Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok magyar fiatal miért nem...

Sok magyar fiatal miért nem büszke, hogy magyar?

Figyelt kérdés
Sokaktól hallom, hogy nem buszkék származásukra, nem szeretik magyarországot. Miért? Egyik legjobb hely a földön, és az egyik legősibb nemzet a mienk. Komolyan mondom nem értem.

2018. máj. 23. 07:47
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
23%

Én még nem hallottam senkitől, hogy utálnak magyarok lenni, vagy utálják ezt az országot. Offolok, de engem az zavar, hogy amint valaki elkezdi a "tipikusmagyarozást" akármilyen szempontból, onnantól fogva a többi birka ezt szajkózza, meg mindennemű tapasztalat nélkül megállapítja, hogy külföldön bizony jobb.



(Gyerekek, azért a külföldbe beletartozik Etiópia vagy Afganisztán is. :D :D)

2018. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
#19 Én büszke vagyok az őseimre, a történelmünkre, a kultúránkra, és hogy magyar lehetek. Hiába csak a "gép dobta". Hálás vagyok hogy ezt dobta a gép. Sokkal összetartóbbak lehetnénk, valamint optimistábbak ha többen gondolnák így, és sajnálom a magyar helyzetet, és sajnálom a világ helyzetét. Sajnos a kultúra helyét felváltotta a jólétszenvedély. Én így látom.
2018. máj. 23. 23:03
 23/35 anonim ***** válasza:
61%
Mert nem lát semmit maga körül, amire külön büszke lehetne. Ők pl a rossz oktatási rendszerig jutnak el, meg a rossz fizuig melóban. Mármint addig terjed a látóterük, az van a figyelmük központjában, fókuszában, addig látnak el. Meg amúgyis , sok mindenkinek sok pajtija kiment külföldre. Ez se az olyan fényes dolgok, meg itteni várható fényes jövőkép miatt van. A törioktatást meg nem szeretik, sok, unalmas adatokat kell bemagolni, úgyhogy nem is figyelnek, vagy ha figyelnek, úgysem marad meg bennük, nem hagy bennük mély nyomot, meg van a doga, és elfelejtik, mert ezt lehet, hogy az ő számukra már nem is lehet izgalmasan tálalni, vagy nemtom. Én ezeket gondolom, hogy valszeg ezért lehet.
2018. máj. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
49%
*Ja meg amúgy is sok a töri tananyag, és mindenki fáradt; s az agy szelektál, mert nincs akkora kapacitása, hogy mindent megjegyezzen, jönnek az új infok, amiből megint teljesíteni kell dogán, és annyira nem is érdekes neki talán, hogy megjegyezze, vagy fogalmam sincs.
2018. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
75%
"Sajnos a kultúra helyét felváltotta a jólétszenvedély." Már ne haragudj, de igen, én szeretnék jól élni, boldogan, egy normális, optimista környezetben a családommal. Nekem ez az életcélom, nem az hogy a hónap minden napját végig dolgozzam, és akkor is hónapról hónapra éljek. Hogy egy drágább autóra, vagy nyaralásra minimum egy évig kelljen spórolni, meg kuporgatni, közben meg viseljem el a sok negatív önsajnálkozó embert magam körül, de azért legyek elégedett, meg boldog, mert én tudom verni a mellkasom és el tudom mondani magamról hogy magyar vagyok. Ha neked ez kell, akkor legyél boldog, de én ebből nem kérek köszi.
2018. máj. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj kérdező: Oké hogy ez egy biozonyos mértékű büszkeséget ad neked, de ennél nagyságrendekkel nagyobb a nap mint nap embereket érő nyomor, nélkülözés, keserűség.

A nyomor, nélkülözés, és keserűség pedig önmagunk szánalmasnak tekintését, önbecsülés csökkenést, és végül szégyenérzetet eredményez.


Hogy megértsd egy konkrét példán keresztül:


Vegyünk egy átlag magyar dolgozót. Legyen Átlag Ádám a neve.


Átlag Ádám havi 160 ezer forintot kap kézhez havi körülbelül 200 óra munkával.

Ádám lehet hogy baromi büszke arra hogy milyen szép anyanyelve van, meg milyen jóü érzés egyazon nemzethez tartozni amihez Széchenyi tartozott, de az, amikor nem tudja megvenni a boltban a családjának a finomabb felvágottat, és az olcsó nyesedéket kell vennie, az hogy nem tudja a gyerekének megvenni a hó végén az új cipőt, mert a régit elnyűtte, az kifejezetten önbecsülés romboló.

És nem tudsz minden ilyen helyzetben arra gondolni, hogy "De magyar vagyok!". Mármint tudsz, de baromira nem érzed tőle jobban magadat. Legalábbis normális ember nem érzi ettől jobban magárt, miközben a gyerekén lukas cipő van, és már 5 éve ugyan azt a 4-5 kaját főzik otthon, mert másra nem futja. És ezt lehet mondjuk fokozni, hogy esélytelen a gyereknek saját szobát építeni, vagy olyan házat venni ahol lenne gyerekszoba, mert nincs pénz...Érted, az élet minden nap arcon vág a tehetetlen nyomorúságos életeddel, de te ilyen üres frázisokkal vigasztalod magad hogy "magyar vagyok"?

Jó hogy nem, azért vagy büszkle magadra mert csak a te országodban lehet túrórudit kapni...

Bocs, de ha választhatok, én is inkább húzok idővel Német-, Svéd-, Finnországba, mint itt büszkélkedjek magamra, a nagy semmivel a hátam mögött.

Ha én a történelmemre, és az identitásomra vagyok büszke, akkor azt tőlem senki se veheti el, és mindenhol velem lesz. akár Magyarországon vagyok, akár nem.

2018. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Én látom itthon is a lehetőségeket, hogy elérjem vágyaim.

Lehet ez a különbség. Köszönöm szépen minden válaszadónak aki időt, és energiát áldozott véleménye kifejtésére!

2018. máj. 24. 17:10
 28/35 anonim ***** válasza:
78%
Mert hülyeség olyan dologra büszkének lenni, ami csak úgy megtörtént veled.
2018. máj. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
82%

Miért kéne büszkének lennem?


Örülök, hogy eljöttem onnan, mert itt legalább van életem, és nem egy lyukban tengődöm a fizum feléért, hó végén tudok kaját venni, nem nyúlják le a pénzemet ilyen-olyan címen.

Befizetem a számlákat a Krankenkassét és még mindig bőven marad pénzem (pedig nem mérnökként dolgozok).

Ha bemegyek az orvoshoz flegmázás nélkül ellátnak...


Otthon meg inkább hagyjuk.

2018. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
82%

Ja, és igen, március 15-én évről-évre kitűzöm a kokárdát, mert magyar vagyok, szeretem az anyanyelvemet, de a büszkeségből otthon éhen is dögölhetnék.


Hazaszeretet és büszkeség nem ad kenyeret a szádba, nem fűt télen, és a gyerekednek sem vesz pelenkát, vagy fizeti a nyelvórát...

2018. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!