Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én tényleg bunkó vagyok? :/

Én tényleg bunkó vagyok? :/

Figyelt kérdés

(Azt előre leszögezem,hogy nem az a célom,hogy mások bunkónak tartsanak.)

-nem tudok aggódni másokért(egyik rokonom már jó ideje kórházban van,de én semmennyi aggodalmat nem érzek,míg a néhány rokonom sír miatta..pedig jóba vagyok azzal a rokonnal)

-nem vagyok empatikus (pl. ha valaki sír,nemhogy sajnálnám az illetőt,csak arra gondolni hogy basszus,hagyja már abba/baromi idegesítő..igen,ez még akkor is így van,ha egyébként hozzám közel álló személyről van szó)

Ami azért fura,mert anno sokan mondták,hogy empatikus vagyok,a barátaim mindig hozzám fordultak,ha volt valami problémájuk.

-nem vagyok segítőkész

Ezt nem úgy értem,hogy mindenkit letojok,és mindig azt csinálom amit akarok,hanem úgy,hogy nem szívesem segítek és ez látszik rajtam.

-lobbanékonyság

Ha felidegesítenek,akkor -mások szerint- túlzottan kiállok magamért. Szerintem nem,csak annyi,hogy olyankor nem használok szalonképes kifejezéseket,és eléggé felemelem a hangomat..

-túl önző vagyok,már nem "sorolok" mindenkit magam elé

-és elvileg szarkasztikus is vagyok



2018. aug. 10. 23:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Egyszerűen akármennyire is akarok sírni más gondjain, nem megy. Képtelen vagyok arra, hogy átérezzem azt, amit más érez. Például ha valakit megbántottak, akkor én akármennyire is sajnálom őt, nem tudom ezt kifejezni, és ezért sokszor bunkónak szoktak nevezni, ez meg még nekem is fáj. Azt meg kifejezetten utálom, hogy csak a saját gondjaimon tudok sírni, meg hogy mekkora ügyet tudok csinálni az apró problémáimból, miközben más az ötször akkora problémájából sem csinál nagy galibát. Szerintem te nem vagy bunkó, inkább én vagyok az, de sajna nem tudok mit tenni vele... :/
2018. aug. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
19%
Kit érdekel, milyen bajod van.
2018. aug. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Akkor minek írsz? -.-"
2018. aug. 11. 01:32
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem bunkóság, inkabb "csak" érzéketlenség.
2018. aug. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"nem tudok aggódni másokért": ez nem annyira jó tulajdonság;

"nem vagyok empatikus": ez nem feltűnő a mai világban, rengetegen vannak ilyenek;

"nem vagyok segítőkész": ez csak akkor gond, ha valóban, nagyon fontos dologról lenne szó és csak te vagy épp ott;

"lobbanékonyság": a mai világban ez sem feltűnő már, viszont gáz, mert a végén senki sem fog akarni, beszélni, stb. veled kezdeni semmit sem, és egyedül maradsz mindenben, és mindenhol;

"túl önző vagyok": ez sem feltűnő a mai világban;

"szarkasztikus": ez szerintem (kivételesen) egy jó dolog:).


Volt egy ismerősöm, akinek hasonló tulajdonságai voltak, mint neked. Számomra példakép volt, mert hittem, hogy ezek frankó emberi tulajdonságok.

Aztán rájöttem, hogy ő így inkább egy ellen-példakép.


Oké, így van az embernek tartása, önérzetes, de így azt hangsúlyozza magáról, hogy ő aztán mindent el tud rendezni egyedül, neki egyáltalán nem kell segítség senkitől sem. És azt, hogy számára nem kellenek az emberi kapcsolatok sem.

2018. aug. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az első kettő az én vagyok, én egy fiókot használok.

Amúgy ha vannak érzelmeid, csak elnyomod, elfojtod őket, nem akarod őket használni, nem hagysz nekik teret, mert te önszántadból döntöttél így, akkor az szerintem nem baj. Meg annyi, hogy ne szóld le valakinek a bánatát, hogy "ááá, az semmi!" Szóval vigyázz, hogy ne döngöld bele a másikat a földbe. Tehát ne fejezd ki fennhéjázóan a kárörvendést, az empátia ellentétét. Szóval, ha valaki sír, ne töröld bele a lábad. Szóval ilyen mondatokat ne mondjál neki, hogy "Na és akkor mi van?" Meg "Tényleg ez a legnagyobb problémád?!" Szóval ilyen megjegyzéseket ne szúrj oda; max azt, hogy nem foglalsz állást, mert nem a te dolgod; de olyat ne mondj, ami bántó lehet.

2018. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem döngölök senkit se a földbe,ha sír. Nekem is mondták már ezt,ha nem volt jó kedvem(amikor még nem fojtottam el mindent),hogy "ez semmi",stb.

Tudom,hogy elég rosszul esik (valószínűleg) mindenkinek,én se mondom másoknak. Kivéve azoknak,akik már elsütötték ezeket nekem is..

2018. aug. 11. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!