Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 26 éves vagyok, a szüleimmel...

26 éves vagyok, a szüleimmel élek és nincs munkám. Vajon miért történt ez velem, miért lettem selejt?

Figyelt kérdés

Jelenleg még van munkám, árufeltöltő vagyok, de sajnos nappalis egyetem miatt abba kell majd hagynom...

Első diplomámat 24 évesen nagy nehezen sikerült megszreznem, amit 22 évesen szereztek meg mások, pedig egy relative könnyebb szak volt.

Ezzel nem tudtam megmaradni sajnos a munkahelyen, túl nehéz volt nekem. Pedig próbálkoztam.

Elmentem hát árufeltöltőnek...

Összesen 6 év alatt (diákmelókkal együtt) 2 milliót sikerült felhalmozni.

Ezt is úgy, hogy a szüleim nem kérnek semmit.

Semmibe nem kell besegítenem, még a kajába sem.

Egyedül ha van valami különleges kívánságom, pl. videójáték, mozi, makettek, stb. akkor azt kell magamnak fizetni.

Ugyanabban a gyerekszobában élek 26 éve.

10+ éve ugyanaz a toystory-s szőnyegem van.

Barátnőm sosem volt, szűz vagyok, sosem csókolóztam.

Barátaim legutóbb olyan 14 éves koromban voltak, azokkal együtt "nőttünk fel", de eltávolodtunk, amikor én nem figyeltem.

Minden régi általános és középiskolás osztálytársam, kiket a facebookon látok már többre vitte nálam.

Legtöbbjüknek feleségeik vannak, saját házuk, egyeseknek gyerekük is.

Most majd megint megyek egyetemre, talán ezzel a diplomával majd kiépíthetem az életemet, de közel 30 leszek mire végzek.


Vajon hol dölt el, hogy ez leszek ami ma vagyok?


Létezik hozzám hasonló ember? Ők is alig mernek kimenni az utcára a szégyen miatt?


2018. aug. 23. 14:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem elég baj, hogy ennyi idősen még nappali képzésre jelentkeztél, és a szüleid tartanak el.

Aki ezt megengedi magának, azzal tényleg gáz van.

Csodálkozol, hogy nincs senkid?

Életképtelen ember vagy, állj végre a saját lábadra.

2018. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mentek a pontok!


Utolsó! Dehát mit csináljak, ha az a szak ami érdekel az nincs levelezőn?

Egyszer már elszúrtam azzal, hogy olyan szakra mentem ami nem nagyon érdekelt...

2018. aug. 23. 17:46
 13/19 anonim ***** válasza:
50%

6 év munkával (úgy, hogy csak a lakásra teszel félre), 140 ezres nettó fizuval már tudsz venni 10 millióért egy 50-60 négyzetméteres lakást vidéki városokban, nem muszáj Pesten, Pest közelében lakni.


Sokan élnek még otthon 25-35 évesen, nem szégyen ez. És ez nem csak Magyarországra igaz, hanem Európa többi részére is:

[link]

2018. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul közelíted meg a dolgot. Nem azzal kell foglalkozni, hogy mások mit csinálnak és hol tartanak stb., hanem saját magaddal.


Az életed nem "eldőlt", hanem leginkább a te döntéseid és tetteid alapján alakult. Te tudod szabályozni, irányítani és ez nyilván nem úgy működik, hogy "na akkor én most jól fogok keresni, lesz két diplomám, házam, családom stb." és egy csettintésre mind meg is történik...viszont lehet tenni érte. Ha szeretnél barátokat és barátnőt, akkor azért is tenni kell, ismerkedni és barátkozni. Ha arra vágysz, hogy neked is minél több pénzed legyen, legyen saját lakásod, kocsid stb., akkor újra kell tervezni a jövőd és pl. egyetem helyett elvállalni valami jól fizető munkát, akár külföldön. Viszont, ha csak azért akarod ezt, mert másoknak is van és ez lenne a "normális", akkor gyorsan felejtsd el és csináld azt, amit TE igazán akarsz, mert annak van értelme. A legnagyobb hülyeség mások elvárásainak megfelelni és másokhoz hasonlítgatni magadat.


Én előreláthatóan 28 éves koromig fogok egyetemre járni nappalin és a szüleim tartanak el (én is dolgozok, ha időm engedi, de a szüleim támogatnak és a megkeresett pénzt teljes egészében félre tudom tenni). Mehettem volna levelezőre is, de nem akartam. Úgy voltam vele, hogy ha van lehetőségem nappalin tanulni, akkor élek is vele, mert szerintem sokkal többet ad, mint egy levelező képzés és számomra könnyebb is így. Amíg nem végzek, addig gyűjtögetek, de nagyobb összeget nem fogok tudni megkeresni. Nekem ez így jó és eszembe nincsen problémázni rajta. Sírhatnék, hogy "brühühü, a Mariska már 18 évesen dolgozott, 20 évesen férjhez ment, gyereket szült és saját lakásuk van", de minek? Ha erre vágytam volna, akkor én is ezt csináltam volna, de én nem erre vágytam. Tovább akartam tanulni, nem akartam se házasságot, se gyereket stb. Számomra nem erről szól az élet és én kifejezetten rosszul vagyok attól, hogy sokak szerint ez az élet rendje, amit szabályosan követni kell. Én azt csináltam és most is azt csinálom, amit ÉN szeretnék, amit ÉN jónak látok, ami NEKEM fontos és így tovább. Hol érdekeljen engem más élete?

2018. aug. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
75%

Könnyebb lenne tanácsot adni, ha megtudnánk, milyen szakokról van szó. Ettől függetlenül minimum gyakornoki munkát kéne keresni, nappali mellett is lehet végezni. Akkor már lenne szakmai tapasztalatod, később egy jó állásod. Szerintem a hiba ott volt, hogy az első szakodat nem hagytad ott, mikor rájöttél hogy nem érdekel.

A párkapcsolatról meg annyit, hogy olyan 26 évessel, aki otthon lakik, plusz nappalis egyetemista (még évekig) egy felnőtt nő sem akar kezdeni. Senki nem akarna anyuci szobája mellett szexelni. Ezen kívül a nők ennyi idősen olyan férfit keresnek, akivel családot alapíthatnak, te pedig még évekig nem fogsz keresni, tehát nem lehet rád alapozni. Sokan a te korodban már 3-4 év releváns munkatapasztalattal rendelkeznek, jó fizetéssel.

Ha arról lenne szó, hogy még pár évig főállásban dolgozol, és spórolsz, más lenne a helyzet. De te még évekig eltartott leszel.

2018. aug. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
45%

11-es válaszoló vagyok: nappali tagozatos képzés mellett is lehet munkát vállalni, le kellene szokni arról, hogy mindent a szüleid fizetnek helyetted.

Nem az a baj, hogy velük élsz, hanem az, hogy felnőtt ember vagy, és eltartanak, mint egy gyereket.

Nekem 90%-os egészség-károsodásom van, és dolgozom.

A képemről lesülne a bőr, ha az anyám adna pénzt bármire.

2018. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem pszichológus tudna segíteni!

Akár csak ha kórházon keresztül jelentkezel, de mégjobb, ha sulin keresztül (mentálhigiénés szolgálat, kb minden egyetemen van)...

Ez még így is egyéni munka mindenképp, viszont a pszichológus óriási segítség tud lenni, hogy feltárjátok a múltat, felfedje a jelent, motiváljon a jövő felé. Sok eredményes technika és terápia létezik. Ennyi szenvedés után egy évnyi próbát simán megér! 🙂

Nálunk 8 alkalmat tudott válllani a sulin keresztül a nő, aztán kórházon keresztül jártam hozzá, full ingyen 😁


Asszertivitás is jó dolog. Segít a belső kommunikációdban, hogy szükségleteidre koncentrálj, és sokkal céltudatosabban tudsz dolgozni magadért, az önmegvalósításért. Nem mellesleg az interperszonális kommunikációban is hatékony 🙂


Önfejlesztés és kommunikációs témában mindent ajánlok!! Ncore tele van ilyen könyvekkel, neten ezernyi cikk van!

Még idegennyelvet is lehet gyakorolni, mert „külföldiül” mindenhez több infó van 🙂


Biztos vagyok benne, hogy van valamilyen mentális betegséged, mert egy ilyen állapot nem lehet csak szimplán szerencsétlenség és listaság. Ezért IS lenne jó szakemberhez fordulni!

Nameg érdemes utánajárni a dolgoknak magadnak is. Tehát biztos vannak olyan dolgok, amikről látod, hogy bizony az egy olyan dolog, amire mások képesek, te nem. Ez egy tünet! Ebből már lehet kiindulni, hogy mégis milyen betegségnek van ilyen tünete? Szorongás? Lánikbetegség? Agorafóbia? Csak példákat mondok... érdemes kutatni! Magadért...


Aztán persze a pszichológus is mond valamit, ami valószínűleg pontos diagnózis lesz, és akkor lehet igazán utána menni, és már magadat is kezelni 🙂

2018. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Majd fogok dolgozni nappali mellett, ha találok megfelelő munkát, ez lehet csak az első néhány félév után lehetséges, de a mostanit azt ott kell majd hagynom, mert nem összeegyeztethető az egyetemmel...

5 és 20 éves korom között végig jártam pszichológusokhoz, ksebb-nagyobb szünetekkel. A szüleim akarták. Kezdetben olyan hülye indokokkal, hogy "betegesek" a rajzaim.

Ezért is szoktam le a rajzolásról, holott emlékszem, hogy az legalább örömet okozott.

Szociális fóbiára és depresszióra egy időben frontin nyugtatót és cymbalta nevű antidepit is kaptam.

Meg még egyszer nem olyan rég voltam csoportterápian meg ilyen mini vizsgálatokon és akkor ezt a magyar gyógyszert írták fel, de most nem jut eszembe a neve...

De én nem éreztem, hogy segítettek colna, elve nem éreztem magam betegnek sem soha, de mindenki belém beszélte, nekem ez a természetes állapotom.

Egy átlagos embernél talán kicsit jobban szenvedek, de egy depressziós beteget meg sem közelítek.

És láttam annó, hogy mások is elmennek háromszor pszichológushoz, egyszer pszichiáterhez, aztán már kapják is a frontint (nekik ez a céljuk) szociális fóbiára miközben még az előadásokon is felhívják magukra a figyelmet, "rosszalkodnak" és alapvetően ilyen hipszterek, feltünősködőek.

2018. aug. 23. 21:48
 19/19 anonim válasza:
"Legtöbbjüknek feleségeik vannak" - lehet, áttértek az iszlámra :D
2018. szept. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!