Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez miért lett mostanában...

Ez miért lett mostanában ekkora divat?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt látom, hogy tizenéves fiatalok isznak, cigarettáznak, Facebookon büszkén jelölik meg egymást az alatt, hogy "semmi nem köt össze jobban két barátot, mint egy közös hányás". Mindenhol ez van, hogy menő az ivászat, ha valakinek szülinapja van, akkor ilyenek vannak alatta, hogy egy részeg kép a szülinaposról, és "remélem, hogy ma is ilyen alaposan fogsz ünnepelni, mint ekkor". És kinéznek, még én vagyok a hülye, mert nem szeretem olyan mennyiségben az italt.
2018. nov. 9. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak ma divat, mikor én voltam tini, akkor is pontosan ugyanez ment. Majd kinövik, nem kell velük foglalkozni. Ha te ezzel nem tudsz azonosulni, nem baj, nem kell menni a csorda után.
2018. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az országunk az átlag fogyasztás felett van. Nem most lett ez divat.

2018. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Régen is ittak meg cigiztek a tinédzserek. Ez tény.

De mégis rengeteg a különbség, pl. hogy manapság sokkal könnyebben beszerezhető a pia, a cigi, és sokkal nagyobb a választék. Bemennek AKÁRMELYIK sarki boltba vagy Tescoba vagy benzinkútra, és kilométeres sorokban lehet válogatni az ócskábbnál ócskább, de ütős itókák közül. A személyit meg továbbra is cseszik elkérni a legtöbb helyen.

A szórakozóhelyek meg már alapból a fiatalokra vannak beállítva, nem a felnőttekre.

+ Régen annak volt pénze ezekre, aki eljárt suli mellett dolgozni, ma meg ugye az az alap, hogy a gyereknek fizetünk mindent + heti 10.000 ft zsebpénz, nehogy hiányt szenvedjen bármiben.

Szintén lényeges különbség, hogy régebben azért igyekeztek az ilyen mókákat titokban tartani a szülők előtt, ma már lazán belevágják a képükbe, a szülők pedig nem tudnak és nem is akarnak tenni ellene. Nincs kedvük, nincs türelmük. Hadd csinálja a gyerek, amit akar, majd megunja. Csak foglalkozni ne kelljen vele.

Ha szólnak érte, vagy bármivel megbüntetik, akkor még a gyerek adja elő úgy a dolgot, hogy ők milyen kegyetlen, zsarnok, szemét emberek.

Szóval az ivás meg a cigizés egyáltalán nem újdonság, de az tény, hogy a mai tizenévesek (sőt, kisebbek is) totálisan uralkodnak a szüleik fölött, és kb. már bármit megtehetnek következmények nélkül. Ez van, ilyenre sikerült ez a generáció.

2018. nov. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Minden normalis orszagban az alkoholizmust betegsegkent kezelik.

Csak nalunk kerdezik meg hogy: Miert nem iszol, beteg vagy?

2018. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De tényleg...elhívtak egy kisebb összejövetelre, és mikor mondtam, hogy köszönöm, én nem kérek többet, még én voltam a hülye; néztek rám nagy szemekkel, mintha az lenne a normális, hogy a sárga földig isszák magukat
2018. nov. 9. 17:11
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem mostanában lett divat, de nagyon jól teszed, hogy nemet mondasz ezekre. Ez régen sem volt könnyű, de akkor is voltak, ma is vannak, akik így csinálják. Próbálj olyanokkal barátkozni, akiknél nem az a jófejség előfeltétele, hogy bagózzon, igyon, drogozzon az ember.
2018. nov. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2018. nov. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Érettebb vagy a nagy átlagnál ezért vagy furcsa nekik.

A mértékletesség még a felnőttek világában is nagy dolog.

2018. nov. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell túllihegni ezt kérdést,és regényt írni róla.

Ez mindig is így volt,csak régen nem volt világháló,ahová ezeket kitették a tinédzserek,ezért nem tudtak róla szélesebb körben.

Én a 90-es évek elején jártam a discós korszakot,minden fiatal esett kelt a boroskólától,meg az egyéb piáktól,dőltünk borultunk a Simsonokkal mindenfelé.

2018. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
"minden fiatal esett kelt a boroskólától" - A te köreidben...
2018. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!