Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a fákat ölelgető...

Mit gondoltok a fákat ölelgető emberekről?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és nagyon szeretek ölelkezni, csak a környezetemben a rövidebb ölelések a megszokottak, és ritkán van részem hosszabb ölelésekben. Egy könyvben olvastam, hogy a fáknak jól esik, ha megöleljük őket, és minket is energiával tölt fel, egy másikban pedig, hogy egyes fák "barátságban" állnak egymással, és az anyagokat átadják egymásnak, ebből kiindulva arra gondoltam, hogyha egy fa boldog lesz attól, hogy megölelem, azt megossza más fákkal is, ezzel pedig összességében jót teszek az erdővel, és saját szeretethiányomon is enyhítek kicsit.

Ti hibbantnak néznétek valakit, aki ilyesmit tesz?



2018. okt. 28. 20:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Fafíl.


Csak a fa elég száraz, nem nedves.

2018. okt. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy!

Fákat ölelgetni jó dolog, azokkal pedig ne foglalkozz, akik ezt nem érzik át.

2018. okt. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek: Itt most a többség jó fej, meg adja a "nincs ezzel semmi baj", "meg jaj de aranyos vagy", "másvagy mint a többi kamasz" süketelést, de ha igazán más vagy mint a többiek, ezt átkéne gondold. Élőben ugyanis "ezek" a kommentelők is megvetett szemekkel néznének rád a parkban. Meg akik azt mondják, hogy Ők nem foglalkoznak másokkal, saját magukat is becsapják. Vicces, de ez már más filós téma.


Az oké, hogy a fák és más növények kommunikálnak egymassal kémiai folyamatokkal, de arra már nem gondoltál, hogy az ember ezt miért nem érzékeli? Nyilván van oka. Sőt, a növények nagyon is jól elboldogulnak emberek nélkül. A spirituális könyvek is szeretnek túlozni, gondolom ilyen helyen olvastál a de boldog lesz a fa az öleléstől dolgot. Ez nem az Avatar. Nézz utána különféle neves spiritiszta művének/életrajzának, esetleg irányzatoknak/világnézeteknek/vallásoknak (zen, buddhizmus, druidizmus/druidry, keresztény-nem keresztény vallások, yin-yang, kabbala, okkultizmus), mindegyik azt fogja írni, hogy tiszteld a növényeket, de nem fog ilyet mondani, hogy ölelgesd mert közelebb visz az önmegvalósításhoz/univerzumhoz/Istenhez. Egyedül talán a sámánizmusnál, de mint tudjuk a drogok hatása alatt megváltozik az érzékelés, észlelés köztudott formája---de gondolom-mivel jó kislány vagy- nem pedig psychonauta, nem ilyen indíttatásból ölelgetnél még fákat.


Továbbá nem kell mártírkodás a fának, hogy viszed az anyagukat a másikhoz (a saját vegyi jelenlétedet is rájuk rakod, ami ugye ezzel lehet épp elűzől róla állatokat pl mókust), ezt vhogy eddig is megoldották, + a fáknak, ha vannak is érzelmi intelligenciájuk, akkor sztem úgy fognak hozzáviszonyulni mint ha az utcán megölelnél egy random járókelőt...


Neked egy barát kéne, nem kell egy fára kivetíteni ezt a szeretethiány dumát, úgyis most vagy abban a korban, hogy beindulnak a nemi vágyak és fokozódnak a nemi hormonok, azaz jobban igényled a társaságot.


Mi az amivel ténylegesen jót tennél a fáknak, erdőknek: nem ölelgeted Őket, nem vágdosod/téped/szakítod/töröd le az ágait- virágzatát, levelét stb.. újrahasznosított termékeket veszel (ilyesfajta termékeknél van h azzal támogatod is vmilyen szervezetet pl wwf), olyan halat veszel ami fenntartható gazdaságból/forrásból származik (figyeled a csomin a színeket, a tanúsítványokat pl msc) figyelsz a szennyezésre/szemetelésre, YouTube-on/Instán/fb posztolgatsz, hogy mennyire óvod a természetet és tán pár gyerek utánozni is fog, ugyanezt nagyban is megcsinálhatod- legyél politikus/szónok/vmi nagyfejes/tudós vállalkozó/gazdag aki nagyban tesz a környezetért, hozz létre alapítványt, lakóhelyeden kezdeményez petíciókat pl a szemetelés visszaszorítására vagy ha már van csatlakozz, túrázz és szedd össze az eldobott szemetet, próbáld a környezetedben élőket arra buzdítani, hogy tegyenek vmit a természetért, termeld meg magadnak a javakat vagy csak annyit vegyél a boltban amit tényleg el tudsz fogyasztani...


Lehetne ezt még bőven fokozni. ÉS ez tényleg adna vmi pluszt a lelkednek, javítana az önbecsüléseden is.


Továbbá nekem az lenne az első gondolatom, ha előttem elkezdene ölelgetni egy fiatal fákat: dendrofíl, vagy ecoszexuális, vagy be van állva mint a xar.


Jaj azt meg végképp ne vedd figyelembe, hogy ezzel legalább nem ártasz senkinek: aki ártani akar az úgyis ártani fog, idő kérdése az egész (sőt a drog mint példa erre egyenesen röhejes, az aki írta az is nap mint nap fogyasztja). Statisztikailag sőt morálisan se történik változás a világban ezzel. Ezt nem tudom jól megmagyarázni, de sztem aki kicsit is szabadabb gondolkodású, mint az átlag társadalmi lény az megérti.

2018. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!