Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyedül vagy társaságban...

Egyedül vagy társaságban utaztok/kirándultok?

Figyelt kérdés

Hogy gondoljátok, a jobb, ha csak magatok vagytok, így alkalmazkodni senkihez sem kell és egy olyan nap vagy olyan napok amikor más hangulata nem befolyásolja a tieteket illetve végig azt tehetitek és úgy, amit szeretnétek a jobb?


Vagy sokkal jobb, hogy mindig van valaki a közelben? Közösen szebb megélni az élményeket? Esetleg biztonságérzetet ad a jelenléte? Jobb, hogy a történéseket valakivel megélhetitek, valakinek kommentálhatjátok és az út/túra/stb végén van valaki akivel közösen emlékezhettek vissza a jelentősebb pillanatokra?



2018. aug. 2. 09:31
 1/10 anonim válasza:
Én mind a két féle képen szeretek utazni. Pont tegnap előtt értem haza egy 3 hetes skandináv útról, ahol egyedül voltam. 3 hét múlva pedig a barátaimmal megyek le Splitbe. Csak nem gondolkozol azon, hogy egyedül menj valahova? Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj priviben.
2018. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tervezek utazni, csak kíváncsiságból kérdezem, ki melyik fajta utazást/túrázáststb kedveli. :)
2018. aug. 2. 09:50
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Egyedül utazni sem rossz, még mindig jobb mintha otthon tépelődnél a négy fal között, akkor legalább a környezetváltozás megvan egy kicsit ha más nem is. Én tavaly voltam egyedül Berlinben vonattal, maga az utazás nagyon izgalmas volt, nem volt időm azzal foglalkozni, hogy milyen rossz egyedül. Annyi látnivaló és érdekes dolog volt és azok mind elvonták a figyelmemet, azt sem tudtam mikor hová fordítsam a fejemet... De néha azért eszembe jutott milyen jó lenne hozzászólni valakihez, együtt csodálkozni a dolgokon amiket látunk, hallunk. Régen, amikor nem voltam egyedül és volt párom, vele gyakran utazgattunk, nehezebb volt összehozni az útitervet, de összességében vele jobb volt mint egyedül. Most idén nyáron 36 évesen úgy döntöttem – habár eleinte nem akartam menni sehová sem – pár napra nekivágok egyedül a vadregényes tájaknak, erdő szélén fogok éjszakázni sátorban és ha felfaknak a medvék akkor felfalnak, annyi voltam és kész. Ha pedig sikerül, akkor az utolsó nap reggelén a Balaton partján sikerül előugranom az erdő mélyéről.Átkelek a vizen komppal és Zamárdiban még fürödni is fogok a naplementében ha strandidő lesz. Talán megiszok egy üveg édes fehérbort egyedül. Utána pedig hazajövök Budapestre az éjszakai vonattal. Jövőre megint tervezem, hogy külföldre megye, talán Olaszországbs, de nagy valószínűséggel oda is majd egyedül. Aztán lehet pár év múlva Franciaország lesz a cél, mert azt még ebben az életemben látni szeretném, akár egyedül is. Sajnos már nincs egy olyan normális fiatal nő, aki megfelelő társa lehetne egy ilyen különös férfinak mindenféle utazásaiban és jól érezhetnék magukat együtt.
2018. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én pl. hobbimból kifolyólag egyedül szeretek.
2018. aug. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször nem jönnek velem ismerősök, én meg nem akarok másokra várni, ha menni akarok valahova, a helyszínen vagy út közben egyébként akad társaság, olyan még nem volt, hogy teljesen egyedül lettem volna.
2018. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én négyféleképpen szoktam utazni:

Egyedül: kifejezetten élvezem, szeretek egyedül lenni a gondolataimmal, szeretem a saját tempómban bejárni az adott helyet, szeretek elveszni, eltévedni, random zegzugokat felfedezni. Ha társaságra vágyom, akkor helyiekkel beszélgetek, találkozok (pl. couchsurfingen). Kirándulni is nagyon szeretek egyedül, szoktam is, jót tesz kiszellőztetni a fejem.

A férjemmel: Ő kicsit más habitusú, mint én, így jóval többet autózunk, mint amennyit gyaloglunk (egyedül vagy kis csoportban pont fordítva történik), de mindketten imádjuk a roadtrip típusú utazásokat, így ebben nagy az egyetértés. Mindig megtaláljuk azokat a programokat, amik mindkettőnknek megfelelnek, még úgy is, hogy én alapból jóval aktívabb típus vagyok.

Kis csoportban (2-3 fő): Imádom, amikor 1, maximum 2 hasonló tempójú, habitusú baráttal megyek. Ilyenkor van egy bázisunk és egész nap csak megyünk, felfedezünk és lejárjuk a lábunkat is, de nem kell kompromisszumot kötnünk vagy alkalmazkodni, mert 99%-ban ugyanazt akarjuk. Így meg tudjuk osztani egymással a pillanatot, ami tényleg szép dolog.

Baráti társasággal (6-8 fő): Mivel a társaság szinte mindegyik tagja máshol él, így évente 2x kerül erre sor, ez teljesen más, mint a többi fajta utazás. Ilyenkor inkább a közös időtöltésen van a hangsúly, mint a felfedezésen, megnézünk együtt dolgokat, de az idő nagy részében beszélgetünk, lazulunk, eszünk-iszunk, lassú tempóban lézengünk és csak élvezzük egymás társaságát.

Mindegyik fajta utazásnak megvan a maga szépsége szerintem, de nagyon nehéz őket egymáshoz hasonlítani vagy eldönteni, melyik jobb, mindegyik jó, csak másképp :)

2018. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyedül is élvezni kell az életet,leginkább már csak egyedül járok mivel minden barátom akik voltak csak érdek barátság voltam nekik, társaságban is jó, saját magad meg is válaszoltad a saját kérdésed :-)

20F

2018. aug. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem mernék egyedül utazni.Régebben voltak IBUSZ-utak, velük mentem különböző város- és országnézésekre, most meg a párommal, igaz, sokkal kevesebb helyre, mert nincs rá pénzünk, de nekem a csoportos utazás biztonságot ad.Ha bármi történik - főleg az idegen országban - tudunk kire támaszkodni, az idegenvezető tudja, mikor kit kell értesíteni, ha valaki rosszul lesz stb.
2018. aug. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szeretek egyedül is menni.


Például túrázni kifejezetten jó egyedül. Kicsit kikapcsolódok, a saját gondolataimmal vagyok, gondolok egyet és megyek. Célok, határok nélkül. Vagy éppen hogy célokat kitűzve, hogy "ezt is meg tudom csinálni". Plsz így mehetek a saját tempómban, ha akarok megállok, ha akarok kiszállok, ha akarok akkor nyomom ameddig bírom.


De például múzeumi dolgokat, filmezést, egyebeket is szeretem egyedül is.

2018. aug. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egyedül szeretek menni. (=
2020. dec. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!