Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak bennem kattant el valami,...

Csak bennem kattant el valami, vagy ez ilyenkor normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igazából megpróbálom röviden leírni a szitut, aztán, légyszíves döntsétek el, hogy csak én lettem kattos, vagy ez normális.


A helyzet a következő: 20 éves vagyok (idén 21) és nagyon karrier orientált. A lényeg, hogy általában csak a pénz számít nekem.


Ez viszont járt némi előnnyel, például 20 éves létemre két állásban dolgozok, egy újságírói (ez inkább hobbi) és egy programozói. Így megvan az áhított havi 300 nettó, 40-50 óra heti munkával. Az egyetemet otthagytam, mert nem termelt elég pénzt és volt kiugrási lehetőségem - éltem vele. Ezért végzettségem nincs, ellentétben van 3 felsőfokú és 2 középfokú nyelvvizsgám. Van egy saját lakásom, jogsi készülőben.


A stresszt persze, ami azt az utat övezte, ameddig eljutok eddig nem bírtam és így egy időbe elég sokat ittam. A családi kapcsolataim normálisak, a barátaimat lassan 15 éve ismerem. LAz alkoholból is ők húztak ki.


Egy időben úgy éltem, hogy nem igazán volt időm kapcsolatra. Volt egy lány 2,5 évig, aki mindig mellettem volt, de idővel belátta, hogy én nem az az ember vagyok, akivel értelmes kapcsolatot lehetne ápolni. Azért az egészet folytattuk afféle nyitott kapcsolatban, én meg elkezdtem az egy éjszakásokat szaporítani. Ez volt féléve. Az egészben akkor jött a fordulat, amikor megismertem a legutóbbi barátnőmet. Ő volt az egyetlen ember a földön eddig, aki miatt fel tudtam volna adni mindent. Habár gyorsan történtek a dolgok, üzleti utakat, komoly prémiumokkal járó munkákat és még sok minden mást mondtam le, csak azért, hogy vele legyek. Vidéki létére mindig leutaztam hozzá, és még sok egyéb, ami fontos: tényleg szerettem. Nem is részletezném tovább, ő nem érezte fél év után sem azt, hogy úgy szeretne, mint én őt - ezért hát szakítottunk. Vagy lehet nem ez volt az indok, de nekem ezt mondta. Ezek után most még jobban beletemetkeztem a munkába, és elkezdtem a régi életvitelemet.


A probléma szerintem az, hogy én egy ideje azt kezdem érezni, hogy elértem azt, amit szerettem volna. A "csúcsdísz" tulajdonképpen ez a lány lett volna, hiszen nem tudom megmagyarázni, de nagyon megfogott. Mégis hiába adtam meg neki mindent, egyszerűen lelépett. Most pedig nem maradt semmi csak az üresség. Ezt érzem mindig, ha nem dolgozok, vagy nem pörgök ezerrel valamin. Tényleg ennyire munkamániás lettem, hogy semmi más ne érdekeljen?


2016. febr. 15. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
A nők ostoba ösztönlények.
2016. febr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok itt önjelölt pszichológust játszani, de pár évtizednyi tapasztalatom van az életben, ezért pár dolgot biztosra mondhatok:


"Ő volt az egyetlen ember a földön eddig, aki miatt fel tudtam volna adni mindent."

Igen. És pár év múlva, a szerelem múltán kőkeményen a szemére is hánytad volna ezt minden kis vita alkalmával "miattad adtam fel a pénzt, a lehetőségeimet, akármit". A világ összes mártírja nagyon bánja és nagyon gyűlöli a párját utólag emiatt.


A másik, bár ezt egyelőre nem fogod nekem elhinni, hogy 21 évesen te kutyaf...ülét nem értél még el, nem a csúcsot. Még a stresszt sem tudod kezelni, saját egyéniségeden nem bírsz dolgozni, képtelenség, hogy a munkádban ne lenne még rengeteg tanulnivalód... te még egy kiforratlan aligfelnőtt vagy, ne játszd el a kiégett ötvenest. Tanulj meg életörömmel koncentrálni a jelenre, csinálj terveket a jövőre, és ami a legfontosabb, ne a barátaidtól, meg valami csajtól várd, hogy megmentsenek saját magadtól..

2016. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg így van. Egyébként köszönöm, nem mondom, hogy mindenben, de egy részben egyet értek veled.
2016. febr. 15. 23:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akárhányszor elolvasom ezt a szöveget nem térek magamhoz. Heti 40-50 órával megkeresel nettó 300 ezret, azt csinálsz amit szeretsz, gyakorlatilag 6 nyelven beszélsz, igazi barátaid vannak, saját lakásod van, mindezt 20 évesen érted el, gyerekként. Erre nem igazán tudok mit mondani, kb. nekem az álom élet lenne, de ehelyett minden pont fordítva sült el, és közel vagyok a 30-hoz. Ehhez a részhez nem tudok egyszerűen mit hozzáfűzni, de hogy 20 évesen ilyen érett vagy és magabiztos, akkor hogy a pi.csába keseregsz egy lány után. 20 évesen!!!!!
2016. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát, kellett hozzá, hogy már gyerekként ezerrel pörögtem. Az érzelmi világom viszont olykor katasztrófa :D
2016. febr. 17. 22:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Megtetszik majd egy másik lány, és véget ér az üresség. Járj nyitott szemmel. Úgy, hogy nincs képben senki, úgy nehezebb felejteni.

Találd meg mielőbb a párodat-ebben a barátaid tudnak segíteni, ha ők is végiggondolják az ismeretségi körüket.

2016. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!