Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan találtátok meg...

Ti hogyan találtátok meg önmagatok?

Figyelt kérdés
Lassan 21 éves leszek, és fogalmam sincs mit kezdjek magammal és az életemmel. Teljesen el vagyok veszve legbelül gondolok itt a szociális életre, és a jövőképemre. Bármibe belevágok vagy eltervezek képtelen vagyok végigvinni hiszen semmiben sem találom a motivációt, és ez borzasztóan aggaszt. Múltbéli sérelmek miatt iszonyatosan nehezen szocializálódom és borzasztó megfelelési kényszerrel küzdök. Elsősorban olyan embereket keresek és szeretnék beszélni, esetleg saját történeteket meghallgatni akik jártak hasonló cipőben, így hátha megértem mit csinálok rosszul, esetleg hogyan segíthetnék önmagamon! Minden választ előre köszönök!

2018. júl. 11. 01:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Ugyan ilyen vagyok. Dobj egy uzenetet es holnap dumalunk.
2018. júl. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Hasonló a szitu.. Írj privátot
2018. júl. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
barcsak segithetnek, de ugyanezzel szenvedek, csak 19 evesen :c
2018. júl. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
azt nem értem, hogy aki hasonló szituban szenvedő szerencsétlen, céltalan lúzer, az miért akar privátot? (gondolok itt az első válaszolókra) Semmit nem tudtok mondani a kérdezőnek, ami tapasztalaton alapul, mert még magatokat sem tudjátok rendberakni, nemhogy mást mentorálni egy ilyen komplex folyamatban, amihez a tapasztalaton felül egyéb kompetenciák is kellenének.
2018. júl. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
64%
A második válaszoló vagyok. Azért nem én írok privátot, mert akkor egyből látszódik a nevem üzenetben, és nem szeretem kiadni magamat. Nem ugyanebben a szituációban vagyok, viszont hasonló korúak vagyunk, és a további részletekről privátban tudna nyilatkozni a kérdező, én pedig kíváncsi vagyok, vajon mennyiben hasonlít a gondolkozásunk, mivel elképzelhető, hogy van kedvem tanácsot adni, illetve én is úgy érzem,néhajót tesz mások példájából is építkezni. Ezt a szerencsétlen lúzer ténymegállapítást játsszuk le élőben utolsó.
2018. júl. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
#5 lebunyózzuk? :D már csak ezzel a kirohanásoddal megszolgáltad a jelzőt. Azt írtad hasonló szitu. Egy hasonló szituban lévő ember jobb ha nem kezd el tanácsokat adni, mert vak vezetne világtalant... tudod, önmagadat ambíciókkal, célokkal telve menedzselni még könnyebb feladat, mint másokat ebben hatékonyan támogatni (tapasztalat, mindkettőt csináltam már elég jó eredménnyel), ezért nem gondolom, hogy az egymás vállán kesergés a megfelelő út lenne.
2018. júl. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekként 7-en játszottunk (unokatesók és tesóim) egy udvarban a nagynénéméknél, amibe én voltam a legkisebb gyerkőc. Ez azt jelenti, hogy a "nagyokkal nem játszhatsz mindent", és amit játszattam, azt is könyvelt veszteséggel kezdtem.

Ahhoz, hogy az életet mégis élvezni tudjam, meg kellett találni mindenben a jót.

Így rájöttem, hogy nyerni nem szabad akarni, mert a versengés mint olyan, előbb utóbb hoz egy nálad jobbat, és akkor máris kudarcként élem meg a "játékot".


Tehát úgy sakkoztam, hogy azt élveztem, ahogy a másik ember "próbálja" kitalálni a lépéseim logikáját (ami nem volt), és élveztem, ahogy madzagon rángatom a figyelmét, pedig semmi logikám nem volt a sakkhoz.


Aztán egy bizonyos kor felett, engem küldtek a boltba, mert a nagyok mindig valami "felnőttes" munkát végeztek, ezért meg kellett tanulni a szocializációs alapokat, hogy a boltba azt kapjam, amit akarok. (először a bevásárló listát átadtam a boltosnak, majd azt vittem haza, amit adott (bármit), később a "jobb gulyás krémet" kértem, és legvégül már nyalókákat kaptam, meg sok sok mosolyt a bolti látogatásom miatt.

Az egészre rájátszik, hogy testileg inkább néztem ki lánynak, mint fiúnak, és rendszerint megmosolyogtak emiatt, de abban a korban, amikor még nem tudtam különbséget tenni (szellemi szinten), hogy ez mért olyan vicces, nem éltem meg traumának, se kiemelkedő "különlegességnek", csak azt vettem észre, hogy mindenki mosolyog rám. :)


De ahogy közeledtem a kamaszkorhoz, fiúsabb lett a megjelenésem (még mindig nem magamat öltözttettem, nem a divatra gondolok a megjelenésem alatt, hanem a haj fazonja, viselkedésem, stb), megerősödött bennem, hogy a versengés megint több vesztest hoz ki egy játékból, mint amennyi győztest, ezért kerültem a versengő dolgokat.

Amiatt jól érezni magam, mert másnak rossz?

Inkább pont nélkül pingpongoztam (nem csapat játék), vagy rádobálósdit kosaraztunk (nem csapat játék megint), aztán a tantárgyak (jutalmazása, érdemjegyek alapján) versengése ellen is lázadtam, mert ha valami nem megy, akkor megpecsételi a "nem voltál kitűnő" mondat, pedig csak 1-2 témazáró lett rossz...

Szóval azt tanultam meg, amit szerettem, arra fordítottam figyelmet, amit élveztem. (technika, matek, infó, magyar versek (elemzés nélküli élvezete), és a nem iskolai rész: pszichologia.


Sok elnyomó (versengés alapú (győztes) elhelyezkedéssel akart örömet átélni az életében) diák (és tanár) ellen is kellett valamit tennem, mert oké, passzívan (szocializációs verseny nélkül) is boldog voltam már (épíettem játék autóknak kis pályát, gumidarabokkal céloztam a szekrény tetején lévő legó figurákra, legóból építettem sok izgalmas járgányt (cipősdobozban nem férne el, és rugózott, rugó nélkül! :)), de az emberekkel még nem tudtam kijönni. Nem voltam/vagyok igazán szép (helyes?), így a "csupán a külső miatt" nem szerettek már kamaszként, sok pattanással meg végképp nem hódítónak születtem. :)


És ezért kezdtem el az emberek vizsgálatát, pszichologiát olvasni (nem is a saját világom felé irányult a kutatás, hanem a mások megértése felé, mert nem értettem semmit a társadalomból (ezt most nem sorolom mit mért, mert hosszú lenne).


Ha kell tudok jó könyveket ajánlani bárkinek, és végül a hazugság felismerése és a manipuláció lett az én "ütőkártyám".

Ha felismered, hogy ha valaki hazudik, az egyfajata "tudom a gyengéd" érzés miatt, segít felül kerekedni az elnyomón. (ha elnyom, mert amúgy nem érdekel ki-mivel rontja el az életét)

Ez szerencsére elég stabil tudás (rutin) volt a kamaszkor végére érve, tehát a tanárokon, az érettségi elnökön is működött.


A manipuláció amúgy azért lett kikapcsolva (mára már nem is tudom nagyon űzni), mert ha egy ember azért tette azt, amit akartam, mert úgy irányítottam az eseményeket, akkor végső soron nem változott a jelleme, nem szeretett jobban, csak "azt tette, amit akartam". Úgy meg nem olyan jó érzés, ha valaki veled focizik, ha közben az igazi énje verseng. Cselekedeteket tudtam (10-ből 4-et) irányítani, de szándékot soha.


Szóval maradt az, hogy a kötelező elnyomókat manipulálom (hogy elkerüljenek engem), a többi emberrel meg csak a hazugság mértékét vizsgáltam. (mert mindenki hazudik. :) )


És kamaszkorom egy végső szakaszában találkoztam egy emberrel, aki (bár fura lesz elsőre) egy feltaláló! :)

Manapság ha jogi szabadalmakat kell nemzetközileg elfogadtatni a feltalált dolgodra, akkor "nem halt ki ez a faj" a szememben. :P

És ő mondta, hogy amihez a környezetemben valaki ért, ahhoz nekem nem kell, elvégre majd Ő megcsinálja helyettem, cserébe nekem olyat kell felajánlani neki, amihez Ő nem ért!

Ez meg is adta a tanulási irányultságomat a felsőoktatásban.


Röviden:

-Boldog akarok lenni (mint mindenki?).

-Hogyan lehetek boldog? (mi tesz boldoggá? önismeret)

-Ki nem hagyja, hogy boldog legyek? (erkölcsi, jogi keretek közt)

-Mért nem hagyják?

-Hogyan tehetnék az ellen, hogy hagyják?

-Ha nem tehetek ellenük, keressek új boldogságforrást, vagy harcoljak a régi mellett? (mérlegelés)


És végül:

Úgy képzelem el az embert, mint egy üreges fém gömböt.

Van, aki kívülről polirozott, csillog, de belül üres, és van, aki kintről karcos, kopott, de belül ólom van.

Ha jön egy vihar, akkor az üreges szép golyó irányt vált, míg a tömör golyó marad a saját útján, mert van célja.

Ez a cél (mivel töltjük fel az életünket) az, ami CSAK az én felelősségem.


Feltölthetjük olyan dologgal, ami hasztalan, vagy ami káros, esetleg szemét, és kívülről azt mutatjuk, hogy "csillogunk", de ha jön a vihar, akkor mutatkozik meg, hogy mi van bennünk.

(a puding próbája az evés)

Alkossatok egyéni axiómákat, és próbáljátok megcáfolni!

Napról napra jobb megfogalmazású egyéni törvényeket ismertek fel, amire építhettek egy életet! :)


27F

2018. júl. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez van, csak én 35N vagyok. Kivéve a megfelelés kényszer, abból már rég kinőttem. Viszont kezdek kétségbe esni. Nem azért mert nincs gyerekem, azt nem is akarok, hanem mert valami fontosat és hasznosat szeretnék csinálni, de minden amibe belekezdek, egy idő után nem érdekel és nincs motivációm. Olyan mintha elsiklana mellettem az élet.
2018. júl. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem egy hobbi segített. Mindig imádtam énekelni, alsóban kórusos is voltam, de felsőben, új suliban ez valahogy kimaradt. Csak lézengtem, reggel felkeltem, bebuszoztam a suliba, majd hazajöttem, leckét írtam, tv-t néztem, olvastam. Semmi nem történt velem. Aztán egy énekórán mondta a tanárnő, hogy kellenének emberek a sulikórusba, mert lesz vmi nagy koncert és alig vannak.
2018. júl. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Bocsi, elküldtem. Szóval ottragadtam a kórusban és hirtelen minden megváltozott. Lettek barátaim, programjaim. 2 év múlva már külföldre is jártunk énekelni (Svájc, Németo., Franciao.). Aztán gimi végén meghívott a kórusvezetőnk a felnőtt énekkarába, ott ismertem meg a férjem. 😊


Jövőképem mindig volt: nagy család, 4-5 gyerek, nagy kert, zöldség, gyümölcs, tyúkok... de ez kellett ahhoz, hogy elindítson.

2018. júl. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!