Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan vennétek rá valakit,...

Hogyan vennétek rá valakit, aki fél, hogy csalódik magában, hogy kezdjen el munkát keresni, és merjen eljárni állásinterjúkra?

Figyelt kérdés

Ez blokkolja, hogy nem nagyon mer keresgélni se; illetve azt még csak-csak, de önéletrajzot küldeni már nem mer. Saját maga azon kevesek közé tartozik, akire számíthat, akiben szilárdan bízhat, és fél attól, hogy ha pl egy adott interjút követően nem őt választanák, akkor azt nagyon nehezen viselné el; és fél attól, hogy csalódna önmagában.


Előre is köszi.



2018. okt. 5. 22:48
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
*Mármint, hogy letarol, mert ő mindenkinél jobbnak érzi magát, tehát őnála ez a bátortalanság-opció nem játszik.
2018. okt. 5. 23:14
 12/26 A kérdező kommentje:
Jóó, #10-es, van olyan is, amelyiknek tényleg ingatag; viszont van olyan is, amelyik meg tényleg elvárja, hogy ismerd el az ő 'felsőbbrendűségét'. Van olyan is , igen, aki meg azért követeli magának az elismerést, mert ő maga nem szereti önmagát, és akkor abból tud táplálkozni lelkileg, hogyha másoktól tud elismerést begyűjteni. De ez most totál nem az a kategória.
2018. okt. 5. 23:16
 13/26 A kérdező kommentje:
Én szeretem magam, és nem túlzásba vitt módon , csak félek attól, hogy valaki mást választanának, és az mélyen megviselne. Attól félek, hogy megviselne, és akkor lejjebb esne az önbecsülésem, amennyire megbecsülöm saját magam. Szóval félek, hogy lejjebb esne. Pedig mindenkinek kb ugyanannyi esélye van. Meg pl ez sors dolga is, amiben pl hiszek.
2018. okt. 5. 23:20
 14/26 A kérdező kommentje:
Jó, most így bedobtam a sorsot, de ennek ellenére ijesztő, hogy elmenjek és engem értékelni fognak.
2018. okt. 5. 23:21
 15/26 anonim ***** válasza:

A nárcizmusnak vannak szélsőségei, bonyolult egy szóval leírni, de ebből az jött le.

Amúgy feltűnt, hogy a saját helyzeted nehezited?? Szerintem nem is komoly a kérdés, azok alapján, ahogy válaszolsz...

2018. okt. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Meg mégegy, hogy van egy nem támogató, lehúzó család is. Szóval, ha akarnék munkát keresni, előbb meg kell emésztenem a szídást azért, hogy miért nem keresek munkát, és ezeket a beszólogatásokat sem könnyű feldolgozni. Ez most így depressziósan hangzik, pedig nem vagyok depis, csak félénk. Hiányzik mögülem egy ilyen támogató erő, egy családi háttér ahelyett, ami most van, és igyekszik visszavetni, hogy minél tovább rúghasson belém. Mondjuk egy darabig bírom mindig (fenntartani) , hogy ne tudjanak rám hatni, de aztán sokszor belefáradok.
2018. okt. 5. 23:30
 17/26 A kérdező kommentje:
# 15 Hát, ezt pl mondta valaki, hogy aki csámpás, tehát befelé áll mind a két lába, az saját magát akadályozza, saját magát gátolja; de fáradt vagyok még arra is figyelni, hogy egyenesen tegyem a lábam; pedig mondta az illető, hogy próbáljam ki, hogy mennyivel jobb lesz.
2018. okt. 5. 23:32
 18/26 anonim ***** válasza:
Te most érted miről beszélsz? Én elvesztettem a fonalat. Tökre nem a kérdéseddel foglalkozol, hogy hogyan találj munkát, hanem hogy a barátaid átbasznak, anyádnak baszol túrót venni vagy mit, meg csámpás vagy...........
2018. okt. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
-.-
2018. okt. 6. 01:19
 20/26 anonim ***** válasza:

2 irány lehetséges:

A, szembemenni az árral: szembenézni a nehézséggel, otthon gyakorolni az állásinterjúkat (barát, családtag feltesz kérdéseket, tükör előtti gyakorlás, stb.);

B, olyan szakma, terület választása, amit önállóan is lehet végezni, így függetleníteni magát másoktól (író, bőrdíszműves, kulcsmásoló, programozó, stb.)

2018. okt. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!