2018. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem otthon, egyedül nem gáz. Én is szoktam. De nyilvánosan iszonyat zavaró és nem normális viselkedés. Munkatársam ugyanilyen, mint te. Rendszeresen azon gondolkodom, hogy őt lőjjem fejbe, vagy én ugorjak ki az ablakon. Iszonyat idegesítő, a fenébe kívánom, nem lehet így koncentrálni, hogy valaki melletted SAJÁT MAGÁVAL DISKURÁL FOLYAMATOSAN. Mondjuk neki tényleg van valami pszichés problémája. Neked tuti nincs?
2018. máj. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem, ami nem normális, hogy évek óta fel sem tűnt, hogy magadban beszélsz.
2018. máj. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Esetleg ha elvonulnál és ott magnóra felmondanád, amin töprengesz. Mint egy napló. Az nem egy szokatlan igény.

De ha olyan nagy káosz van a fejedben, hogy állandóan szükséged van arra, hogy monológot mondj hangosan, az tényleg baj.

Óra alatt is ez van?

Buszon?


Mindenki magában beszél manapság (headset), én bolondnak tartom őket, teljesen megfeledkeznek a külvilágról, simán rágyalogolnak másokra, órákig kóvályognak egy közértben, miközben nem vásárolnak, stb. Ezért nem is értem, miért tűnik ki ebből a zombitömegből, ha valakinek nincs zsinór a nyakában és nem abba a picike mikrofonba beszél.:)

2018. jún. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!