Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem szoktatok azon gondolko...

Ti nem szoktatok azon gondolkodni, miért éppen ti vagytok ti?

Figyelt kérdés
Én ettől néha nagyon meg tudok ijedni. Sose tudod elmondani tökéletesen a többi embernek a gondolataidat, és te sem ismered meg tökéletesen az övéket. És az egész világ csak a te szemszögedből létezik, ha úgy vesszük, előtted nem volt.
2018. nov. 6. 18:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Igen, talán ennek az lehet a fő oka, hogy nem igazán vagyok elégedett magammal, főleg a külsőmmel, ezért gyakran elképzelem milyen lenne pl. egy napra valaki más bőrébe bújni. Viszont vannak olyan belső tulajdonságaim, szokásaim, ami miatt mégis örülök neki, hogy én én vagyok.
2018. nov. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Volt, amikor gondolkodtam ezen, de ebbe bele lehet csavarodni, így hanyagolom a témát...
2018. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én is sokat gondolkodtam màr ezen.

Sőt, anyukàmnak volt egy abortusza mielőtt én születtem. Vajon mi lett volna ha nem én születek meg hanem az a másik baba?

Akkor most ő lennék én vagy én csak én lehetek és ő más?

2018. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Légy itt, ne gondolj annyit.
2018. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Igen, valóban kellemetlen gondolat, hogy azonosulnom kell a testemmel, a benne lakozó elmével. Ilyenkor érzem igazán, hogy a kettő (lélek + test/elme) nem ugyanaz. Szerencsére átmeneti állapot, mert nem szívesen léteznék huzamos ideig ebben a tudatállapotban.
2018. nov. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Azért ijeszt meg, mert mások kívülről látnak. Ettől nagyon magányosnak érzem magam. Pedig vannak barátaim, családom. Úgy érzem, nem tudja senki, milyen nekem lenni, én se azt, hogy milyen nekik lenni. A világot magunkon keresztül ismerjük, tulajdonképpen a világ akkor lett (a múltjával együtt), amikor én megszülettem, mert minden csak az én szemszögemből létezik, és egy nap vége is lesz, hiába lesznek mások tovább. És nehéz elképzelni, hogy mások pont ugyanígy "én"-ek. Midenkiből csak egy keveset látunk, mindenkinek mások a gesztusai. Ha valakivel együtt vagyok egy koncerten, együtt látunk valamit, vajon ő is ugyanúgy érzékeli a dolgokat? Nekem én vagyok az, akinek mellette áll valaki, neki meg ő. Amikor olvasok, megy be a tudatomba a sok dolog, és vajon másnak is? És minél többet olvasok, minél több dolgot csinálok, annál jobban különbözök másoktól,annál több saját élményem van, és ez nagyon magányos érzés. Senki sem én az egész világban, és az egész egy akkora csoda tulajdonképpen. Mindenki olyan természetesnek veszi, hogy a világ van. De mi van, ha például meg se születek? Akkor is lennék, csak egy másik ember lenne én? Vagy akkor az egész univerzum nem létezne, mert minden csak úgy van, ahogy én ismerem? vagy amikor csinálok valamit, mások csak a végeredményét látják, nem azt, amíg zajlik, nem érzik át. A családom is csak lát kívülről, hogy szép vagyok-e, okos vagyok-e, hogy milyenek a gesztusaim, milyen a hanghordozásom, de nem tudják milyen nekem lenni, és én se, milyen nekik lenni. És amikor írok a neten valakinek, csak pár sor formájában kaptok meg engem. És egyszerűen olyan, mintha be lennék zárva ebbe a testbe, mindenki más meg robot lenne, vagy nem tudom.
2018. nov. 7. 19:08
 17/22 A kérdező kommentje:
Meg bűntudatom is van. Miért pont én születtem ilyen kinézetűnek, vagy például viszonylag jó anyagi hátterű családba, normális szülőkhöz, akik még együtt vannak stb.?
2018. nov. 7. 19:08
 18/22 A kérdező kommentje:

" Nincsen semmiféle én, csak egy test érzékszervekkel, egy állandóan változásban lévő tudattartalom és mindezek mögött a jelenlévő tudatosság. Ezekből jön létre az én illúziója, meg a te illúziója... Ez nem azt jelenti, hogy nincs személyi számod..."


Oké, de miért éppen ez az agy, meg ez a kéz vagyok, és az összes percet a saját szemszögemből látom és csinálom és átélem, nem kívülállóként nézem.

2018. nov. 7. 19:10
 19/22 A kérdező kommentje:
Én is megpróbáltam valakinek elmondani ezt, aki annyit válaszolt, hogy érti ő, csak nem érzi át. Hát, nem tudom, én sírtam is már miatta többször. lehet, hogy bolond vagyok, de ez is csak továbbvezet, hogy miért én, mások nem bolondulnak ebbe bele? Mások robotok?
2018. nov. 7. 19:14
 20/22 A kérdező kommentje:
Amúgy pont ugyanez, anyukámnak volt egy vetélése, és akkor az egy másik valaki lenne? vagy valakinek muszáj úgy éreznie, hogy ő én? Vagy igazából mindenki én, mert mindenki úgy érzi saját magáról?
2018. nov. 7. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!