Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki hogy védekezik a fogyasztói...

Ki hogy védekezik a fogyasztói társadalom szándékos hülyéneknézése ellen?

Figyelt kérdés

Mi van, ha nem elégszem meg azzal a válasszal, hogy "ez van, nem tudsz mit csinálni"? És nem akarok örökké mindenből újat venni*, nem akarok beállni a csatasorba.

Sokan váltanak birkásíthatóságról tudatosságra. Ki miképpen teszi?



*mosógépek 2-3évre, hűtőszekrény 2-3 évre, autó max 5 év és max 100ekm utána szaar, mobiltelefon, melyben nincs mozgó alkatrész, de egy év múlva direkt belassítják, hogy und meg és cseréld stb stbstb.



2018. aug. 3. 16:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező,


reklámot nem nézek (tévém évek óta nincs). Gyakorlatilag semmit nem vásárolok, amit reklámoznak. Mo-n van olyan termékcsoport, ami árának 30%-át a marketingköltségek teszik ki. Közösségi mosodába járok, mert nem csak olcsóbb, de a minőség is standard. Őstelefonom van. Kocsit csak olyat vettem eddig, aminek a karbantartása otthon megoldható.


Ja, és folyamatosan képzem magam, h tudatos vásárló legyek.

2018. aug. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%

Ugyanannyira vagy rabja a fogyasztói társadalomnak, mint aki benne él, cska te kívülről...


Én személy szerint minőségi cuccokat veszek így nem kell 2-3 évente hűtőt venni pl...

2018. aug. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%
Nincs tapizós molcsim, mert nem tudnám kihasználni. Nem követem a mai modern trendet, mert nem érdekel a legújabb űbergagyi cuccok.
2018. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
93%
Úgy, hogy az alapgondolkodásod részévé teszed, hogy ha valami elromlik nem kidobni kell és újat venni, hanem ha meglehet javítani megteszed... stb.
2018. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
94%
Én nem védejezem sehogy. Egyszerűen csak nem veszek számomra felesleges dolgokat.
2018. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!