Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem szoktatok azon gondolko...

Ti nem szoktatok azon gondolkodni, miért éppen ti vagytok ti?

Figyelt kérdés
Én ettől néha nagyon meg tudok ijedni. Sose tudod elmondani tökéletesen a többi embernek a gondolataidat, és te sem ismered meg tökéletesen az övéket. És az egész világ csak a te szemszögedből létezik, ha úgy vesszük, előtted nem volt.
2018. nov. 6. 18:19
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"Meg bűntudatom is van. Miért pont én születtem ilyen kinézetűnek, vagy például viszonylag jó anyagi hátterű családba, normális szülőkhöz, akik még együtt vannak stb.?"


Nem hiszek a véletlenekben, szerintem mindenkinek van egy bizonyos sorsíve, azzal kapcsolatos feladatokkal.


De ha teljesen véletlenszerűnek fogjuk is fel az életet: mások szerencsétlenségéről nem te tehetsz, és nekik azzal nem rosszabb, hogy neked jobb.

2018. nov. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást. Én nem hiszek az ilyen sors dolgokban, és ettől csak még rémisztőbb a dolog. Pont én lettem én, és persze megvan a a magam baja (tartós betegségek például, több is), de van, amihez értek, nem vagyok egy világszépe, de sokkal rosszabbul is kinézhetnék (vannak, akiknek pl. megsérült az arcuk, vagy ilyesmi), gyerekkoromban azok közé tartoztam, akiknek a családja jobban áll anyagilag stb. És indez tök véletlen, hogy a szüleim értelmesek, nem isznak, nem szegények, mindenféle helyekre elvittek, voltak élményeim. Szóval emiatt igenis bűntudatom van, akkor is, ha tudom, hogy nem én tehetek róla. Annyira véletlenszerűnek tűnik, hogy szinte még ijesztő. Mintha meg is változhatna, vagy nem tudom. Köszönöm a válaszokat. Az alvásossal is tudok azonosulni, meg azzal, aki megpróbálta elmagyarázni a párjának, meg aki szerint ez durva, meg aki naponta gondol erre. És olyan furcsa, hogy mások engem kívülről láthatnak.
2018. nov. 8. 18:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!