Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szeretnék gyereket. Miért...

Nem szeretnék gyereket. Miért nem lehet ezt a tényt elfogadni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 32 éves nő vagyok. Ha feljon bárhol ez a téma és én is elmondom a véleményem, mindenki teljesen el van hülve rajta. Nem értik és mindenáron meg akarnak arról győzni, hogy de ez majd meg fog változni, mert az élet értelme a gyerek, stb stb. A. Férjem is úgy gondolkodik mint én. Szóval nem akarunk gyereket és úgy néznek rám mint valami földönkívülire ezért. Nagyon zavar, mert senkinek nincs joga emiatt engem vagy a férjem elitelni. Ti mit gondoltok erről?
2018. nov. 4. 12:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
60%

19.

Szerintem pedig nem az. Ha engem nem érint, érdekel valami, akkor nem böngészek vele kapcsolatos témákat. Olyan embereknek teszi fel a kérdést, akik pont az ellenkezőjében hisznek, de még így sem támadják, hanem úgy vannak vele, hogy az ő dolga, ahogy a való életben sem hiszem, hogy boldog-boldogtalan őket zrihálná emiatt, maximum az anyukájuk, nagyijuk. Ezért én azt gondolom, hogy ez szimpla provokáció és azt várják, hogy valaki ráharapjon.

2018. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
29%

11.

Ez mi a bànattól lenne provokatív kérdés???

2018. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

21

Kultúrember onnan ismerszik meg, hogy nem csak azzal foglalkozik, nem csak azt olvasatja, ami számra tökéletesen ismerős terep és mindig ugyanazt mantrázza.

Hanem mindenfélét olvas.


Másfelől ez a téma éppen az, amit nem képes a többséi társadalom, azaz a gyerekes társadalom elfogadni, higgadtan kezelni, minimum pattog azon, hogy "provokatíííííív", holott nem az. Így teljesen ok, hogy itt tette föl a kérdést.

2018. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

"Másfelől ez a téma éppen az, amit nem képes a többséi társadalom, azaz a gyerekes társadalom elfogadni, higgadtan kezelni, minimum pattog azon, hogy "provokatíííííív", holott nem az. Így teljesen ok, hogy itt tette föl a kérdést."


Akkor ebbe szépen belefutottál, mert ha visszanézed, a válaszadók többsége szerint ez az ő magánügyük, a többségi társadalomnak is ez a véleménye. 2 gyerekem van, de még sohasem rökönyödtem meg senkin, ha nem akart, pedig a barátnőim felének, nem lett. Soha nem panaszkodtak, hogy a 70 éves nagyijukon kívül, bárki is kis monológot mondott volna nekik. Viszont a szabadidejükben nem is a gyerektémákat bújják fórumokon.

2018. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
56%
Aki eleget tesz a tàrsadalom elvàràsànak és szül/ akar gyereket az nem nagyon szembesül vele milyen a màsik oldalon. amikor azzal csesztetik az embert, hogy mikor lesz màr, miért nincs még x évesen, / x év hàzassàg utàn, miért nem vàlaszolsz? Ha megmondod akkor mi az hogy nem akarsz, hogy képzeled, gyerek az kell akkor van értelme az életednek stb stb .Nem csak anyuka vagy a nagyi. Leginkàbb gyerekes Rokonok, ismerősök, munkatârsak, haverok, de még a szomszéd is. Nàlunk pl anyu simàn elfogadta. A munkatàrsaim többsége minden hónapban előveszi a témàt és megy az erőszakos gyerekkell kampàny vagy ha nem akkor önzőr....hdék vagy aki nem érdemel levegőt se... Hiszed vagy sem, sok ilyen ember van akinek gyenge a felfogóképessége és csak az a jó szerintük ahogy ők élnek. Aki nem úgy azt muszàj nyaggatni.
2018. nov. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

24

Nem, nem "futottam bele" semmibe.


Nekem 4 gyerekem van, ellenben olvasom a vonatkozó felméréseket, melyek pontosan azt igazolják, amit a kérdező leírt.


És akkor is valid a gyerekmentes élete, ha közben ide ír vagy ezt olvassa. Joga van hozzá, nem cáfol, nem jelent és nem gyengít semmit.

2018. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez az álláspont, hogy szüljél, mert kell, még igaz lehetett pár éve, de ma már kevesen kapják fel rá a fejüket. Elég csak az oldalon megjelenő hasonló kérdéseket visszanézni, Pár éve még volt, aki próbálta győzködni a kérdezőt, ma már nincs. Miért gondolják páran provokációnak? Előfordult régen, hogy amikor egy válaszadó ráharapott, akkor jött a kérdező a nevetséges közhelyekkel, hogy azért nem akar gyereket, mert büdösek, anyukák dagadtak, már élve eltemethetik magukat stb.
2018. nov. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Hűha! Köszi a sok választ. Igazából azért tettem fel a kérdést és nem olvasgattam el helyette a többi hasonló kérdést, mert azok nem rólam szólnak, a válaszok nem nekem érkeztek rájuk. Sajnalom, ha ez a téma valakinek provokatív, nem ez volt a cél, csupán próbálom megerteni, miért nehéz ezt még ma is sok embernek elfogadni. Ettől függetlenül igen, szoktam ebben a kategóriában olvasgatni, mert vannak kisgyerekek a közelemben és ha tudok, segítek akár az itt adott tanácsokkal, ha kérik. Viszont ugye mi nem vágyunk erre az egészre. És pont 😊.
2018. nov. 4. 16:32
 29/32 Bálint6969 ***** válasza:
Hát én nem hinném hogy probléma lenne vele,szerintem a legtöbb ember azért hüledezik miatta mert szimplán szokatlan.Én magam még elég fiatal vagyok,de szeretnék majd gyereket/gyerekeket ha egyszer eljön az az idő.Az emberekbe ez bele van kódolva ösztön szinten és ez az álltalános,de ha ti nem akartok gyereket azzal sincs semmi baj,elvégre felnőttek vagytok,ez a ti döntésetek:)
2018. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Csak mások nem akarják nagyon elfogadni.
2018. nov. 8. 14:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!