Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem szoktatok azon gondolko...

Ti nem szoktatok azon gondolkodni, miért éppen ti vagytok ti?

Figyelt kérdés
Én ettől néha nagyon meg tudok ijedni. Sose tudod elmondani tökéletesen a többi embernek a gondolataidat, és te sem ismered meg tökéletesen az övéket. És az egész világ csak a te szemszögedből létezik, ha úgy vesszük, előtted nem volt.
2018. nov. 6. 18:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván én vagyok én, ha más lennék, a mást érezném énnek, ez máshogy nem lehet.


Az, hogy senki nem tudja, érzi azt, amit én... Nos, igen, néha kicsit szomorú, hogy még a párommal is egy más világban élünk, külön buborékban. Ráadásul ő nem is közlékeny típus, így nekem főleg fekete doboz. De még én sem tudok annyira exhibicionista lenni, hogy mindent elmondjak, bizonyos dolgokat automatikusan kiszűrök, az csak nekem van.


Müller Péter írta egyik könyvében, hogy mennyire érdekes teljesen más élőlények szemszögéből látni egy ideig a világot. Kár, hogy ezt nem tudjuk megtenni, NAGYON tanulságos lenne, az biztos.


Aki nem tipikus ember (mindenki egyedi, de azért vannak különlegesebbek, furábbak), annak főleg nehéz lehet, hogy az ő szemszöge már feltűnően más, mint a médiában s más emberektől hallott tipikusabb...

2018. nov. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés,én nagyon ritkán belegondolok egy pillanatra,hogy mi lenne,ha én lennék XY(általában valamelyik ismerősöm),de ez csak egy pillanatig tart,kb évente egyszer.

Szerintem aki meg van magával elégedve,elfogadja saját magát,egyedül is tud boldogulni bizonyos helyzetekben,tehát átvitt értelemben jóban van magával,annak eszébe sem jut a másik bőrébe bújni gondolatban.

Pl amikor megy ez a duma,hogy de jó neki,meg irigyellek,stb...aki így látja az életet,annak valami nem gömbölyű...

:)

2018. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 User-Agent ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy nem létezik "tökéletesség" ez mindenkinél szubjektív. Másrészt nem értem miért ijedsz meg tőle, hogy te, te vagy? Annyira ijesztő lennél? 🤔 Én tökéletesen kitudom fejezni a gondolataimat. Mért én vagyok én az teljesen értelmetlen. Miért vagyok én, én meg az, én vagyok én, vagy az én vagyok? Ha én vagyok az, akkor ez vagyok én? Egyáltalán mi az én?! 😲 Visszatérve a válságban, más szóval és ugyanakkor nem tudsz megfelelni mindenkinek, ez az, ami valójában aggaszt, vagy amaz? Az ni? 🤔
2018. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én nem arról beszélek, hogy irigykedik az illető, hanem hogy olyan furcsa érzés.
2018. nov. 6. 18:38
 5/22 anonim ***** válasza:
Régen gondolkodtam ilyeneken, de ma már nem látom értelét.
2018. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 he84 ***** válasza:
Én régen néha egy kicsit gondolkodtam ezen, de már évek óta nem.
2018. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Néha

De sokkal inkább érdekes akkor már a halál és a halál után illetve az alvás párhuzamba állítása lefekvés előtt :D


Régen az miatt nem tudtam aludni gyerekként, hogy számomra a halál az a teljes eltűnés, a totális semmi, még csak nem is sötétség, nem is egy érzés vagy elkepzelhezo dolog... hanem csak annyi amennyit alvás közben érzékelek.

2018. nov. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én napi szinten elgondolkodom ezen. Néha már-már nagyon is. Deperszonalizációm is van, mert nagyon belemerülök, aztán azon kapom magam, hogy azt se tudom ki vagyok, hol vagyok. Szerencsére csak pár másodpercig tart. De ez is elég, hogy elrontsa a kedvem, furán érezzem magam.
2018. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nincsen semmiféle én, csak egy test érzékszervekkel, egy állandóan változásban lévő tudattartalom és mindezek mögött a jelenlévő tudatosság. Ezekből jön létre az én illúziója, meg a te illúziója... Ez nem azt jelenti, hogy nincs személyi számod...
2018. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
En szoktam. Egyszer kerdeztem a paromat es azt mondta hogy persze hogy en vagyok ki mas lennek ? De nem tudtam neki rendesen elmagyarazni a kerdest ugy tunik neki bonyolult vagy en nem fejeztem ki jol magam. Neha fel teszem magamnak a kerdest hogy miert en vagyok en vagy pont en annyira sok ember kozul milyen durva ez de eleg hulyen hangzik .. neha ha elgondolkodom ezen belebonyolodok szoval hagyjuk is :D
2018. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!