Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mikorra ismertétek ki...

Ti mikorra ismertétek ki magatokat, mennyi időbe tellett? És mennyire tudtátok elfogadni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 22. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy februári hasonló kérdéshez írt válaszomat bemásolom.


Az önismeret az egy élethosszig tartó folyamat, tehát sosem tudom azt mondani, hogy befejeztem, "készen van". Mindig van új inger, szituáció, amiben még nem ismert jellemvonásaink megmutatkozhatnak. Saját magamról azt mondhatom, hogy valamennyire már ismerem önmagam, ami mögött rendszeres önvizsgálat, gondolkodás, ilyen témájú könyvek olvasása, tapasztalat áll.


A negatív tulajdonoságaimat, beidegződéseimet nem fogom elfogadni, ez is a fejlődés útja, de az alapvető személyiségjegyeimet elfogadtam, azokat teljes mértékben megváltoztatni nem lehet szerintem, vagyis inkább csak átformálni.

2018. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, az alap személyiséget nem lehet megváltoztatni. A negatív tulajdonságokat viszont fel kell ismerni, beismerni önmagad előtt, és javítani rajta. Akaraterő kell hozzá és tudatosság.

Ahhoz hogy szeretni tudjam magam, meg kell ismernem és értenem magam. Azt hiszem kezdem megismerni a lelkemet. A belső világomat. Hogy mi vezérel igazán. Ez a legfontosabb lépés, mindenkinek.

2018. okt. 22. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
26 éves koromban voltak olyan jelek, amik figyelmeztettek dolgokra, nem vettem komolyan, így 33 évesen meg is szívtam. 36 évesen kezdem kiismerni magamat, felismerni, hogy mit-mikor b×tam el, és próbálom újraindítani magamat egy jobb irányba.
2018. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az embereknek úgy általában fogalmuk sincs önmagukról.

Egyetemista csoportjaimmal rendszeresen íratok bizonyos személyiségteszteket. Majd az évfolyam kiránduláson belehajszolom őket bizonyos szituációkba.

És kiderül, hogy a kényelmes iskolapadban ő úgy GONDOLTA, hogy úgy viselkedne, amit leírt. A valós életben meg totál máshogy csinálta.

2018. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!