Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kattant rá ennyire az...

Miért kattant rá ennyire az autójára?

Figyelt kérdés

Van egy haverom régebbről, már nem beszélünk annyit és nem is nagyon találkozunk. (Iskolatársam volt.)

Vett magának egy autót, nem akarom leírni milyet, de egy nagyon olcsó, nagyon hétköznapi autó (kb mint a régi suzuki swiftek, de nem az). Ezzel önmagában nem is lenne baj, erre van pénze/szüksége hát legyen.

Amint megvette szinte napi szinten küldött róla képeket, meg folyamatosan az autóról beszélt, felesleges részletességgel, például hogy hogyan cseréltek rajta féket.

Ezt betudtam annak, hogy biztos örül neki, hadd csinálja. De azóta eltelt már néhány hónap, még néha mindig ír róla, de a közösségi oldalai másról sem szólnak. 10 kirakott képből 9 az autóról szól.


Nem értem miért kell folyamatosan az ismerősei arcába tolni.

Emellett egyébként éppenhogy fenn tudja tartani, mert még wc-re is autóval megy kis túlzással. Mivel régi autó így szervizre kell költeni rendesen, benzint fogyasztja, mert nyomja neki rendesen, így hónap végén már semmi pénze nincs.


Ez őszintén mire jó?

Még egy drága autó folyamatos posztolását se érteném, de ott legalább rálehetne fogni, hogy érdekes, különleges, mert nem jön szembe minden sarkon.

Másnak is vannak ilyen ismerősei?

20/F



2018. júl. 25. 22:04
1 2
 11/16 veterán vas ***** válasza:
76%

Azt írtad, hogy "már nem beszélünk annyit és nem is nagyon találkozunk".

Most mégis az autóján, a pénzén, a viselkedésén rugózol.


Neheztelsz rá, mert dobott a fiúcska? ;)

2018. júl. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Miről beszélsz ember? Értelmezd amit írtam.

Most jelenleg nem nagyon beszélünk ez mondjuk heti egyszer, kéthetente egyszert jelent főként Facebookon. De más témája akkor sincs csak az, hogy épp ki kellett cserélni valamit az autón, vagy hogy mennyire tudta levinni a fogyasztást.

Amikor vette még gyakrabban beszéltünk, és akkor küldözgetett róla képet folyamatosan. Most már csak a közösségi oldalakon látom viszont a képeket, az autóról magyarázást pedig privát üzenetben csinálja.

Nem dobott itt senkit, pusztán egy beszűkült állapotba került és az érdeklődési köre nem az autókra hanem csak a saját autójára korlátozódott, ezért öt perc után nagyon unalmas vele beszélgetni, mert kérdés nélkül nyomja a magáét a kocsiról.

Ez annak is fárasztó aki egyébként szereti a kocsikat, mert én is szeretem, vezetni is szeretek, de azért bőven van más is amiről beszélni tudok.

2018. júl. 26. 00:33
 13/16 anonim ***** válasza:

Én is hasonló ember vagyok mint a haverod, csak nálam rövid ideig tartanak ezek.


Ha csinálok valamit, veszek valamit, kell valami akkor számomra a világ az adott dolog körül forog. És ez nem "kompenzálás" meg semmi rosszindulatúság, egyszerűen ilyen vagyok. Legutóbb albérletet váltottam, és az volt a témám 1 hétig hogyan pofozom ki az új szobámat, miket veszek majd. Aztán megvettem és elmúlt a varázs, jön majd más.


Na meg ez a "kirak képet" dolog is olyan, hogy ha valaki nem mániás depressziós akkor olyan képeket oszt meg amik pozitív dologhoz kapcsolódnak.

2018. júl. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
26%

Amúgy tényleg elég erős irigység, lenézés érződik az egész szövegből.


Viszont szerintem az alapvető probléma az, hogy az autó a mindennapi életét jelenti, te viszont nem. Heti-kétheti "fészbúkozás" nagyjából az a szintű kapcsolat, mint beszélni a bolti eladóval az időjárásról. Valószínűleg lenne, lehetne más témája is, csak ehhez közös programokat, kimozdulásokat kellene szervezni.


Vagy ha nem tetszik, akkor ne beszélj vele. Mindenkinek megvan a maga témája, maga érdeklődési köre és van hogy két ember nem passzol össze ilyen téren.

2018. júl. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem akarok nagyon lekezelő lenni, de őszintén szólva szerintem annyi a válasz, hogy haverod ilyen egyszerű.

Vett egy kocsit, és most kb ekörül forog neki minden, egészen biztos nem is veszi észre magát.

Nyílván kompenzálja is, hogy csomó minden nincs meg neki az életben, tartalmas emberi kapcsolatokra gondolok elsősorban ahol kiélhetné magát, itt viszont felmerül egy probléma amit tud is kezelni, azonnali sikerélmény. Valószínűleg egyszerre jelent neki hobbit, pihenést és szórakázost, azaz elég sok mindent lefed amire egy embernek szüksége lehet.

Hosszútávon nem teljesen egészséges ha valaki ennyire buborékban él, szinte elzárta magát a világtól, főleg ilyen fiatalon, de ez még változhat.

Ha ez csak egy periódus, akkor rendben van, mindenkinek vannak periódusai.

Nyílván fölöslegesen beszélnél vele erről, mert csak azt érnéd el, hogy méginkább eltávolodjatok, nem fogja belátni, hogy minimum fura amit csinál, hiszen ez adja a legtöbb örömöt az életében.

Bárhogy is érint ez téged, tiszteletben kell tartanod, hogy ő most ezen a szinten áll, aztán vagy kinövi, vagy nem.

2018. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Valószínűleg ezért beszélünk kevesebbet mostanában.

Mert amikor korábban tudtunk egy órán keresztül vagy 10 féle dologról beszélni akár telefonon, akár üzenetben, akkor rendszeresen beszéltünk is.

De amióta másról sincs szó, mint az autóról azóta kevesebbet beszélünk. Hisz egy idő után nincs benne semmi újdonság, és csak a szokásos fogyasztás-szerviz-kocsimosás hármas a téma, ami azért elég hamar unalmas lesz.

2018. júl. 26. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!