Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha nem tudod mi az értelme az...

Ha nem tudod mi az értelme az életednek, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Már 21 vagyok, de még mindig nem tudom, hogy milyen irányba induljak el az életben. Azt hittem ha eljövök otthonról külföldre, és jobb fizetésben élve úgy hogy magamat eltartom jobb lesz minden, de fél év után ugyan olyan szarul érzem magam, mint otthon. Jó munkát nem kapok itt, akárhogy próbálkozok is... Azon gondolkozok, hogy még spórolok kicsit, és hazamegyek, és ott alkotok valamit. De hogy mit arról fogalmam sincs... Hiányzik a család, az otthon, az elvesztett barátok...


Aki hasonló helyzetben van, az hogyan cselekszik? És aki már kimászott ebből a gödörből hogyan cselekedett?



2015. febr. 16. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:

még csak 21 vagy, előtted az élet, bátran próbálj ki új dolgokat, ismerkedj új emberekkel. :)

Ha nem látod értelmét az életnek, akkor adj neki értelmet te magad!

Csak semmi pánik ;)

2015. febr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szivesen beszélgetnék veled privátban, mert eléggé hasonlit a sorsunk. Nekem ez a harmadik evem külföldön, de már alig várom, hogy hazamenjek.. Akárhova is megyünk, jo munkát nehezen fogunk kapni. az elvesztett barátokat pedig tán jobb is volt elveszteni, hisz kiderült roluk hogy hamis barátok voltak. A család viszont mindig várni fog. A jövőt nem látjuk, a világ pedig nagy. s gondolom te is jol beszélsz nyelveket, igya hát elotted a lehetőség az álmaid megvalositásá, bármi is legyen az..


ha van kedved eszmét cserélni, irj nekem üzenetet


22f

2015. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Élek növényként évek óta, minden nap úgy kelek fel, hogy remélem az lesz az utolsó, se sajnos nem így van.


Ezért nem megyek külföldre. 1000eurós minimálbér heti 6-7nap 12 órázásért bejelentés nélkül édeskevés.

2015. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Napról napra.
2015. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy eddig, bízva a jövőben. Értelmet kell találnod az életednek, máshogy nem megy. Én sem találtam még értelmet az életemnek, utálok élni. Baromi nehéz bármit tenni úgy, hogy nem tudod mit tegyél, pedig tenned kellene valamit, mert amit most csinálsz, az nem ér semmit. 24/F
2015. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
aki ilyen 21 és az felett van, az hogyan éli az életét? Valami szar melóban dolgozik, vagy nem is dolgozik? Mert egyik se jó, talán ha azt dolgoznánk amit szeretnénk? Akkor lehet jobb lenne nem?
2015. febr. 18. 01:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Itthon vagyok a nap 24 órájában és amiből 12-14 órát netezek. Hajnalban fekszek, délben kelek. Néha, mikor van gusztosom hozzá, elkezdem böngészni állások után a netet, egyik oldal rosszabb mint a másik. A munkaügyi oldalára felkerülő friss állások, valamint egy újság álláshirdetései közötti keresgéléssel indul a nap, ezekben bízom. Más oldalakon szinte ugyanezek vannak, vagy munkaközvetítő, munkaerőkölcsönző cégek, gyártósori összeszerelő és 3 műszak kezdetű hirdetéseivel vannak tele. Barátaim nincsenek, pénzem utazgatni vagy kimozdulni nincs, életem sincs, mert ezt nem lehet annak nevezni. Nézem, ahogy a szomszédaim élete halad, társasági életet élnek, megvásárolják maguknak azt amire nekem nincs pénzem, itt csak minden tönkremegy, vagy nincs. Az évet munkával kezdtem, de már az első napon bebizonyosodott, hogy nem lesz itt sok éves munkaviszony, amire vágyom, helyette csak néhány hetes. Aztán még annyi sem lett, csak pár napos. Életemben eddig ez volt a legrosszabb munkahelyem. Nem tudok egy bizonyos munkakör felé haladni, mert fogalmam sincs mi érdekel. Dolgozó, rendes emberek halnak meg nap mint nap, egy ilyen céltalan valaki mint én, él, csak azt nem tudom minek. #5
2015. febr. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kimenjek en is arra celzol?? 😊
2015. febr. 18. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: hát ez eléggé lehangolóan hangzik, mármint hogy ilyeneken gondolkozol, hogy minek élsz, meg hogy nem érdemled meg.


Szerintem mindig van kiút... csak meg kell találni. Én pl nem találtam meg, de remélem egyszer meg fogom, és mehet minden tovább mint régen... Atomszar az ilyen helyzet mert nem látod a fényt az alagút végén :/

2015. febr. 20. 03:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!