Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miert kerdezik...

Az emberek miert kerdezik meg, hogy hogy vagy, ha egyeltalán nem kíváncsi arra, hogy te valóban mit érzel?

Figyelt kérdés
2018. szept. 27. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Válaszolj "jól"-al vagy "rosszul"-al (illetve ezek szinonimáival), majd rákérdez, ha további részletekre kíváncsi.
2018. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Formaságból.
2018. szept. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Mert előreprogramozott lelketlen robotoid ok.
2018. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 he84 ***** válasza:
Na igen, néha megfordult már én bennem is ez a kérdés hasonlóan. Egy ideje tudom, hogy inkább udvariasságból és molyan 2. köszönésből is. Nem szeretem z ilyet, mert némiképp álszent, nem őszinte az ilyen kérdés. Ha a valódi hogylétem nem érdekli, inkább ne kérdezzen, ilyen egyszerű. Vannak olyanok is, akik azért teszik ezt, mert így hízelegnek a másiknak és pluszba akarnak tőle valamit, tehát érdekből, ami szintén nem túl helyes. Főleg angol weboldalakon, multiplayer-es játékokban szintén angolul tapasztaltam ezt. Egy ideig nem tudtam hogy megy ez, azt hittem őszintén érdekli őket, de aztán egy régi barátom mondta el, hogy ez nem így van, tőle tudom hogy udvariasságból, hízelgésből és 2. köszönésből csinálják többen sajnos. Amióta mindezt tudom, nem válaszolok az ilyeneknek, bár ritkán volt hogy 1-2 embernek ezt visszamondtam (angolul angol helyeken a neten), volt aki furának vélte, hogy ezt leszűrtem és megsértődött, volt aki kissé nehezen elismerte és bevallotta, hogy tényleg így van. De mostanában nincs ilyenben részem.
2018. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Egy beszélgetést el akarnak kezdeni, és ez a legegyszerűbb módja - még ha valóban nem is érdekli őt.
2018. szept. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként... talán azért, hogy te is visszakérdezz, és előadja a harminc-perces monológját?


Bár...ha magamból indulok ki, látom hogyan érzed magad, a kérdés olyan színtű, amikor eszel, és megkérdik: eszel?


Vannak jól nevelt emberek, és megkérdezik.

2018. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A kedvencsem, amikor alusnéj, felráznak,azzal, hogy alszol?

Köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 27. 20:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Spanyolban nőttem fel, ott a "Mizu?" kb olyan, mintha a Sziát mondanák; el is csodálkoznának, ha egyszer válaszolnék hogy semmi különös, jól vagyok - elvégre mondatkezdésre szolgál és valójában nem kíváncsiak a lelki állapotomra :D
2018. okt. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!