Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van egyes embereknek...

Miért van egyes embereknek állandó beszédkényszere? Hogyan oldjátok meg az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés
Egy utcabeli nő ilyen.Csak úgy dől belőle a szó,beszél magáról,régi dolgokról.Ha valamit mesél vagy feljön valaki beszédtémában úgy állítja be ő mindenhol ott volt,mindenkit közelről ismer,részese az életüknek.Nagyzol is.Nem rossz szándékú csak nagyon fárasztó.lehet nem szép mondani de együgyű a témája és nem is figyel oda a másikra.Számomra ez minőségtelen kommunikáció.Nem is kerestem a társaságát.Hosszú évekig annyi volt,hogy köszöntünk egymásnak.Múltkoriban ő szólt utánam,ne siessek várjam meg és néhányszor beszélgettünk,behívott hozzá más szomszédbeliekkel együtt.Beteg is évek óta, de nem hinném,hogy ez az oka a beszédkényszernek,mert azelőtt is ilyen volt.Egyik este is megállított hazafelé jövet,mondtam készer mennem kellene,van,hogy mondja neki is lassan,de utána megint elkezdi mondani.Megindulok tesz egy lépést felém.Harmadszor már lekerekítettem a beszélgetést és elbúcsúztam és elkezdtem hátrálni.Lehet furcsán érintette,anyám is lehetne az illető.Akkor láttam a munkából hazajövő szomszédasszonyomat állította le.Vele nem tudom meddig beszélt.Megértem ha valaki magányos, de nem hiszem,hogy az a megoldás,hogy egész nap éjfélbe nyúlóan is társaságot keres valaki magának.Az ember társas lény,de 1-2 óra kommunikáció is elég tud lenni egy nap,főleg felszines csevegésből.Kevesebb szóeszközzel élek,ha minőséges kommunikációról,értelmes társalgásról van szó az más,abból töltődni lehet.Olyan társaságban szivesen időzök,de ritkán van rá lehetőség.Szivesebben vagyok egyedül mint nem megfelelő társaságban.Meghallgatok,szóba elegyedek másokkal ne arról van szó,hogy nem,de mértékkel.Egyes emberek meg kifejezetten leszívnak.Mostanában meg elég sok energia vámpír tapadt rám :-) nem tudom miért.

2018. aug. 9. 23:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egy munkatársa ilyen: csak figyelem, amiket beszél, de totál elegem van bellőle, mert szerintem fölösleges dolgoról beszél.

Megoldás: hallgatom, hallgatom, ha van valami kérdése, akkor kap egy-egy beszólást, így érzi, hogy az állandó pofázás nem annyira jó dolog.

2018. aug. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Világunkban MINDEN energiarezgésekből áll.Az energia vibráló információ.A nem-létezés 0 Hz-es frekvenciája azonnal létezéssé válik, amint megjelenik az 1 Hz.



Aranyszabály: mindenkinek szüksége van energiára, minden az energia megszerzésére irányul.



Az energiaelvétel annak sűrűségétől függően különböző módokon nyilvánul meg, van fizikai(sűrű), ide tartozik az evés, anyagi dolgok birtokba vétele, stb., és lehet nem fizikai(éterikus), például a figyelem hajszolása, impulzuskiváltás, ugyanis az energia oda áramlik, ahol a figyelem van(fókusz).

2018. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem több ilyen kollégám is. Egy darabig hallgatom, aztán ha semmire sem kilyukadó téma van, akkor közlöm, hogy ne haragudj, de ezer dolgom van és ott hagyom.

Ugyanezt csinálom a minden lében kanál szomszédommal is.

Van olyan beosztottam is, aki a fél világot megkerüli a mondanivalójával mire eljut a lényegig. Ilyenkor őt is kérni szoktam, hogy a lényeget mondja.

Nem igazán érdekel, ha emiatt bunkónak tartanak. Empatikus vagyok, meghallgatok mindenkit, ha úgy van, de van hogy nem ideális, a hülyeségekre, energiavámpírokra pedig sosincs időm.

Akkorsem, ha amúgy ténylegesen lenne, mert nincs kifejezetten más dolgom.

2018. aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Vannak akik rámenősek,rátartiak tudnak lenni.Az illető személy már kezd taszítani a viselkedésével.Van saját életem,dolgaim ez már nem fér bele.Talán nem voltam elég erős és határozott amikor nemet mondtam neki és hagytam,hogy megtörjek.Az ilyen embereknek meg elég egy kis rést hagyni,hogy beférkőzzenek.Ha kapnak egy morzsácska figylemet észre se vesszük és a csapdájukba esünk.
2018. aug. 10. 16:26
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedvesen, de erélyesen keress kibúvót, egy kegyes füllentést. Az ilyen embereknél ha egy percet is rááldozol, nem lehet levakarni! Ha meg nagyon extrém, költözz el!
2020. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!