Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok magyar fiatal miért nem...

Sok magyar fiatal miért nem büszke, hogy magyar?

Figyelt kérdés
Sokaktól hallom, hogy nem buszkék származásukra, nem szeretik magyarországot. Miért? Egyik legjobb hely a földön, és az egyik legősibb nemzet a mienk. Komolyan mondom nem értem.

2018. máj. 23. 07:47
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
86%

Mert ma számomra a magyarság nem bír pozitív élményeket előidézni.

Igen, fantasztikusan izgalmas és gazdag történelmünk van. Szent István, IV Béla, Hunyadi, Széchenyi, a nyelvújítók, a Nobel-díjas tudósaink, a '48-as hősök mind nagy emberek voltak. De a kulcsszó az, hogy _voltak_. Amit ők az ő korukban elértek, nem ad nekem okot itt és most büszkeségre, legfeljebb tiszteletre. Én nem vagyok '48-as hős vagy harcos honfoglaló, nem tudok azonosulni a szereppel és nem is szeretnék, mert 2018 van, a hon meg van alapítva és meg is van védve, és most kéne valami nagyot alkotni.


Amit pedig most látok az országban az semmiféle büszkeségre nem ad okot.

Gazdaságilag azt látom hogy a rendszerváltás után velünk kb egy helyzetből induló országok már messze lehagytak minket.

Politikailag azt látom hogy lehetőségünk lenne csatlakozni a nyertesekhez (mert a jelenlegi világrendnek kétségkívül a NATO és az EU tagállamai a nyertesei) de visszautasítjuk dacból, azt látom hogy beleharapunk a segítő kézbe és hogy megint mindenki mást nézünk hülyének. Belpolitikailag meg lassan komédia szintjére süllyed hogy mit megenged magának a kormánypárt és hogy milyen inkompetens mindenki más.

Ha kimegyek az utcára, frusztráltságot látok, kilátástalanságot, megfáradt és megtört arcokat, nyomort, koszt, alkoholizmust és közönyt.

Ha beszélek emberekkel akik büszkék a magyarságukra, múltban élést látok, még mindig Szent istvánra vagyunk büszkék pedig szerencsétlen már 980 éve meghalt, és áldozatmentalitást látok, hogy mindenki a szegény magyarokat bántja.

Ha hivatalos szervekre gondolok, elmaradott oktatási rendszert látok, válságban lévő egészségügyet, bürokratikus ügyintézést ahol az ügyintéző nem megoldani akarja a problémát hanem lerázni hogy kimehessen cigiszünetre.

Persze ezek csak a saját tapasztalataim, de az én Magyarországom ilyen. Szeretném jobbá tenni, de azzal hogy bedarál engem is a rendszer, nem tudom. Arra pedig amilyen most, nem tudok örömmel gondolni.

2018. máj. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
62%

Legyek büszke arra hogy magyar vagyok?Vagyis ez érdem? Én tehetek arról,hogy nem más nemzetiségű lettem?

Magyarország a legjobb hely...Hát ebben ketelkedek...Nagyon sok dolog van itt amire nem kene buszkenek lenni...

2018. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Mustela Putorius válasza:
50%

Kint élek Hollandiában 4 hónapja. Hát elég szerintem annyit mondanom, hogy még a bankban a titkár is kezet fogott velem, bemutatkozott és megmondta hogy bármi problémám van, banki ügyeken kivul is, menjek nyugodtan, segít mindenben. De az utolsó kisboltban is mindenki rettenetesen kedves és segítőkész. És igen javarészt azért ennyire más a mentalitás, mert nem napról napra élnek, sőt.

Nagyon hiányzik magyarország, az én szívemben mindig az országom lesz az első helyen, mert semmilyen más országot nem lehet hasonlítani hozzá. Csakhogy a politika mindent megcseszett, én élni akarok és nem túlélni.

2018. jún. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
53%

mInDEn JÓb KŰlfŐldön, BűnŐS NéP VAgYunK :(((((((


Nem unjátok már ezt a fogykós önhibáztatást? Más országokban sincs kolbászból a kerítés, egy angol is ugyanígy szidja az országát, csak éppen abba nem láttok bele. Ideje lenne felfogni, hogy nem a legalja kategóriába tartozik, se Balkánhoz, se Nyugat- Európához. Mi Közép- európaiak vagyunk, nincs szükségünk másokkal való méricskélésre, mégis mi ez az óvodás dolog? Magunkhoz képest igenis kulturált nemzet vagyunk a magunk hülyeségeivel is, de büszkék lehetünk arra, hogy miket vittünk véghez. ((még mielőtt valaki jönne a szokásos fideszbérenc vagy náci dumával, nem, nyugi, minden-ellenes vagyok))

2020. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 szonata ***** válasza:
54%
Olyan m.elnökünk van, mely teljhatalomra törekszik, aki nem ért egyet vele tönkreteszi. Összevész a szomszédokkal a hatalmi vágyai miatt. A politikai érdekeit helyezi előtérbe és eszerint épít, vagy rombol. Nem szeretnek minket a világban csak az újfasiszták, de ők is csak a politikai érdekeik mentén. M.országon diktatúra van, különösen a járványra való hivatkozással. Gyűlölködő, megosztó, embertelen és 2,5 millió ember dicsőíti, a többi pedig szenved, tűr, belebetegszik. Egyenlőre, jelenleg.
2020. máj. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!