Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számodra mi értelme az életedn...

Számodra mi értelme az életednek? Mi mozgat?

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 23:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10-es te kis büdös kocka :P


A kérdésre a válaszom kb ugyan az, amit a kettes is írt..

2018. jún. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Néha nehéz emlékeztetni magam, hogy maga az út az élet, nem a cél. A napi feladatokat el kell végezni, sokan számítanak rám. Ha jut még idő egy kis pihenésre is, amikor egy-egy békés, nyugodt pillanatot meg lehet élni, az nagy öröm:)
2018. jún. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mi az értelme az életemnek? Hülyén hangzik, de tuti unatkoznék nélküle :D


Mostanában teljesen ki vagyok merülve, úgyhogy a túlélésre játszok: októberben koncertre megyek, az elsők között vettem meg a jegyet. Ráadásul van ott egy zenészembör, aki nagyon megérett egy orbitális seggbe rúgásra :P

Addigra optimális esetben összekaparom annyira a szaros kis életemet, hogy legyen erőm kreatívkodni, ami egyébként az egyik nagy mozgatórugóm.


A másik az állatok:

- szeretnék majd egy Cavalier King Charles spánielt

- a 40 literes akváriumomat le szeretném cserélni egy hosszú alacsony 80-100 liter körülire

- szeretnék valamiféle paraidcsomhalat tartani (A bibliai Paradicsomra tessék gondolni)

2018. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Semmi: elegem van a feladataimból, a társadalomból. Az viszont érdekes, hogy mi a francért beszélünk arról, hogy növekedjen a lakosságlétszám, ha majdnem minden nap befut ez a kérdés, és kiderül, hogy sokak nem tudnak magukkal mit kezdeni.
2018. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Saját robotkart építeni, amihez a vezérlés szakmai kihívás, és beállítani haszonrobotnak, ami által már talán komolyan vesznek a cégek (3 önéletrajz ment ki 2 héten belül, és egyre se válaszoltak még).


Hosszabb távon meg a teljes emberi értékrendre való fókuszálás kiszolgálása, ipari automatizálás segítségével.

(lusta házzal több idő jut az emberi értékekre, művészetre, szocializációra, főleg, ha a gépek a pénzt is termelik)

2018. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Ezt a kérdést nagyon sok aspektusból meg lehet válaszolni szerintem. Nyilván, elemi szinten a vegetatív (mint a táplálkozás, mozgás) illetve a generatív (mint a génállományom öröklődésének fenntartása) ösztöneim mozgatnak míg ás nézőpontból a reflexeim (pl. Patella-reflex). De hogy mi késztet arra hogy pszichológiai értelemben minden nap felkeljek, nagyon sok összetevőből áll. Először írok magamról pár szóban, hogy aztán jobban érthetőbb legyen a kifejtésem.

18 éves vagyok, tavaly érettségiztem, három nap után az egyetemet otthagytam, az utóbbi évben dolgoztam kasszásként, de többek között megjártam Angliát is.

Miután némileg megismertél, így talán jobban megérted, hogy miért gondolom azt hogy engem a magam elé kitűzött célok, pontosabban az oda vezető út éltet. Személyes példát hozva: az utóbbi egy évem célja az volt hogy szerezzek egy nyelvvizsgát, dolgozzak és ezáltal növeljem a tőkémet, illetve a legfontosabb: foglalkozzak a pályaorientációval. Ezek a célok szorosan összefonódtak egymással: a pályaorientáció része volt hogy boltban dolgoztam, a nyelvvizsga gyarapította a pontjaimat, ezáltal több lehetőség közül választhattam a pályaorientáció során, azzal hogy dolgoztam, pénzt gyűjtöttem az egyetemi éveimre. Jól látszik, hogy a több kisebb cél mind a nagy célt szolgálta: a továbbtanulást. De a mindennapokban, mindamellett nagyon sok, felsőoktatástól független dolgot tanultam, ami további értelmet és tapasztalatot adott az életnek, pl. hogy erős honvággyal rendelkezem, ami nem azt jelenti hogy ezentúl soha nem fogok elköltözni az országból, hanem hogy szereztem olyan önmegtapasztalást, ami a későbbi céljaimban segíthet, tehát nem egyedül vágnék neki következőnek.

Persze nem sikerülhet minden cél, de az arra fordított energiát sem sajnálom, mivel maga az ´,,út'' is hozzám tett és gyarapított. Kicsit hosszú lett, de remélem nem lett nagyon off.

Bw P

2018. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Azt csinálni amit szeretek, annyiért, hogy jól megéljek belőle:) Plusz megismerni az embereket, elmélyíteni a kapcsolataimat. Új gondolatokat megismerni, szoros kapcsolatokat kialakítani.
2018. jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az életünk értelme szerintem az, hogy betöltsük a saját szerepünket és teljesítsük a ránk szabott feladatainkat a világban és lehetőleg még élvezzük is ezt az utat. Én azt sem bánnám, ha a halálom után is fent maradna belőlem valami- egy tettem következménye, valami, amit én alkottam, vagy csak hogy hosszú ideig emlékezzenek rám. Ez a vágyam sajnos valószínűleg nem fog teljesülni.

Jelenleg az egyetlen dolog, amit igazán élvezek és örömöt okoz nekem, az a sportolás. Talán most ez jelenti az életem értelmét.

2021. ápr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!