Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális dolog, ha a...

Az normális dolog, ha a költöztetők a férjemet akarják befogni a pakoláshoz és a cipekedéshez? Fizettem érte nem is keveset.28N

Figyelt kérdés
ezzel az erővel már bérelhgettünk volna autót is a férjemnek meg mellesleg gerincsérve van.
2018. jún. 17. 21:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én költöztetőként is dolgozom, sőt manapság leginkább azt.


Mi úgy szoktuk, hogy óradíjban és kilométerdíjban dolgozunk (így korrekt, mert akkor senki nem érzi magát baleknak, hiszen a tényleges munka van kifizetve) és más a tarifánk, ha csak kocsi+sofőr, megint más, ha +1 vagy +2 rakodó. Az esetek 99%-ában 3-man megyünk egy 3,5 tonnás kisteherrel, ezt szeretik/kérik a legtöbben. Mi sosem kérjük a tulajokat fizikai munkára, ha beszállnak, persze ehhez joguk van, akkor hamarabb végzünk, tehát spórolnak is vele.

De én, amikor ajánlatot adok, mindig elmagyarázom, hogy mivel tud igazán spórolni. Pl parkoló biztosítása, előre bezsákol, bedobozol minden kis apróságot, ruhát, könyvet, holmit, szédszedi a bútorait amennyire tudja, befóliázza a kényesebb bútorokat stb. Ekkor csak lehordjuk, rögzítjük mehetünk. Ha nekünk kell rakodói óradíjban még a zoknikat is kivenni a fiókból, az drága lesz, de megtesszük, ha kell. A tulajoktól csak ilyen asszisztálást kérünk mindig, hogy mit hova, vagy fogja meg az ajtót, stb. De sosem fogjuk be. Ha nagyon nagy a meló, akkor mégtöbben megyünk.


üdv egy költöztető

2018. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem normális, kár hogy már lezajlott a költöztetés, azt tanácsoltam volna hogy állj a sarkadra és oszd ki őket! Te fizetsz, te parancsolsz, ez kemény törvény, de csak így megy...
2018. aug. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
"Ha nekünk kell rakodói óradíjban még a zoknikat is kivenni a fiókból, az drága lesz" MIért is lesz drága? Zoknikat kivenni fiókból nem igényel külön szakértelmet, képzettséget, erőfeszítést sem. Az idő pénz, rendben, de mi az, hogy drága lesz? Magántanárok, pszichológusok például pénzt kérnek, hogy igénybe veszik a szolgáltatásukat, idejüket de az külön szakértelmet igényel. Nyilván lehet zoknipakolásért is pénzt kérni, de nem sokat, és nem lehet ilyenre azt mondani, hogy drága lesz - vagy ha nem éri meg kevesebbért, azt a részét nem vállalják el legfeljebb, de semmiképpen nem kérni ilyenért sokat. A nehéz cuccok cipelése szakértelmet, erőt is igényel, az oké. Na de zoknipakolás drága lesz, mert a költöző ezer más dolga mellett nem tudott minden apróságra teljességgel odafigyelni, és ezért is annyit fizessen, mint a szekrény cipeléséért?
2018. dec. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azért a férjed sem fog belehalni, ha megfog pár cuccot és arrébb rak.
2018. dec. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

13as! Én írtam korábban a költöztetői választ. Kérdezted, hogy miért lesz drága a zoknipakolás. Azért, mert óradíjban megy. Drágább nem lesz, mint a szekrénycipelés, de olcsóbb sem. Miért? Mert ahogy írtam: ÓRADÍJBAN DOLGOZUNK. Azaz: pl 7500,-Ft/h 3 rakodó plusz a kocsi. Azaz áll az autó a ház előtt, és ott dolgozik 3 ember. Nekünk aztán doszt mindegy, hogy a kicsi, rózsaszín pillangós félkilós kartondobozkát visszük fel az emeleti gyerekszobába a kocsiról, vagy a mosógépet a fürdőbe. Vagy épp zoknikat, bugyikat zsákolunk vagy a hűtőszekrényt tesszük a kocsira. Az óradíj az óradíj marad.

Én, jófejségből, mert nem játszom a tulaj pénzével, el szoktam magyarázni, hogy mikkel tud spórolni, mert tényleg luxus a költöztetőt olyan marhaságokra használni, óradíjban, amit ő is röhögve megtesz. De mondom, ha nek az kell, hogy a függönyöket is mi szedjük le, meg a kabátokat is mi szedjük ki a szekrényből, megtesszük, csak valóban rá fog verni plusz időket, amit meg nem ingyen dolgozunk végig. Ennyi, remélem érthető voltam.

2018. dec. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!