Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban sznob lennék?

Valóban sznob lennék?

Figyelt kérdés
Egy erősebb gimibe járok, többségben vannak az osztályban lányok, és a legtöbben szeretünk olvasni. Pénteken egymás után volt 2 lyukas órám, mondtam hogy az Anna Kareninát kezdtem el olvasni. Kérdezte az osztálytársam, egy lány, mit olvasok, mondtam is. Erre elkezdte forgatni a szemét, meg ilyen nagy birka szemekkel nézett. Majd megszólalt, hogy “Hát de az nem régi?”, mire elmondtam, hogy én ezeket szeretem, mert igényesebbnek tartom mint a mai tucatkönyvek íróit, beleértve egy magyar könyvsorozatot is. Mondtam még neki, hogy szeretek a romantika és a realizmus korából olvasni, mire irodalom órán odaértünk, már olvastam a legtöbb Byron művet, az Üvöltő szeleket, a Jane Eyre-t, Ivan Iljics halálát, Poe-t, illetve Hoffmann-tól is, de nem az órák miatt, hanem saját magam szórakoztatására. Erre azt mondta hogy sznob vagyok. Valóban az lennék? Ezen elgondolkodtam
2018. szept. 16. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Bár elő lehet ezt adni úgy is, hogy sznobnak tűnjön az ember. Van ilyen ismerősöm, amikor megtudta, hogy magyar szakra járok, elkezdte bizonygatni, hogy ő miket olvas és hogy biztos többet mint én... Presztízs kérdést csinált belőle... És tényleg popsibuksinak tűnt tőle.

De attól, hogy szeretsz olvasni jó könyveket, nem leszel sznob.

2018. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
És mit vársz itt a gyakorin erre,tapsot ?
2018. szept. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlítsd össze a gondolkodásod az osztálytársaidéval.

Te elmélkedsz, gondolkodsz a dolgokról, tanulsz a régi kor nagy embereitől, Ők meg valószínűleg mint a többi gyerek: Megosztogatják a facebookon a szopófantom mémeket.


Melyik a jobb, szerinted? :)

2018. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!