Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, akinek problémá...

Van itt olyan, akinek problémái voltak a kommunikációjával? Hogyan "gyógyult meg"?

Figyelt kérdés

Én amikor emberekkel beszélek, akkor nagyon halk vagyok, nyelvbotlásaim vannak, és igen gyakran értelmetlen amit mondok. Amikor megpróbálok hangosan beszélni, akkor olyan, mintha kiabálnék, de még akkor is normál beszédhangerőn beszélek. Még arra is gondoltam, hogy talán az agyamban a beszédközpontommal van valami baj. Azonban amikor egyedül egy pl. könyvet olvasok, akkor képes vagyok tisztán, hangosan és biztosan érthetően beszélni.

Tudna valaki bármilyen tananyagot, módszereket, akár trükköket javasolni? Bármit? Annyira kétségbeesett vagyok... ez totál tönkre vágja az önbizalmamat és ismerkedni sem tudok...



2018. dec. 3. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlat teszi a mestert.
2018. dec. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Videózd magad, néha titokban, társalgás közben is, és ne aggódj, csak nyugodtan, lépésenként haladj előre, ne az érdekeljen, hogy a mai "kiadásod" milyen meg milyen nem!
2018. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egy coach-hoz mentem teljesen más dologgal kapcsolatban, és az egyik pozitív hozománya mégis az lett, hogy megtanultam egyenletesen beszélni.

A titka csak annyi, hogy mindenféléről kérdezgetett, válaszoltam, közben gondolkodtam.

2018. dec. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

keresd meg az emlékeidben, hogy kihez köthető a legelső alkalmak egyike, amikor elkezdtél beszéd közben botladozni

ez lehet egy rossz élmény óvodában, lehet egy rossz élmény általános iskolában, az egyik tanár miatt, de simán lehet, hogy apu, vagy anyu csesztetett sokat, ezt csak te tudhatod


és amikor megtaláltad, és rájöttél, hogy ki volt az, akkor keress róla egy fényképet, rakd ki a monitorodra, ülj le elé, és kezdj el beszélni hozzá, és addig beszélj, amíg nem jön meg a normális hangod, és mondd el neki tisztán, és érthetően, hogy azok az idők elmúltak, amikor ez neked problémát okozott


ennyi

2018. dec. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!