Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők valóban a gyerekben...

A nők valóban a gyerekben mérik életük sikerességét?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy alapvetően a férfi inkább a munkásságában méri. Tehát először egy ország vezetője akar lenni egy férfi. Ha ez nem jön össze, akkor lentebb ad az igényből, jó vezető akar lenni a munkahelyen, főnök akar lenni. Ha ez nem jön össze, akkor egy jó beosztott akar lenni. Ha ez sem jön össze, akkor legalább jó ezermester akar lenni otthon, és ha ez sem jön össze, akkor van az, hogy jön az ital, értéktelennek érzi magát az ember. A nők többsége ezzel szemben leginkább anyák akarnak lenni. Egy nőnél a gyermek jelenti a sikeres életet.

2018. szept. 23. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
yes
2018. szept. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, és nálam nem a gyermek jelenti a sikeres életet, már csak azért sem, mert nem vagyok anya és nem is leszek már (nem utálom a gyerekeket, csupán így alakult az életem).

Ezer más dolog van, amitől sikeresnek mondható egy emberi élet.

2018. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez csak egy sztereotípia. Viszont olyan van nőknél szerintem, hogy ha nem tud sikeressé válni a munkában, akkor szül gyermeket, hogy legalább anya lehessen. Tehát hogy valamiben legalább kiteljesedhessen.


De a gyermek amúgy alapból nem feltétele a boldogságnak.

2018. szept. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Hát figyu, azokon a helyeken ahol a gyerekvállalás a megélhetés alapja, ott biztosan!!!
2018. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nyilván általánosító kijelentés. Ha valaki gyerekeket vállal, akkor nyilván sikernek könyveli el ha a gyerekeit a lehető legjobb módon fel tudta nevelni.
2018. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én tuti nem tartozom közéjük. Van egy gyerekem, aki egészséges, szép, értelmes, nagyon büszke vagyok rá, mégsem érzem magam sikeresnek, mert a karrierem a béka feneke alatt van. Nekem ez is nagyon fontos (lenne).
2018. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Valóban siker, egy csodálatos élmény, ha egy nő gyermeket vár, majd tisztességesen és nagy szeretetben felneveli, én is ezt érzem, de előtte mindenképp a munka a fontos számomra. Szeretnék kiteljesedni benne, egyébként kisgyerekekkel fogok foglalkozni, szóval számomra már az is nagy siker lesz, ha más gyerekét boldognak, egészségesnek láthatom majd.
2018. szept. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem.Már nem is lesz gyerekem.Kedvelem a gyerekeket,de 37évesen már nem nem vállalnék gyereket.Ha belegondolok abba,hogy idő kell ahhoz,hogy egy kapcsolat kialakuljon akkor legjobb esetben is 1-2év lenne mire anya lennék.Meg csak a gyerek miatt nem szeretnék kapcsolatot,húzzunk bele a dolgokba,mert kifutunk az időből alapon.Meg 50év felett nem biztos,hogy tudnék bajlódni egy-két tinédzserrel.Van akinek abban a korban már tizenéves unokája van.Lehet más ezt másként gondoljaa, a saját életemmel kapcsolatban ezt így érzem.Lehet racionalizálom is a dolgokat.Summa summarum: úgy érzem más célokat kell elérnem,teljesítenem az életben-ez adja az életem értelmét.
2018. szept. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az azért erős túlzás, hogy ez lenne az egyetlen dolog, amiben az életük sikerességét mérnék. Inkább ez az egyik, amiben mérni lehet, de nem az egyetlen. Régen amikor még nem volt "egyenjogúság", akkor nem volt más, amiben a nők mérhették volna az életük sikerességét, de azóta sokat változott a világ.


Egy olyan országban, ahol gyereket vállalni normális körülmények között lassan már luxus, ott nyilván nem ez lesz az első az "élet sikerességi" listán.


Nem azt mondom, hogy régen jobb volt, de rengeteg ismerősöm szülei a 20-as éveik körül vállaltak gyereket, mert volt rá lehetőség és még a munkájukban is kitudtak teljesedni.

2018. szept. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Úgy vettem észre, hogy inkább a férfiak mérik a nők életének sikerességét gyerekekben.
2018. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!