Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj ha valaki ilyen? Ő...

Az baj ha valaki ilyen? Ő most akkor rossz ember?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám aki a barátom, minden nap találkozunk. Igazából meggyőződésem volt mindig, hogy aranyszíve van... valahol legbelül. De tudom, hogy vannak rossz tulajdonságai.


Legutóbb azt hittem lemegyek tőle hídba.... nem túl régen valaki akivel egykor rondán összeveszett, aki megbántotta és akit tényleg nagyon utált, balesetet szenvedett a párjával. Az kisebb sérülést szenvedett de Ő az illető sajnos lebénult, a teljes jobboldala, és a bal lába sem ép, egy ideig az is kritikus volt, megmarad-e. Lényeg a lényeg én meséltem el a barátomnak a storyt. És elmosolyodott, és amikor befejeztem megkérdeztem "Mi van?". Erre azt mondta "Az ég így büntet.." És kuncogott, fülig érő szájjal. Mondom "ezt azért mégse gondolhatod komolyan", erre rám nézett és azt mondta: "nem tudom mit vagy úgy oda, egyesek megérdemlik, hogy egy rakás szemét maradjon belőlük. Néha van igazság a Földön..." és megint kuncogott.


De azt is tudtam, hogy nagyon hiú, ambiciózus nyilván ezért van ilyen munkahelye is. és azt is , hogy emellett, nagyon nagyon haragtartó ember. Aki megbántja, vagy akit megutál, az többé nem hall róla mintha nem is létezett volna, ha mégis az útjába kerül, mondjuk felkeresi valamiért akkor borzasztó dolgokat tud nekik mondani sírva tudnak elmenni. De én mindig tudok rá hatni. És akkor megenyhül, vissza vesz, rendesebben beszél, vagy azt mondja igazából sajnálja. Én mellette vagyok igyekszek jobbá tenni. Velünk kollégákkal, és a barátaival, nem ilyen. velünk mindig csodálatosan viselkedik, és ott van ha kell, ezért gondolom, hogy hatalmas szíve van csak könnyen bezárja.


De néha nagyon megijeszt, és elkeserít azzal, hogy látom milyen kárörvendő és haragtartó. Fog ez változni szerintetek? Miért ilyen valaki?



2018. júl. 18. 23:49
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Hát azzal amivel én, ezért vagyunk kollégák.
2018. aug. 5. 21:02
 12/24 anonim ***** válasza:

Mi a szakmája ha nem titok?

Értem én,hogy kollegák vagytok.

2018. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
*szakmátok
2018. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem titok, csak nem tudtam, hogy releváns. Közgazdász a foglalkozásunk.
2018. aug. 5. 21:10
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem pénzbeteg vagy ilyesmi?
2018. aug. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom megmondani, attól függ mit jelent a pénzbeteg. A kollegáira nem sajnál költeni idézőjelben, és nem úgy ismertem meg, hogy nem költ sokat. Annyit azért nem keres, hogy fényűző életet éljen, de nagyon sokat mutat magából, épp annyit amennyit megengedhet magának. Pénzügyeit nem ismerem nyilván, hogy ezen felül mik a megtakarításai de nem gondolom, hogy fontos. Mire gondolsz? Kapzsi, vagy zsugori, smucig vagy pénzimádó? Mi a pénzbeteg?


Egyébként a privire: Én már elmúltam 30, Ő még nem.

Stressz: nagyon sokat dolgozunk az tény. De nem tudom mi köze ehhez.

2018. aug. 5. 21:24
 17/24 anonim ***** válasza:

Pénzbeteg alatt csak annyit értek,hogy folyton a pénzre gondol,arra hajt.

A kor azért lehet meghatározó,mert előjöhetnek a változókor tünetei.

Orvos azért,mert ezek alapján,amiket leírtál kedves kérdező elég labilis és lehet pszichiátriai problémája is akár.

Stressz előidézhet pszichésen is el3g súlyos dolgokat,amik közre játszhattak az életében.

Az probléma ha a pénzt nem teljesen tudja fogni.

Elnézést ha vájkálásnak tűnt,nem annak szántam tényleg.

2018. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Nem annak vettem, csak érdeklődtem. Én nem tudom, szerintem ez nem sok eséllyel pszichiátriai probléma, sokan csak a fanatikus őrültekben hisznek, de én azt gondolom rossz és jó emberek igenis vannak, akik fizikailag épek, legfeljebb lelkileg nem. Orvos azon nem segíthet. Rajta sem. Amikor ide érkezett nagyon nehezen nyílt meg, hetekig alig szól valakihez és az után is csak fokozatosan javult ez, szóval tudom, hogy érzékeny típus lehet. De akkor is megijeszt, hogy tudom ilyen esetekből, hogy érzéketlen és lelketlen is tud lenni. És nem tudom mit tehetnék.


A pénzre hajt-ot nem tudom megmondani, vagy hova tenni, azt viszont tudom, hogy törtető típus, ambiciózus.

2018. aug. 5. 22:16
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

Akkor lehet ezért képes érzéketlenül elhajtani sok embert,mert a saját javát nézi.Titeket meg lehet azért sem mert egyrészt számíthat rátok,ami a ti részetekről nagyon szép dolog,viszont a másik oldalról lehet a saját érdeke vezérli.Azért is olyan bőkezű veletek.

Érdekli sokszor pl hogy másnak mije van és mije nincs?

2018. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nem érdekli. Kifejezetten azt mondaná erre, hogy "kit érdekel". Sosem izgatta ki miben jár, meg ki mit tart otthon, ki milyen, az sokkal jobban érdekli, hogy ő hogyan néz ki mások előtt.
2018. aug. 5. 23:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!