Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem zavar ez az...

Titeket nem zavar ez az általános eladói hozzáállás?

Figyelt kérdés
Bármelyik üzletbe megyek, mindenhol savanyú az eladó, látszik rajtuk, hogy nincs életkedvűk vagy csak simán utálják a munkájukat. Megértem őket, mert eléggé alul vannak fizetve, de néha azért lehetnének legalább kedvesebbek, pl. Ha segítséget kérek tőlük egy adott termékkel kapcsolatban vagy a véleményeküket kérem ki és néha előfordul, hogy nem is ért hozzá, amit csinál. Kezdek ott tartani, hogy már meglepődöm, ha az egyiknek jó a kedve és kifejezetten kedves. Tényleg ennyire sz.r itthon a helyzet?
2018. aug. 11. 18:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Miért van lepontozva, aki azt írja, hogy vele kedvesek általában az eladók?

Én se úgy vettem észre, hogy ez lenne az általános jelenség, hogy az eladók bunkók, flegmák a vásárlókkal. Ahova én járok, ott kedvesek szoktak lenni. Kb. 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor találkoztam már életem során bunkó eladókkal, vagy olyannal, aki nem segített. Pl. volt, hogy bementem egy fehérnemű üzletbe és kérdeztem egy melltartóról, hogy van-e belőle 75B-s, mert nekem az a méretem, erre az eladó hordta oda nekem a D meg E-kosaras melltartókat a próbafülkébe...De mondom, ez nagyon ritka.

Gondolom aki bunkó a vásárlóval, annak is lehet 1000 meg 1 oka arra, miért viselkedik így. Lehet, alapból egy tapló, vagy csak épp rossz napja van. Az eladók is emberek, ők se tudnak mindig órákon keresztül mosolyogni arra a több 100 emberre, akikkel találkoznak..Meg egy rokonom pl. a Sparban dolgozik kasszásként és mesélte, hogy néha neki is vannak olyan vásárolói, hogy legszívesebben a hajuknál fogva ráncigálná ki őket az ajtón, mert tiszteletlenül beszélnek vele, meg a több ezer ft értékű árut ilyen 10 meg 20 forintosokkal fizeti ki és fél óráig szedegeti össze a pénzét, stb :D Ezek után nem csodálom, ha hamar elfogy a türelmük.

2018. aug. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!