Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért gondolják hogy a...

Sokan miért gondolják hogy a gazdagok a "rosszak", a szegények meg a "jók"?

Figyelt kérdés

Mindenki előtt ott a lehetőség hogy tanuljon, piacképes szakmát szerezzen, fejlessze magát, kapcsolatokat építsen. Vagy lehet kockáztatni és vállalkozni.


Persze van aki örököl, gazdag családba születik, az egy másik téma.



2018. nov. 16. 18:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

mondok egy sztorit röviden példaként.

Hévizen voltunk nyaralni, amolyan drága helyen, ahol ha magyarok megfordulnak, az a tipikus gazdag nagyképű emberek.

van egy beltéri uszoda, ahová be akartunk menni jakuzzi meg minden. Ki volt írva, hogy az uszoda átmenetileg nem üzemel takarítás miatt.

Láttuk, hogy van bennt 1-2 ember, szóval bementünk.

Ekkor jöttek a takarítók, és mondták, legyenek szívesek kifáradni az uszodából, mert ki van írva, hogy üzemen kívül.

Akkor ott az ölotöző elött elkezdett panaszkodni a kedves vendég úr, hogy mi az, hogy őt kiküldik, nem látja hogy takarítás folyna, gyerekek nem akarnak kimenni, stb. a takarítónő ott mondta nem bunkón, de határozottan hogy innen mindenkinek ki kell menni. Az meg elkezdett tök fellengősen beszélni vele,"senki nem takarít semmit",ami amúgy igaz volt "velem így nem beszélhet senki" "én ennyit meg annyit fizettem" meg "én nem ezért jöttem ide, hogy kiküldjenek az uszodából". Ott hallgattam, nem akartam beleszólni. Úgy beszélt a nővel mint a cselédekkel kb.

Aztán mivel a nő ragaszkodott hozzá, hogy nem mehet be, azt mondta, hogy ő beszél a főnökeivel, és addig nem áll le amíg ki nem rúgják innen.

Na ott szakadt el a cérna, mert anyám is takarítónő, és tudom milyen dolog ez. Odamentem amúgy kb 20 évvel idősebb emberhez, mondtam neki, hogy na most takarodsz ki innen, és leszálsz szegény asszonyról, vagy én magam raklak ki gazdag köcsög mert engem nem érdekel a pénzed, engem nem tudsz kib..szatni innen. Nem akartam lemenni ilyen paraszt/cigány stílusba, kinek hogy tetszik jobban, de ne érezze már magát valaki fennsőbbrendűnek, másnál, mert több a pénze.

Alapból öltönyruhába menni uszodába milyen dolog? Nyaraláson sem tudja elengedni azt hogy ő gazdag barom.

Emberünk, miután nagy durcásan elhúzott, én jót beszélgettem a nővel erről, mondta, hogy rengetegszer van az, hogy úgy beszélnek vele, mint a kutyával.

De 100 ilyen sztorit le tudnék még írni anyám, és saját részemről.

Az ilyeneknek amúgy azt üzenem, hogy egyszer fent, egyszer lent.

Nem a pénzesekkel van a gondom, hanem a viselkedésükkel :(

2018. nov. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%
11-nél a pont. Sok gazdag embernek sem nézi, aki nem az. Nem az olyan gazdagokkal van a gond, akik tudnak viselkedni.
2018. nov. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a dolgok ma már nagyon keverednek, tehát nincs konkrétan az, hogy ez ilyen, a másik meg csak olyan. A "Mindenki előtt ott a lehetőség hogy tanuljon,..." szöveget meg mindenki tudja nyomni, csak a hátterét nem tudja megérteni.

Ha valaki belesüpped a rosszba, a semmittevésbe, az önmaga nagyon nehezen fog onnan kilépni tudni. Minta szükséges neki, akit követhet.

Nem is olyan régi a cikk:

[link]

2018. nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
Ezt azok a szegények gondolják így, akik bele sem akarnak gondolni, hgy ők csinálnak vmit rosszul, hogy ők nem tanultak elég jól, ők nem elég okosak, ők nem jól költik el a pénzt. Nekem is volt ilyen ismerősöm... "aki gazdag, az biztos mind lop, én gürizem, aztán alig van vmi"... ja persze, csak elmegy napi min. 1 doboz cigi csak neki (férjének nem tudom, mennyi), műköröm, a 4évs fiának karácsonyra XBox ÉS okostelefon (és nem a legolcsóbb)...
2018. nov. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Előző nagyon hülyén látod
2018. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

11

Senkivel nem illik csúnyán beszélni, ez igaz.

A te stílusod pont ugyanolyan volt, mit számít, hogy valakin öltöny van?

Aki pedig pénzért takarít, az cseléd. Azzal a világon semmi baj nincsen.

2018. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

"A cselédség intézménye 1945 után fokozatosan számolódott fel, ám még évekig fennmaradt."

Jelezném, hogy nem cseléd, hanem takarító, te utolsó tapló:D Hát komolyan, mi ez a szint? Kb a feleségek luxuskivitelben beszéltek így a személyzetről.

2018. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
22%

17

Érintettség okán sértheti a proletár öntudatodat, mert az van, látom. Ám felvilágosítalak, hogy cselédnek a fizetett háztartási munkát végző alkalmazottat szokták nevezni. Amivel még mindig nincs semmi baj. Ahogyan a kulturált viselkedéssel sem. Egyszer próbáld ki. Meglepődnél.


A stílusod pedig alja.

2018. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
61%

Hát, rosszul látod, tényleg fogalmi zavaraid vannak. A modern korban nem használják ezt a kifejezést. Senkire. Egyébként a kulturált emberek tisztában vannak a mai kor szóhasználatával, ha már itt tartunk.

De egyébként, ha még használnák se mondhatnád, hogy cseléd, mivel gyanítom, hogy a bérelt uszoda nem minősül háztartásnak, bármilyen meglepő. És ezt a te szövegedre alapozva mondom.

Szimpla sznob vagy, (ez minden mondatodból sugárzik) megjegyzem, azzal sincs gond, bár szerintem kicsit süllyedj le a szellemi magaslataidnak hitt szintedről az IQ szintedre, de abba valószínűleg belehalnál, szóval nem javaslom.

Jah, amúgy: 0% (:DD:D:D:D::D:D) Vajon méééér'? (oh, költői kérdés, de gyanítom, meg fogod válaszolni, várom szeretettel :*)

2018. nov. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!