Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elég erős a hited abban,...

Elég erős a hited abban, amiben hiszel, tehát teszel-e érte bármit is, hogy elérd/megtapasztalt/átéld vagy sem?

Figyelt kérdés
Kort is írj!
2018. aug. 21. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A Hit az embertől egy különálló szellem, ami beindítja, mozgásba lendítí Isten erejét, ami jutalom, ha az ember megkapja Istentől. Az egyik ajándék az elsők között.


Zsid 11,6

Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.

2018. aug. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

1+


Jak 2,26

Mert a miképen holt a test lélek nélkül, akképen holt a hit is cselekedetek nélkül.


Mi az a cselekedet? megtérés az élő Istenhez. Elismernie az embernek, hogy szüksége van Jézusra.

2018. aug. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pls, vallási fanatikusok ne írjanak választ. Köszönöm!
2018. aug. 21. 09:35
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

2+ Szvből, őúszintén, mert ha érdekből, és hamisan állsz Isten előtt, akkor nem kapsz semmit, és nem érted hogy mi történik.


Péld 21,2

Az embernek minden úta igaz a maga szemei előtt; de a szívek vizsgálója az Úr.


Jel 2,23

És az ő fiait megölöm halállal; és megtudják a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója; és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint.



Bárkit becsaphatsz, átverhetsz, manipulálhatsz, csak egyet nem tudsz, és sosem fogsz tudni:


Ábrahám, Jákób és Izsák Istenét.

2018. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

„Saját magam hite vagyok magamban”


Teszek az önmegvalósításért, igen.

2018. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!