Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége alapvetően...

Az emberek többsége alapvetően gonosz, rosszindulatú?

Figyelt kérdés

2018. jún. 18. 14:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A többségük jóindulatú.
2018. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

#21 én nem ezt tapasztaltam.Nagyon nem.

Talán 100 ból ha van 1 jóindulatú

2018. jún. 19. 14:43
 23/25 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyértelmű. Nem fekete vagy fehér.Mindenkinek vannak rossz tulajdonságai, kinek mi.Van akiknél benne van a gonoszság is, de a többségnél nincs.Attól is függ, neked mi a gonoszság mércéje?Nem miden tartozik ide, ami negatív viselkedés.

Ha a környezetemben élőembereket most végiggondolom, azért alapvetően gonosz és rosszindulatú kevés van köztük.A szituációtól is függ ki mikor mit cselekszik.

Én nem vagyok senkivel rosszindulatú, eleve ezt feltételezem másokról is.Néha csalódok, de attól nem gondolok mindenkit gonosznak.

Nem jó általánosítani. Ez olyan, mint mikor mondják, hogy minden orvos pénzéhes, vagy minden tanár hülye, stb.Holott sok van aki nem.

2018. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Büntetéssel visszafogjuk a bűnözést, de még így is rengetegen bűnöznek. Szerintetek mi lenne, ha nem lennének törvények?

Az emberek többsége gonosz.

2018. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Ha nem lennének törvények,már rég kihaltunk volna,az emberek nekiállnának legyilkolni egymást..
2018. jún. 19. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!